Skip to content

Jak oglądać treści Amazon Prime Video na Xbox One i 360 — Kino i seriale?

12 de luty de 2022

Wiele osób, głównie młodych, korzysta na co dzień z konsol do gier. Są to komputery, których możesz używać do gry online ze znajomymi lub innymi osobami. Od wielu lat jest formą rozrywki i obecnie jest coraz częściej wykorzystywana.

Jedną z najczęściej używanych konsol jest Xbox. Jest to jeden z najczęściej uzyskiwanych na rynku światowym, więc często je widuje się. Z tymi konsolami możesz zrobić więcej niż tylko grać w gry wideo, na nich możesz oglądać filmy i seriale. Dlatego w kilku krokach pokażemy Ci, jak możesz to zrobić ze swojej konsoli Xbox.

Jak mogę oglądać zawartość Amazon Prime Video na konsoli Xbox?

Jedną z innowacji ostatnich lat są niewątpliwie platformy streamingowe. Dzięki tym platformom możemy bawić się w najlepszy sposób, oglądając filmy i seriale, które lubimy i które są wydawane tylko przez te platformy.

Jedną z najnowszych jest platforma Amazon Prime Video. Jest w tym wiele filmów, które są bardzo uderzające i które bez wątpienia nam się spodobają. Również będziesz mógł zobacz filmy, które tam są z dowolnego urządzenia takich jak telefony, tablety, komputery i konsole do gier.

amazon prime logo wideo

Z tych platform do przesyłania strumieniowego można korzystać z konsol do gier Xbox. Tutaj pokażemy Ci, jak zamierzasz to osiągnąć i jak skonfigurować konsolę Xbox, aby móc zobaczyć dowolną zawartość na Amazon Prime.

Wyświetl na Xbox One

Jedną z najpopularniejszych konsol do gier na świecie jest Xbox. W przypadku tych konsol istnieje duża liczba gier, którymi będziesz mógł cieszyć się w domu ze znajomymi. Ale to nie jedyna funkcja, jaką ma ta konsola, z nią możesz oglądać filmy online od Amazon Prime.

Zanim zaczniesz wykonywać kroki, które wskażemy, musisz wcześniej mieć ważne konto Prime Video i zalogowany na konsoli Xbox. Dzięki temu będziesz mógł rozpocząć proces oglądania swojego pierwszego filmu z konsoli.

 1. Zamierzasz włączyć konsolę Xbox One, gdy zobaczysz ekran główny, będziesz musiał wejść do sekcji „Sklep” za pomocą kontrolera Xbox
 2. Kiedy będziesz w sklepie, będziesz musiał otworzyć sekcję „Aplikacje”, a następnie otworzysz opcję „Wyszukaj”, która znajduje się po prawej stronie i wyszukasz „Amazon Prime Video”
 3. Po znalezieniu tej aplikacji musisz kliknąć opcję „Pobierz”, aby można ją było pobrać i zainstalować na swoim komputerze
 4. Po zakończeniu instalacji aplikacji będziesz musiał uruchomić ją przez konsolę Xbox, która ma kontrolę w środku
 5. Na tym nowym ekranie będziesz musiał wybrać opcję „Zaloguj się”. Wtedy na ekranie pojawi się kod, którego będziesz potrzebować później, więc lepiej go zapisać
 6. Na koniec musisz wejść na swoje konto Prime Video, wprowadzając swoje dane. Po wpisaniu będzie wymagany kod, który pojawił się wcześniej na ekranie

Xbox jedno logo

Z konsoli Xbox 360

Inną z najczęściej używanych konsol jest Xbox 360. W tym będziesz również mógł ciesz się oglądaniem filmów i seriali z Prime Video. Aby to zrobić, musisz zrobić to:

 1. Włączysz konsolę Xbox 360 i przejdziesz do sekcji „Aplikacje”. Następnie otworzysz wyszukiwarkę i przejdziesz do wyszukiwania „Amazon Instant Video”
 2. Po zakończeniu wyszukiwania musisz je otworzyć, a następnie kliknąć opcję „Pobierz”. Spowoduje to pobranie aplikacji, a następnie musisz potwierdzić instalację, klikając „Akceptuj”
 3. Po jej zainstalowaniu uruchomisz zainstalowaną aplikację i na ekranie zobaczysz kod odnoszący się do weryfikacji w dwóch krokach, który musisz zapisać
 4. Teraz zalogujesz się na swoje konto „Amazon Prime Video”, a następnie wpiszesz kod, który pojawił się na ekranie i który zapisałeś w innym miejscu
 5. Aby zakończyć, musisz wybrać profil konta, którego będziesz używać z konsolą Xbox, i dodasz swoją konsolę Xbox do konta Amazon Prime Video

Dlaczego Amazon Prime Video nie działa na Xbox i jak to naprawić?

kontroler Xbox

Nie ma dokładnego odniesienia do awarie poniesione przez Amazon Prime Video na konsoli Xbox One lub Xbox 360, ale możemy powiedzieć, że istnieje sposób na rozwiązanie tego problemu. W tym celu będziesz musiał zrobić każdą z rzeczy, o których wspomnimy i sprawdzić, czy aplikacja nadal nie działa dla Ciebie:

 1. Sprawdź, czy połączenie internetowe jest stabilne i czy Twój Xbox jest połączony z domową siecią Wi-Fi
 2. Powinieneś ponownie uruchomić router domowy, aby upewnić się, że to nie jest problem
 3. Aktywujesz funkcję Cortany na konsoli Xbox
 4. Sprawdzisz stan swojego serwera Xbox
 5. Wyloguj się z Amazon Prime Video i zaloguj ponownie na konsoli Xbox

Oto sposoby rozwiązywania problemów z konsolą Xbox, która nie chce odtwarzać żadnej zawartości Amazon Prime Video.

dołącz do naszego kanału telegram