Skip to content

Jak pobrać Free Fire na swojego Chromebooka? – Kompletny proces

30 de październik de 2021

W świecie urządzeń cyfrowych dominuje ogromna różnorodność modeli komputerów. Na tym rynku różnorodność produktów jest bogata a każdy z nich ma inne zalety i funkcje. W tej liczbie komputerów Chromebook wyróżnia się.

Chromebook to model laptopy stworzone przez Google, gdzie mają system operacyjny o nazwie Chrome OS. Interesującą rzeczą w tym komputerze jest łatwa i szybka obsługa jego interfejsu, a także posiadanie kilku funkcji i zalet w jego użytkowaniu.

Jednym z różnych narzędzi używanych w tych komputerach jest instalowanie i granie w gry wideo. Wolny ogień, istota jeden z najpopularniejszych i pobieranych. Następnie zostanie szczegółowo wyjaśnione, co zrobić, aby bez problemu zainstalować Free Fire na Chromebooku.

Czy do zainstalowania Free Fire na Chromebooku konieczne jest użycie emulatora?

Jedną z wielu zalet komputerów Chromebook jest to, że ich system operacyjny ma sklep Google Play, który posiada katalog o szerokiej gamie zastosowań i gry takie jak Free Fire. Nie trzeba więc instalować emulatora, aby cieszyć się tą grą.

Ile wolnego miejsca potrzebujesz, aby móc pobrać Free Fire?

Jak każda inna aplikacja, gra Free Fire ma pewną wagę do jej instalacji. Gra wideo ma obecnie wagę 738 MB, jednak może wzrosnąć za każdym razem, gdy dostępna jest nowa aktualizacja. Aby więc zainstalować grę, musisz mieć na swoim komputerze co najmniej 1 GB dostępnego miejsca.

Należy zauważyć, że aby poprawnie zainstalować tę grę, konieczne jest posiadanie komputera z pamięcią RAM od 2 do 4 GB. Dzięki temu gra działa poprawnie i nie stanowi żadnego problemu.

Jakie kroki należy wykonać, aby zainstalować Free Fire na swoim Chromebooku?

Proces instalacji Free Fire na komputerze Chromebook jest to dość proste i nie zajmuje dużo czasu. Procedurę tę można wykonać na dwa sposoby, za pośrednictwem aplikacji Google Play lub za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej Sklepu Google Play. Oba sposoby są ważne, aby określić pobieranie tej gry.

Warto o tym wspomnieć zalecane jest posiadanie najnowszej wersji systemu operacyjnego Chrome. Jeśli laptop ma starą wersję, Chromebook powinien zostać zaktualizowany, aby komputer był bardziej zoptymalizowany i mógł w pozytywny sposób wykonywać funkcje gry wideo.

Jeśli robisz to z aplikacji Google Play

Oficjalna aplikacja sklepu Google Play, Jest domyślnie zawarty w systemie operacyjnym komputerów Chromebook, więc łatwo go zlokalizować. Na głównym ekranie komputera należy przejść do ikony Google Play Store i kliknąć, a następnie wpisać w wyszukiwarkę „Free Fire”.

Wśród różnych dostępnych opcji musisz kliknąć oryginalną wersję gry. Na tej stronie znajdziesz wszystkie informacje o grze wideo i przejdź do opcji „zainstaluj”. Natychmiast rozpocznie się pobieranie, a po zakończeniu instalacji gra będzie dostępna na twoim komputerze.

logo sklepu Google Play

W witrynie Sklepu Google Play

Możliwym również sposobem na pobranie Free Fire jest wejście na oficjalną stronę Sklepu Play. Aby dostać się na stronę należy przejść do przeglądarki Google Chrome i wpisać w wyszukiwarkę „Google Play”. Na pierwszej sugerowanej stronie kliknij i poczekaj na załadowanie witryny. Następnie musisz wpisać w wyszukiwarkę nazwę gry.

Kiedy znajdziesz oficjalną grę, musisz kliknąć zainstaluj i strona przekieruje Cię do aplikacji na komputerze, gdzie pobieranie zostanie wykonane natychmiast.

Jak się zarejestrować lub zalogować na swoje konto Free Fire?

Po zakończeniu pobierania wystarczy wejść do gry i zaakceptuj wszystkie sugerowane warunki. Podczas ładowania ekranu pojawią się opcje „utwórz” lub „zaloguj się”. Wybierając którąkolwiek z tych opcji, będziesz musiał wprowadzić dane, o które proszą, a później będziesz mógł cieszyć się grą.

dołącz do naszego kanału telegram