Skip to content

Jak otwierać, przeglądać lub edytować pliki bazy danych .db krok po kroku

11 de maj de 2023

Pliki bazy danych (db) są zwykle otwierane przez programy takie jak Microsoft Office Access i Excel, ale czasami potrzebny jest inny program, taki jak Wordpad lub uniwersalna przeglądarka plików. W tym artykule w Miracomohacerlo.com nauczymy Cię w prosty sposób otwierać pliki w Twojej bazie danych z każdym z tych programów robi krok po kroku.

Uniwersalna przeglądarka plików do otwierania dokumentów db

Początkowo chcemy polecić Ci szybką opcję otwierania plików db, ta opcja jest mieć programów obsługujących szeroką gamę plików na komputerze. To bez wątpienia przyniesie Ci ogromne korzyści, nie będziesz musiał instalować dużej liczby programów dla różnych plików. Za pomocą tego typu programu będziesz mógł otwierać dowolny typ pliku, tekst, obrazy, arkusze kalkulacyjne, muzykę, filmy i inne.

A jeśli chodzi o temat, który poruszamy w tym artykule, aby otworzyć pliki db, Tutaj polecamy te uniwersalne programy do przeglądania plików, które pozwolą Ci to zrobić, zwróć uwagę na ten, który najbardziej Cię interesuje:

FileViewPro

On FileViewPro jest programem, który umożliwia otwieranie plików bazy danych, ale ważne jest, aby pamiętać, że będziesz mógł przeglądać swoje pliki bez problemów tylko wtedy, gdy masz zainstalowaną pełną wersję. Dlatego zapraszamy do pobrania tego programu

Magia plików

Ten program również ci na to pozwoli wyświetlać dużą liczbę plików, w tym pliki db. Ma zalety otwierania wszelkiego rodzaju dokumentów i plików z jednego programu, oszczędzając pieniądze i miejsce na komputerze.

Ustawienia i programy do otwierania plików baz danych

Jest to jedna z najczęściej używanych platform na świecie do przygotowywania plików baz danych, a także do jej ciągłego użytkowania i konserwacji. Otrzymujesz go w zestawie opcji oferowanych przez pakiet Office, znanym jako Microsoft Office Access, program, który Pomaga w wielu zadaniach, w tym w dodawaniu obliczeń do bazy danych. To, co musisz zrobić, aby móc poprawnie zlokalizować plik, a tym samym go wyświetlić, to:

 • Wybierz symbol Microsoft Office Access i w ten sposób otwórz ten program.
 • Przejdź do menu Plik i kliknij Otwórz.
 • Zlokalizuj plik czego potrzebujesz.
 • Natychmiast wybierz i będziesz mógł zobaczyć swoje pliki bazy danych.

Jeśli spowoduje to błąd lub nie pozwoli ci go zobaczyć, spróbuj utworzyć nową bazę danych, i kontynuuj naciskanie symbolu Importuj, tam wybierz Paradox (*db) jako typ pliku. I wybierz plik bazy danych, który chcesz otworzyć.

Jak możesz zdawać sobie sprawę istnieje wiele przeglądarek, z których możesz skorzystać, Masz wiele możliwości i ostatecznie decyzja należy do Ciebie. Istnieją jednak również inne opcje związane z programami, które są już naturalnie zainstalowane na komputerze, a poniżej wymienimy niektóre z nich z pewnymi wskazówkami, o których należy pamiętać.

MSExcel

Jeśli na komputerze nie masz Microsoft Office Access, możesz użyć programu Microsoft Excel, program jeszcze lepiej znany i obsługiwany przez użytkowników. Aby wyświetlić plik bazy danych z tego przydatnego programu, musisz wykonać następujące czynności:

 • Otwiera się Microsoft OfficeExcel.
 • przejdź do menu plik i otwórz go.
 • W wyskakującym oknie pokaże rozwijane menu w prawej dolnej części, w ramach tego menu „Wszystkie pliki”.
 • Zlokalizuj na liście plików z rozszerzeniem db, które chcesz otworzyćKliknij dwukrotnie, a otworzy się automatycznie plik bazy danych w Excelu.

WordPad

To jest inny możliwości otwierania plików bazy danychnie jest widoczny, ale można nim czytać różne pliki bazodanowe.Aby wybrać go jako jeden ze swoich programów czytających, należy wykonać następujące czynności:

samouczek otwierania plików i bazy danych db w programie Microsoft Office Access

 • Znajdź swój plikw folderze, w którym go zarezerwowałeś.
 • Na prawym przycisku myszy, kliknij i pojawi się opcja „Otwórz za pomocą”.”.
 • Wybierać „Wybierz program”.
 • Na końcu różnych wyborów znajduje się pole „Zawsze używaj tej opcji podczas otwierania programu” dezaktywuj je.
 • Kliknij inne programy i wybierz WordPad.

dołącz do naszego kanału telegram