Skip to content

Jak pisać, dodawać lub wstawiać tekst na obrazie lub zdjęciu w dokumencie programu Word

18 de styczeń de 2022

Tak jak można dodawać i edytować tekst na obrazie w Photoshopie, w programie Word proces jest wykonalny i bardzo prosty. Z tego powodu w tym artykule szczegółowo wyjaśniamy Jak napisać, dodać lub wstawić tekst na obrazie lub zdjęcie w dokumencie Word

Co to jest pole tekstowe i jakie są jego cechy?

Pole tekstowe to obiekt, który działa jak narzędzie graficzne słów dodawać słowa na ilustracjach, schematach organizacyjnych, podsumowaniach i innych rodzajach dokumentów. Pola tekstowe umożliwiają wstawianie słów na stronie bez wpływu na resztę treści.

ten procesor tekstu Program Word pozwala użytkownikowi przenieść pole tekstowe w dowolne miejsce na stronie, w razie potrzeby dodać kolor obramowania i kolor tła. Możesz także zmienić czcionkę, sformatować tekst i zmienić jego orientację.

Jak wstawić tekst na obraz lub zdjęcie w dokumencie programu Word?

Jeśli wstawiłeś obraz lub zdjęcie do dokument słowny Zauważyłeś już, że możliwe jest zastosowanie pewnych zmian do takiego obiektu. Jeśli jednak chcesz dodać lub wstawić tekst na obrazie w programie Word, zalecamy zapoznanie się z procedurą opisaną poniżej.

Dodaj pole tekstowe, stylizuj i sformatuj tekst

Pierwszy krok składa się z dodaj pole tekstowe w dokumencie programu Word zawierającym obraz. Aby to zrobić, kliknij zakładkę „Wstaw” iw sekcji „Tekst” wybierz opcję „Pole tekstowe”. Następnie kliknij pierwszą opcję o nazwie „Proste pole tekstowe”. Należy zauważyć, że Microsoft wyjaśnia podstawy dotyczące pól tekstowych.

Natychmiast pojawi się prostokątne pole ze wskaźnikiem wskazujące, że możesz zacząć pisać w tym narzędziu. Napisz słowa, które chcesz i upewnij się, że przesuwasz pole tekstowe, aż znajdzie się tuż nad wybranym obrazem.

Po napisaniu tekstu zaznacz wszystkie słowa i przejdź do sekcji „Czcionka”. Tam musisz wybrać rodzaj czcionki, rozmiar zgodnie z polem tekstowym i kolor. Następnie znajdź sekcję „Akapit” i przejdź do wyrównaj tekst do lewej, do środka, do prawej lub wyjustowany.

Usuń tło pola tekstowego

Jednym z najważniejszych kroków jest usunięcie tła pola tekstowego, ponieważ jest ono domyślnie białe i dlatego częściowo zakrywa obraz. Aby usunąć to tło, umieść kursor w części dół pola tekstowego i naciśnij prawy przycisk myszy, gdy pojawią się 4 strzałki.

Zobaczysz listę opcji, w których powinieneś wybrać „Format kształtu”. Następnie przejdź do sekcji „Wypełnij” i zaznacz opcję „Bez wypełnienia”. Naciśnij przycisk „Zamknij” i zobacz efekt końcowy. Pamiętaj, że bardzo ważne jest, aby wybrać kolor czcionki, który może być widoczny na obrazie. Ponadto zaleca się umieszczenie w programie Word wszystkich obrazów o tym samym rozmiarze.

wprowadź tekst w obrazie słowem z laptopa

Prawidłowy sposób wstawiania pola tekstowego za pomocą kanwy rysunkowej

Istnieje alternatywa dla pisania tekstu na obrazie w programie Word za pomocą kanwy rysunkowej. W sekcji „Wstaw” kliknij opcję „Kształty” i wybierz „Rysowanie płótna”. Pojawi się okno, w którym Musisz wstawić obraz, który będzie zawierał tekst. Ponownie naciśnij „Wstaw”, wybierz opcję „Obraz” i zlokalizuj jego lokalizację. Teraz będziesz musiał wstawić tekst WordArt. Aby to zrobić, przejdź do sekcji „Tekst” w zakładce „Wstaw” i kliknij „WordArt”.

Teraz wybierz czcionkę i kolor tekstu. Obok obrazu pojawi się pole, w którym możesz wpisać żądane słowa. Następnie kliknij obraz, naciśnij klawisz „Ctrl” i kliknij pole sztuki słowa gdzie napisałeś tekst?

Przejdź do zakładki „Format” i w opcje edycji programu Word wybiera „Grupuj”, aby połączyć tekst i obraz w obszarze roboczym rysunku. Dzięki temu będziesz mógł sprawdzić, czy czynności, takie jak grupowanie i rozgrupowywanie obiektów i obrazów, są naprawdę praktyczne w programie Word.

dołącz do naszego kanału telegram