Skip to content

Jak pobrać i używać Telegram Web – co to jest i co możesz w nim zrobić

9 de październik de 2021

Telegram to bardzo wszechstronna aplikacja do przesyłania wiadomości który stał się popularny w ostatnich latach. Wynika to ze zmiany polityki prywatności jej konkurencji WhatsApp. Jego wersja internetowa ma wiele funkcji, które zobaczymy poniżej.

Czym jest aplikacja Telegram Web i co może dla mnie zrobić?

Aplikacja internetowa Telegram może zaoferować prawie wszystkie korzyści wynikające z korzystania z Telegrama na telefonie komórkowym, z wyjątkiem niektórych funkcji, które nie zostały przystosowane do tego sposobu korzystania z Telegrama.

Na przykład pracujesz ze swojego komputera i nie masz w pobliżu telefonu komórkowegoMożesz używać tej aplikacji do odpowiadania na wiadomości, po prostu zmieniając okno i z większą wygodą podczas pisania, ponieważ masz klawiaturę.

Co ma mi do zaoferowania aplikacja Telegram Web?

Zaczynam, ponieważ możesz zachować swoje kontakty i wszystkie informacje, które masz w telefonie, ponieważ są one przekazywane automatycznie po otwarciu aplikacji na komputerze poprzez zeskanowanie kodu w telefonie.

Warto wspomnieć, że Telegram web umożliwia ustawienia, których większość aplikacji do obsługi wiadomości błyskawicznych nie zapewnia, na przykład zmień stan, w którym się znajdujesz, czyli usuń z paska widoczność, że jesteś online, co zapewnia większą prywatność.

Kolejną zaletą, która umożliwia korzystanie z Telegrama, jest możliwość zmiany koloru czatów, a także tryb nocny, a także dostęp do kanałów dowolnego typu, takich jak wiadomości.

Najbardziej podstawowe, czyli sformatowane wiadomości

Zaczynając, ponieważ możesz zmienić formaty pisania jako jeden z najprostszych dodatkowe funkcje w porównaniu z innymi aplikacjami do przesyłania wiadomości z którym ma aplikacja internetowa Telegram.

Możesz wysyłać i odbierać pliki i zdjęcia na swój Telegram

Odpowiedź brzmi „tak” na oba pytania, ponieważ możesz utworzyć kanał, do którego tylko Ty jesteś dodany i możesz go używać jako bazy do przechowywania, za pomocą której możesz zapisywać preferowane pliki i zdjęcia.

Wiadomości multimedialne w telegramie

Jeśli nie chcesz pisać, masz możliwość wysłania notatek głosowych

Telegram ma to i wiele innych narzędzi do wysyłania informacji, wśród nich jest wysyłanie notatek głosowych lub dźwiękowych i dedykowana osobom, którym trudno jest pisać na ekranie w telefonie lub w tym przypadku na klawiaturze.

Uzupełnij swoje wiadomości naklejkami i emotikonami

Aby ułatwić komunikację między Twoimi kontaktami, dostępne są naklejki i emotikony, które uzupełniają i nadają rozmowom niepowtarzalny i spersonalizowany charakter, a także zapewniają ciepło.

Czy jest coś, co można zrobić przez telefon, ale nie na moim komputerze?

Niestety tak są pewne cechy, które nie są dostępne w tej aplikacji internetowej Telegram niektóre z nich to:

Nie można robić zdjęć aparatem

Niestety, będąc uproszczoną wersją Telegrama, ale przystosowaną do formatu komputerowego, nie jest możliwe bezpośrednie użycie aparatu komputera do robienia zdjęć i ich wysyłania.

Nie możesz wysyłać gifów, zaplanowanych wiadomości ani wyciszyć

Niestety animowane gify są dostępne tylko na telefonach komórkowych, a także zaplanowane lub ciche wiadomości, ponieważ to jest otwierany tylko z dowolnej karty w przeglądarce.

Mniejsze bezpieczeństwo, ponieważ nie można wysłać swojej lokalizacji w czasie rzeczywistym

Pod względem bezpieczeństwa jest to niewygodne, ponieważ niektóre z wad korzystania z sieci Telegram są takie, brak tego narzędzia utrudnia szybkie przesłanie adresu w czasie rzeczywistym.

Nie możesz w ten sposób wysyłać ankiet ani kontaktów

Lekko mówiąc o używaniu go przez zakładkę w przeglądarce, nie zawiera wielu niezbędnych wtyczek, aby objąć wszystkie narzędzia, które posiada aplikacja na telefony lub program do pobrania na komputery.

Nie próbuj wysyłać muzyki ani krótkich filmów, nie odniesiesz sukcesu

Niestety w przypadku sieci Telegram jest wiele rzeczy, których nie można zrobić, jedną z wielu jest to, że nie można wysyłać filmów, bez względu na to, jak są krótkie, format nie pozwala na to jak muzyka, chyba że są one wysyłane jako pliki w przypadku piosenek.

Co to jest Telegram Desktop i jakie usługi mi oferuje?

Telegram Desktop to komputerowa wersja Telegrama dla komputerów o znacznych zaletach, ponieważ nie wymaga, aby telefon komórkowy był w pobliżu ani podłączony do Internetu, sugerując tym samym większą niezależność od innych.

Telegram, jak wiadomo, to aplikacja do obsługi wiadomości błyskawicznych, która służy również do utrzymywania kontaktu z kontaktami, pomaga pobierać muzykę, filmy, a nawet oglądać filmy w dobrej jakości.

Aplikacja telegramu w Ubuntu

To nowa wersja na komputery stacjonarne

Ta nowa wersja desktopowa jest kompatybilna z różnymi systemami operacyjnymi, takimi jak między innymi Windows, Linux, GNU. Ma wszystkie narzędzia i zalety, które Telegram oferuje dla telefonu, ponieważ jego wersja jest skonfigurowana z interfejsem dostosowanym do pulpitu.

Warto wspomnieć, że wszystko, co robisz na komputerze, możesz od razu obejrzeć w telefonie, a to, co robisz na komputerze, pojawi się na telefonie.

Kontakty można dodawać przez geolokalizację

Ten sposób dodawania kontaktów poprzez geolokalizację niestety nie jest dostępny w tej wersji Telegrama na komputer.

Czy mogę powiązać moje konto Telegram z moim kontem na Facebooku?

Nie jest możliwe powiązanie lub stworzenie synergii między obydwoma aplikacjami, ponieważ są one konkurencją, bo Facebook kupił firmę WhatsApp.

Należy zauważyć, że Telegram, taki jak Facebook i WhatsApp, używa numerów telefonów do generowania kont, więc może to być jedyny związek, jaki istnieje między tymi aplikacjami.