Skip to content

Jak pobrać i zainstalować Docker Toolbox w systemie Windows 10 – szybko i łatwo

28 de luty de 2021

Dzisiejsza technologia umożliwiła nam znacznie łatwiejsze wykonywanie wielu czynności za pomocą komputera lub urządzeń mobilnych. Ponieważ albo z aplikacje lub programy, możemy przeprowadzić wiele czynności, o których wcześniej nie myśleliśmy.

Do tego stopnia, że ​​robienie profesjonalnych zdjęć, nagrań wideo lub rozmowa z innymi ludźmi za pośrednictwem najpopularniejszych sieci społecznościowych to zupełnie inna aktywność niż kilka dekad temu. Ale gdyby nie wysiłki różnych ludzi z wiedzą programistyczną, program Obecna technologia nie byłoby tym, czym jest.

Wszystkie aplikacje, programy i systemy operacyjne, którymi się dziś zajmujemy, są efektem pracy wielu ludzi. Wszystko po to, by móc dać nam najlepsze narzędzia do pracy i czucia się komfortowo w każdej sytuacji.

Aby wesprzeć wszystkie te wysiłki, często projektuje się różne narzędzia, za pomocą których można opracowywać nowe technologie. Zawsze staramy się projektować nowe programy, dzięki którym można eksperymentować z tym, co było zaplanowane lub zmodyfikowane w różnych programach lub aplikacjach.

I chociaż na rynku pojawiło się wiele programów, dzięki którym można przeprowadzić różne działania w dziale programowania, niewiele z nich było tak wspaniałych, jak Doker. Ten program oparty na pakietach różnych programów lub procesów stał się czymś ważnym dla wielu ludzi.

Dlatego jeśli lubisz eksperymentować z różnymi programami, procesami lub twoja praca obejmuje różne aspekty programowania lub przetwarzania, możesz przeczytać dalej, aby dowiedzieć się, czym jest Docker i jak możesz to pobrać.

Co to jest Docker?

Jeśli jesteś twórcą aplikacji, programów i innych; i musisz używać kontenerów, możesz mieć pewność, że używasz Dockera. Docker to program umożliwiający bezproblemowe zarządzanie kontenerami, będącymi swego rodzaju „pakietem”, w którym program działa wraz ze wszystkimi jego procesami.

Dokładniej, pojemnik to paczka, w której proces przebiega jako taki, ze wszystkimi plikami, które sprawiają, że działa, a po otwarciu zacznie korzystać z zasobów komputera lokalnego.

I chociaż kontenery nie są nowym pomysłem, Doker W znakomity sposób zmieniło to sposób ich używania, ponieważ znacznie ułatwia otwieranie aplikacji lub procesu. Dodatkowo masz możliwość wykorzystania Dockera do otwarcia kontenera z chmury bez zbyt wielu problemów czy komplikacji, a to gwarantuje przenośność i bezpieczeństwo procesu, który został umieszczony w kontenerze.

Docker od kilku lat był natywny dla Linuksa, ale od kilku lat jest modyfikowany, aby można go było używać w systemie Windows. Dlatego wiele osób zaczęło używać Dockera do eksperymentowania z procesami lub zapisywania ich bez zbyt wielu komplikacji. Tak więc, jeśli masz system Windows, nie powinieneś mieć problemu z zainstalowaniem tego programu.

docker start niebieski

Instalowanie Docker Toolbox dla Windows 10

Docker Toolbox to narzędzie, które zapewnia Dockerowi wszystko, czego potrzebujesz do uruchomienia tego programu, ale jeśli masz Windows 10 Nie powinieneś mieć problemu z pobraniem normalnej wersji. Zobaczysz, Przybornik Docker Jest to program przeznaczony do użytku w poprzednich wersjach systemu Windows, takich jak Windows 7, dlatego zalecamy skorzystanie z oryginalnego programu.

Jednak zawsze masz możliwość pobrania Docker Toolbox ze swojego komputera, aby móc go uruchomić ze wszystkimi jego składnikami. Każdy zestaw narzędzi Docker zawiera kilka programów umożliwiających korzystanie z platformy Docker.

To zawiera VirtualBox, więc musisz tylko upewnić się, że Twój komputer ma taką opcję wirtualizacja i skąd jest 64-bitowy. Mając to pewność, wystarczy przejść do witryny i pobrać bezpośrednio plik „Ustawiać” Docker Toolbox i uruchom go zgodnie z instrukcje na ekranie i miałbyś już Docker Toolbox na swoim komputerze.