Skip to content

Jak otworzyć foldery „Folder WindowsApps” na komputerze? – Prosty samouczek

10 de luty de 2022

Windows obdarzył się z biegiem czasu w szczególny sposób w celu ochrony integralności systemu i uniemożliwić niedoświadczonym użytkownikom wchodzenie do miejsc, które mogą być dla nich szkodliwe po dokonaniu niewielkiej zmiany. Z tego powodu, gdy system operacyjny Windows jest w pełni ustrukturyzowany, zawiera kilka folderów, do których nie można łatwo uzyskać dostępu.

W tym artykule zbadamy, co zawiera ten ważny folder, Zbadamy również, w jaki sposób możesz uzyskać do tego dostęp, jakie istnieją metody, aby do niego wejść. Możemy też zająć się kwestią tego, czy możemy usunąć ten folder, co ze względu na jego zawartość najbardziej wskazane jest, aby nie modyfikować, a tym bardziej usuwać; ponieważ ogólnie są to poufne informacje dla systemu operacyjnego, w każdym razie zobaczmy, o co w tym wszystkim chodzi.

Co zawiera folder WindowsApps?

W tym sensie folder WindowsApps jest odpowiedzialny za posiadanie w swojej zawartości tych aplikacji i gadżetów na pulpit systemu Windows, które są jego własnym dziełem, aby zapobiec ich modyfikowaniu i usuwaniu. W tego rodzaju folderach informacje o oprogramowaniu zainstalowanym na komputerze są przechowywane; z tego powodu ważne jest, aby je zachować bez wprowadzania w nim zmian.

Ponieważ w tych aplikacjach są zainstalowane własne aplikacje systemu Windows, aplikacje, z którymi działa ten sam program, są one ukryte i nawet jeśli masz do nich dostęp, nie można ich usunąć w znany nam konwencjonalny sposób. Podobnie, aby go znaleźć, nie można tego zrobić prostą trasą, nawet jeśli jego lokalizacja jest w C: /ProgamFiles, są one przeznaczone do celów bezpieczeństwamusisz mieć pewność i wiedzieć, co będziesz robić przed wejściem do tej części systemu.

Jak uzyskać dostęp do folderu WindowsApp Folder?

Jeśli chodzi o dostęp i jak sobie radzimy ze znalezieniem jego konkretnej ścieżki, musimy używać tych samych aplikacji Windows, aby móc uzyskać dostęp do folderu WindowsApp. W tym celu uzyskamy dostęp z jednej strony za pomocą eksploratora plików, a z drugiej strony wejdziemy z niebieskim ekranem znanym jako PowerShell, każda z tych metod jest inna, ale przybliżają nas do tego, czego potrzebujemy dostęp. Nie dotyczy to haseł chroniących foldery systemu Windows.

dostęp do windowsapps przez eksplorator plików

Zanim przejdziemy dalej, musimy poznać kilka cech tego folderu, po pierwsze, jest on ukryty, to znaczy nie jest pokazany i nie można go łatwo zobaczyć, to pozwala nam zrozumieć, że chociaż jesteśmy pozycjonowani na stronie, która go zawiera, nie pojawiają się; a drugą cechą, która go charakteryzuje, jest to, że ten folder ma blokadę dla wszystkich użytkowników posiada system, niezależnie od posiadanych praw dostępu.

Z eksploratora plików

Przeglądarka ma cechy, które pozwalają nam znaleźć potrzebne informacje, jeśli wiemy, jak z niej korzystać, dzięki czemu uzyskamy dostęp do wszystkiego. Najpierw musimy aktywować wizję ukrytych plików i folderów, przed rozpoczęciem wyszukiwania. Aby aktywować tę część eksploratora, będziemy postępować w następujący sposób.

Otworzymy okno eksploratora, przejdziemy do menu i aktywujemy pole „ukryte elementy”, teraz ta opcja jest aktywna, a później przejdziemy do ścieżki lokalizacji folderu, który będzie widoczny, „C:programfileswindowsapps” Klikamy prawym przyciskiem myszy ten folder, a następnie właściwości, aby edytować uprawnienia; Teraz wykonujemy następujące kroki:

 1. W oknie „Właściwości WindowsApps” przechodzimy do „Bezpieczeństwa”.
 2. Teraz wchodzimy „Opcje zaawansowane”.
 3. W wyświetlonym oknie podajemy „zmianę” na opcję „Nie można pokazać aktualnego właściciela”.
 4. W nowym oknie przypisujemy „Grupę Administratorów”.
 5. Dajemy „Akceptuję”.
 6. W nowym oknie zaznaczamy pole „Zamień właściciela w podkontenerach i obiektach”.
 7. „Zastosuj”, aby wygenerować proces i zaakceptować.
 8. Następnie lokalizujemy folder WindowsApps i próbujemy wejść, a pojawi się ostrzeżenie, które należy kliknąć „Kontynuuj”.
 9. Teraz będziemy mieli dostęp do tego folderu.

Korzystanie z PowerShell

W przypadku tej procedury w PowerShell otwieramy ją od początku, klikając prawym przyciskiem myszy, aby nadać uprawnienia administratora, w tym wpisujemy polecenie „Get-AppxPakage – AllUsers | Wybierz nazwę pakietu Pełna nazwa” Dzięki temu możemy zobaczyć listę aplikacji zainstalowanych w folderze, w ten sposób możemy wprowadzić polecenia modyfikacji lub odinstalowania dodając nazwy zawarte dla każdego zainstalowanego programu.

usuwanie folderów aplikacji Windows

Jaki jest najłatwiejszy sposób usunięcia folderu WindowsApp?

Jeśli chodzi o usuwanie folderu WindowsApps, możemy powiedzieć, że nie jest tak, jak tworzymy nieusuwalny folder, a następnie chcemy go usunąć, jest to zupełnie inne. Pierwszą rzeczą jest próba usunięcia, aby pojawiło się powiadomienie o odmowie dostępu, a następnie klikamy „kontynuuj”.

 1. Pojawi się komunikat „odmowa dostępu do tego folderu”.
 2. Przejdźmy do zakładki „Bezpieczeństwo”. Wchodzimy w Zaawansowane, a następnie klikamy Zmień.
 3. Wpisz nazwę obiektu, aby wybrać grupę wpisz „Administratorzy”.
 4. Sprawdź nazwy i „OK”.
 5. Wymień właściciela.
 6. Zaawansowane i kliknij „Kontynuuj” w zakładce „Bezpieczeństwo”.
 7. Następnie kliknij „Dodaj” i „Wybierz administratora”.
 8. Następnie „Zaawansowane> Znajdź teraz> OK> Pełna kontrola> OK.
 9. Zastąp wszystkie uprawnienia obiektu podrzędnego uprawnieniami dziedzicznymi z tego obiektu”.
 10. Zaakceptuj i wreszcie będziesz mógł usunąć WindowsApps.

dołącz do naszego kanału telegram