Skip to content

Jak otworzyć połączenia sieciowe mojego komputera z systemem Windows — polecenia pomocy

21 de styczeń de 2022

Obecnie Połączenia sieciowe mają kluczowe znaczenie w świecie technologii, ponieważ dzięki nim możemy uzyskać dostęp do różnych usług i ważnych informacji na co dzień, takich jak internet, e-maile, komunikatory, sieci społecznościowe, rozmowy wideo, możemy udostępniać aplikacje, informacje o urządzeniach, przechowywać informacje w chmurze i niezliczone korzyści . W tym artykule dowiesz się, jak otworzyć narzędzie Połączenia sieciowe komputera dla systemu Windows 10.

Jakie są kroki, aby otworzyć połączenia sieciowe na komputerze z systemem Windows?

Istnieją trzy szybkie sposoby otwierania połączeń sieciowych komputera w systemie Windows 10, z Panelu sterowania, przez pasek zadań lub za pomocą poleceń z opcji System CMD lub wiersza polecenia, poniżej szczegółowo opiszemy kroki, które należy wykonać w każdej z tych metod aby otworzyć połączenia sieciowe na komputerze.

Z panelu sterowania

Przejdź do opcji „Panel sterowania” za pomocą ikony systemu Windows, znajdującej się w Panelu sterowania, wybierz opcję przeglądania według kategorii, zlokalizuj opcję „Sieć i Internet” i kliknij element„Wyświetl stan sieci i zadania”. Po wejściu do środka możesz nacisnąć opcję „Zmień ustawienia adaptera”, a będziesz mógł natychmiast wyświetlić listę różnych połączeń sieciowych, które ma Twój komputer.

Z paskiem zadań Twojego komputera

Na pasku zadań Windowsa znajdują się różne ikony, jedna z nich znajduje się w prawej dolnej części monitora, jest to ikona sieci, gdy ustawimy się na niej i klikniemy na nią prawym przyciskiem myszy, możemy wybrać opcja „Otwórz ustawienia sieci i Internetu”. Po naciśnięciu tej opcji wyświetli się poniższe okno, w którym możemy wybrać opcję „Zmień opcje adaptera”, a następnie przejrzeć listy połączeń sieciowych komputera.

Bezpośrednio z „CMD”

Inną metodą, której możemy użyć do otwarcia połączeń sieciowych na Twoim komputerze, jest: CMD (wiersz polecenia) lub wiersz polecenia, z którego możemy generować akcje wykonując polecenia. Zlokalizujemy opcję „Wiersz polecenia” w menu Windows i stamtąd napiszemy polecenie „ncpa.cpl”, następnie naciśniemy klawisz „enter”, aby je wykonać, po wykonaniu wspomnianego polecenia przeniesie nas do okna który pokazuje nam listę połączeń sieciowych naszego komputera.

skonfiguruj swoje sieci w systemie Windows

Jakich specjalnych poleceń należy użyć, aby otworzyć połączenia sieciowe komputera?

Aby otworzyć połączenia sieciowe na naszym komputerze, używamy polecenia „ncpa.cl”, ale jest też kilka bardzo przydatnych poleceń w zarządzaniu sieciami z komputera, które można wykonać z wiersza poleceń, wśród nich mamy: Ipconfig> Ping > Tracert> Pathping> Getmac> Nslookup> Netstat> Netsh.

Zagłębimy się trochę w niektóre z tych poleceń, na przykład, gdy zadajemy sobie pytanie, jak dowiedzieć się, jaki jest adres IP twojego komputera, odpowiedź uzyskamy za pomocą polecenia „ipconfig”. Wykonując polecenie „Ipconfig” możemy zobaczyć adres IP, z którego korzysta nasz komputer.

Jeśli nas interesuje sposób wygenerowania pełnego raportu połączeń sieciowych. Musielibyśmy wykonać polecenie „netstat” (statystyki sieci), które dałoby nam statystyki dotyczące aktywności sieci, a także adresów i portów, przez które nawiązywane są połączenia, w skrócie za pomocą tego polecenia możemy wygenerować statystyki, które posłużą narzędziom do monitorowania zachowania sieci.

Dlaczego nie możesz poprawnie otworzyć połączeń sieciowych komputera?

Przyczyn może być wiele. problemy z systemem operacyjnym, złośliwym oprogramowaniem lub złośliwym oprogramowaniem, dla jakiegoś uszkodzonego lub uszkodzonego pliku, jakiejś konfiguracji lub być może jakiejś aktualizacji systemu Windows, która nie odbyła się poprawnie, aby wykonać instalacje lub aktualizacje systemu Windows. Musimy uzyskać dostęp do oficjalna strona do pobrania systemu Windows, I w ten sposób unikniemy piractwa, które może skutkować problemami w systemie operacyjnym i funkcjonowaniu naszej sieci, a jednocześnie zabraknie nam wsparcia technicznego.

konfigurować i zarządzać swoimi sieciami

Inną kwestią, którą również musimy wziąć pod uwagę, jest to, jak włączyć wykrywanie i udostępnianie sieci. W dowolnym momencie można aktywować lub dezaktywować tryb udostępniania, w tym celu musimy znaleźć się w ikonie sieci i nacisnąć prawy przycisk myszy, tam widzimy opcję Aktywuj lub dezaktywuj udostępnianie i możemy wybrać, czy chcemy inne ludzie widzą nasze treści i czy chcemy udostępniać urządzenia, takie jak drukarki, w sieci.