Skip to content

Jak pobrać i korzystać z aplikacji WhatsApp na moim Smart TV

19 de lipiec de 2021

Telewizory Smart TV umożliwiają surfowanie po Internecie, o ile są podłączone do sieci, co pozwala oglądać filmy na YouTube, łączyć się ze Spotify, aby słuchać ulubionej muzyki. Jak również dostęp do komputera bez kabli do wysyłaj treści multimedialne.

Z drugiej strony ekran telefonu komórkowego można zduplikować, abyś mógł swobodnie grać. I wreszcie, co najważniejsze, herbata Smart tv ma zaletę zobacz swoje ulubione sieci społecznościowe podobnie jak te, które masz na telefonie komórkowym, dzięki integracji z Androidem jako systemem operacyjnym, w którym możemy zainstalować WhatsApp i inne aplikacje.

Czy mogę korzystać z WhatsApp na moim Smart TV?

Wyobraź sobie, że chcesz położyć się do łóżka, aby obejrzeć film, a Twój telefon ładuje się w innym miejscu lub że ktoś inny używa go daleko od Ciebie. Co zrobić, jeśli w tym przypadku chcesz, aby wiadomości docierały w ten sam sposób prosto na ekran telewizora? Właściwie pójdźmy dalej i powiedzmy, że możesz nie tylko je przeczytać, ale także odpowiedzieć; To coś spektakularnego do wyobrażenia, ale to nie tylko wyobraźnia, teraz to rzeczywistość.

WhatsApp jest jedną z niewielu aplikacji kompatybilnych z każdym systemem operacyjnym i to sprawia, że ​​ma ogromną przewagę nad innymi sieciami społecznościowymi. Chodzi o to, że istnieje już alternatywa władzy mieć WhatsApp na Smart telewizja.

Wskazówki, o których należy pamiętać przed zainstalowaniem i pobraniem WhatsApp

Aby poprawić poziom doświadczenia, ważne jest, aby klawiatura była podłączona przez Wi-Fi, Bluetooth lub port USB. Wszystko to pozwoli Ci oprócz otwierania i czytania wiadomości, Odpowiadaj i rozmawiaj bez wstawania z łóżka. Lub, jeśli tego nie zrobisz, otrzymasz wskazówkę, która ułatwi rozmowę i uczyni ją bardziej praktyczną.

W przeciwnym razie będziesz musiał wybrać literę po literze za pomocą sterowania telewizorem na domyślnej tablicy cyfrowej ekranu, a to dla długiej rozmowy nie będzie to łatwe ani wygodne.

Na koniec sprawdź, czy połączenie internetowe w telewizorze jest zawsze aktywne, ponieważ w przeciwnym razie telefon komórkowy nie będzie mógł zsynchronizować się ze Smart TV.

Sprawdź, czy system operacyjny Twojego Smart TV jest kompatybilny

Aplikacja WhatsApp jest zgodna tylko z telewizorami Smart TV z systemem Android lub przeglądarką taką jak Chrome, która zezwól na dostęp do sieci, oprócz umożliwienia połączenia internetowego.

W ten sam sposób najbardziej kompatybilne systemy operacyjne to „Tizen” od Samsunga czy WebOS od LG, jednak systemów operacyjnych jest znacznie więcej, Musisz tylko sprawdzić, czy jest kompatybilny z pobieraniem aplikacji.

H3: Samsung Smart Hub

Dzięki Smart Hub telewizory będą działać z bramą do aplikacji i treści, takich jak wyszukiwarka, przeglądarka internetowa, ponad 300 aplikacji i telewizja społecznościowa. Niektóre telewizory Smart TV o tych cechach są Samsung 4K UHD 2019 UE55RU8005 i seria 2019 Samsung 50RU7405 RU7400.

H3: Inteligentny telewizor LG

Jeśli chodzi o LG, jego system operacyjny ma WebOS co pozwala telewizorowi na nawigację między aplikacjami, będąc jedną z najpopularniejszych obecnie w świecie technologicznym.

Pierwsze kroki do zainstalowania WhatsApp na Smart TV

Następnie pokażemy Ci, jak umieć zainstaluj i otwórz WhatsApp ze Smart telewizja, proces, który, jak zobaczysz, jest bardzo prosty.

H3: Zaktualizuj Google Chrome do najnowszej wersji

Ważne jest, aby mieć najnowsza wersja Google Chrome abyś mógł cieszyć się wszystkimi zintegrowanymi funkcjami, jednym z najlepszych sposobów na jego aktualizację jest ponowna instalacja aplikacji na urządzeniu. Lub instalując Chromecasta.

WhatsApp na smart tv

H3: Zainstaluj Chrome APK: TV File Commander

Jeśli Twój telewizor ma system Android, możesz pobrać plik APK do zainstaluj aplikację ChromePonieważ dzięki temu systemowi operacyjnemu możemy nie tylko instalować aplikacje ze Sklepu Play, istnieje również możliwość pobierania zewnętrznych plików APK. Musisz więc pobrać dwa pliki, pierwszy z nich Dowódca plików, aplikacja, która będzie bardzo przydatna do zainstalowania Chrome Apk, którą będziemy musieli pobrać wcześniej.

Procedura instalacji Chrome APK jest następująca:

  1. Gdy oba pliki zostaną odrzucone, musisz: prześlij plik z Chrome na swoje konto Dysku.
  2. Następnie otwórz File Commander i zaloguj się na Dysku Google.
  3. Znajdź adres przechowywania Google Chrome i wybierz go, akceptując wiadomość o pobraniu i instalacji.
  4. Na koniec zaakceptuj uprawnienia Google Play

H3: Dodaj wyrzutnię boczną: Sideload Launcher

Cóż, teraz musisz pobrać tę aplikację o nazwie Wyrzutnia boczna gdzie możemy otworzyć przeglądarkę po zakończeniu instalacji. To normalne, że nie pojawia się w aplikacjach w menu Android TV, ale po uruchomieniu Sideload Launcher możesz uruchomić Chrome z tego miejsca.

H3: Znajdź i uruchom WhatsApp Web

Teraz przejdź do przeglądarki Chrome na telewizorze Smart TV i google Sieć WhatsApp, zeskanuj kod QR, który pojawi się na ekranie za pomocą telefonu komórkowego, uzyskując do niego dostęp za pomocą trzech kropek w lewym górnym rogu, a następnie naciskając „WhatsApp web”.

Aplikacja WhatsApp

I voila, w ten sposób będziesz już zalogowany do telewizora, aby czytać i odpowiadać na wiadomości WhatsApp.

Jak naprawić niektóre problemy podczas instalacji WhatsApp

Upewnij się, że kabel połączeniowy Ethernet jest dobrze podłączony do różnych urządzeń lub że sieć Wi-Fi jest aktywna. Pamiętaj o powyższym, ponieważ są to niektóre problemy, które mogą się pojawić, jeśli zamierzasz zainstalować aplikacje na telewizorze. W tym samym czasie, zdaj sobie sprawę, że połączenie internetowe bądź stabilny i to nie przeszkadza w żadnym momencie.

Oczywiście poza tym, o czym wspomniano wcześniej, rzadko występują niedogodności z instalacją WhatsApp na telewizorze, więc nie powinieneś mieć problemu z ukończeniem tego procesu.