Skip to content

Jak pikselować lub rozmyć częściowy lub cały obraz lub zdjęcie za pomocą programu Paint, Gimp

17 de listopad de 2022

Czy musisz przesłać zdjęcie do sieci społecznościowej lub forum albo wysłać je znajomemu za pośrednictwem komunikatorów internetowych? Musisz wiedzieć w takim razie istnieje wiele zaawansowanych programów, takich jak Photoshop, które mają funkcje pikselowania ich, aby niektóre ważne dane nie były widoczne, chociaż wielu użytkowników decyduje się je pominąć, ponieważ po prostu nie wiedzą, jak działają i nie chcą tracić czasu.

Prawda jest taka, że ​​w kolejnych wierszach chcemy pokazać alternatywny samouczek, dzięki któremu będziesz miał możliwość piksele obrazu za pomocą farbyco pozwoli ci obejść się bez Photoshopa i innych drogich programów, dlatego zalecamy dalsze czytanie, ponieważ znajdziesz naprawdę interesujące krok po kroku, nawet jeśli jesteś nowicjuszem w tych przypadkach.

Najlepsze jest to, że Ten samouczek również zajmie Ci mniej niż 30 sekund., dzięki czemu możesz bezzwłocznie pikselować swoje obrazy za pomocą programu Paint. Oprócz tego, że jest to łatwy w użyciu program, który nie jest nieznany zdecydowanej większości, ponieważ uczą go ze szkoły, a jeśli o tym nie wiesz, nie martw się, weźmiemy Cię za rękę.

Najpierw krótka definicja, aby wejść w kontekst, co to znaczy pikselować zdjęcie. To nic innego jak zrobienie zdjęcia w tym cyfrowym etui i za pomocą za pomocą filtra powiększ swoje piksele, powodując utratę rozdzielczości lub jakości obrazu, w całości lub w części, dlatego wykonaj poniższe czynności.

Kroki redagowania obrazu za pomocą programu Paint

Cóż, wiemy, że wielu ludzi, którzy zaszli tak daleko, pomyśli, że po prostu niemożliwe jest pikselowanie obrazu w tak krótkim czasie, więc pokażemy Ci, że jest to naprawdę możliwe, bez względu na to, o jakim formacie obrazu mówimy. W ten sposób możesz to zrobić:

 • Przede wszystkim musisz się otworzyć Paint i obraz, który chcesz pikselować
 • Następnie musisz kliknąć narzędzie Zaznacz, zajmując to miejsce na obrazie, aby określić część obrazu, którą chcesz pikselować
 • Po utworzeniu tej strefy musisz to zrobić pomniejsz ten obraz za pomocą strzałekaby przekształcić go w mały kwadrat, a następnie ponownie go powiększyć, tak aby informacje w tej przestrzeni zostały całkowicie utracone
 • Oczywiście, jeśli zamiast pikselować tylko jeden obszar obrazu, chcesz pikselować kilka, musisz to zrobić wybieraj je jeden po drugim i rozwijaj poprzednie kroki, których cię nauczyliśmy
 • Aby cofnąć zmiany, jak zawsze, po prostu kliknij Ctrl + Z

Instrukcje rozmycia obrazu za pomocą Gimp

Należy zauważyć że platforma Gimp to darmowy program którego celem jest dokonywanie wszelkiego rodzaju modyfikacji obrazu w formacie cyfrowym. To powiedziawszy, wspomnijmy o instrukcjach, które weźmiesz pod uwagę podczas pikselizacji częściowego lub całego zdjęcia.

 • otwieramy program Gimp, a następnie dodajemy obraz do którego będziemy edytować
 • Po dodaniu obrazu do programu przechodzimy do opcji narzędzi
 • W opcji narzędzi znajdziemy menu, które musimy naciskać na selekcję eliptyczną
 • Wskazujemy fragment obrazu, który chcemy pikselować i rysujemy na nim elipsę
 • Jak widać krok po kroku prawie kończymy, teraz tylko pozostaje naciśnij filtry i na koniec wybierz piksel
 • dajemy zaakceptuj i zobacz jak to wyszło część naszego rozmytego obrazu

kroki, aby łatwo rozmyć obraz

Ostatni szczegół, którego naszym zdaniem nie powinieneś przegapić, zwłaszcza jeśli napotkałeś pewne trudności podczas tego procesu, dotyczy na YouTube znajdziesz ogromną ilość samouczków wideo które pokazują nie tylko, jak pikselować obrazy za pomocą Painta, ale także zdradzają inne sekrety i sztuczki poprawiające wyniki.

Należy zauważyć, że istnieje również alternatywa dla rozmycia zdjęcia za pomocą aplikacji który ma taki cel. Niezależnie od tego, czy chodzi o urządzenia z Androidem, czy iOS, jednymi z najpopularniejszych i polecanych przez wiele osób są After focus i Tadaa HD Pro.

Czy udało Ci się pikselować swoje obrazy dzięki Paintowi za pomocą tego przewodnika?

dołącz do naszego kanału telegram