Skip to content

Jak odzyskać usunięte lub usunięte zdjęcia, filmy, pliki audio i pliki WhatsApp?

12 de lipiec de 2021

Jedną z rzeczy, które najczęściej robimy w WhatsApp, jest wysyłanie wszelkiego rodzaju plików multimedialnych. Od zdjęć, przez filmy, a także słynne audio czy notatki głosowe. To normalne że mamy wszystko zapisane na naszym urządzeniu, zwłaszcza jeśli nie wyłączymy automatycznego pobierania plików, które są do nas wysyłane.

Z kolei wiele osób z różnych powodów nie może wysyłać plików w formacie pdf lub innego typu i chce je odzyskać, w tym artykule zobaczymy jak odzyskać usunięte zdjęcia, filmy i pliki audio z WhatsApp w bardzo prosty sposób.

Jak odzyskać usunięte pliki z WhatsApp

Może usuniesz kilka plików, które nie były przydatne lub których nie chciałeś na swoim urządzeniu, a potem żałowałeś. Być może w środku wszystkich tych plików, które usunąłeś, jeden był ważny. Bez względu na przyczynę, zobaczymy, jak odzyskać wszystkie te pliki.

Ta metoda działa również wtedy, gdy usuń WhatsApp lub sformatuj urządzenie i teoretycznie tracisz wszystkie pliki. Zobaczymy, jak je odzyskać i jedyne, czego będziesz potrzebować, to mieć komputer i oryginalny kabel USB urządzenia i pobrać aplikację „Recuva„Które można łatwo uzyskać, ponieważ jest bezpłatne.

Jak odzyskać pliki WhatsApp za pomocą Recuva

Pierwszą rzeczą, którą musimy zrobić, to oczywiście zainstalować Recuva na naszym komputerze, po czym go uruchomimy, po wykonaniu da nam wiadomość powitalną, po prostu klikamy dalej i my pokazuje ekran, na którym wybieramy, jakiego typu pliki chcemy odzyskać.

Oczywiście wybierzemy, co chcemy odzyskać, a następnie klikniemy „Dalej”, jeśli pliki, które chcesz odzyskać, znajdują się na twoim urządzeniu, możesz je podłączyć za pomocą kabla USB. Zamiast, jeśli są na karcie microSD, połączenie może być łatwiejsze bezpośrednio microSD z uchwytem pamięci lub zrób to również z laptopem. To twoja decyzja.

Teraz wiemPliki, które chcesz odzyskać, znajdują się w wewnętrznej lub domyślnej pamięci urządzenia, musisz wybrać opcję „Na mojej karcie pamięci lub iPadzie”. Zamiast tego, jeśli jest na karcie microSD lub SD, musisz wybrać „W określonej pozycji” i wybrać ścieżkę.

Następnie musimy nacisnąć „Dalej”, a pokaże nam się kolejny ekran z opcją, którą należy zaznaczyć. Ta opcja jest jedyną, jaką mamy dostępną ”Włącz głębokie skanowanie„Więc możesz znaleźć absolutnie wszystko.

Następnie musimy kliknąć „Start”, aby proces się rozpoczął, pamiętaj, że może to zająć dużo czasu biorąc pod uwagę liczbę posiadanych plików. Więc będzie to kwestia uzbrojenia się w cierpliwość.

Za każdym razem, gdy usuwamy pliki, są one przechowywane w wirtualnej przestrzeni na karcie pamięci. Jest tak samo jak w Windows. W ten sposób wszystkie usunięte przez nas pliki nadal istnieją i nie są w rzeczywistości całkowicie usuwane. Dzięki tej klasie programów ich odzyskanie jest dość łatwe.

Inną alternatywą jest właśnie na Androida i ze wszystkimi aplikacjami, które ma ten system operacyjny, jest to więcej niż Oczywiście musiał być taki, aby odzyskać usunięte pliki.

Dzięki aplikacji „Przywróć obraz„Będziesz mógł odzyskać wszystkie zdjęcia usunięte z WhatsApp. Jest to aplikacja, która działa w celu zlokalizowania i odzyskać wszystkie zdjęcia, a także filmy że zostaliśmy wyeliminowani na przykład z aplikacji takich jak WhatsApp, a także Line.

Kolejną pozytywną rzeczą w tej aplikacji jest to, że nie wymaga zrootowania urządzenia mobilnego. Jak wiesz, istnieje wiele aplikacji tej klasy, które proszą o uprawnienia administratora. W tym przypadku nie jest to konieczne, więc jest o wiele lepsze dla szerokiego grona użytkowników, którzy nie mają lub nie chcą mieć zrootowanego Androida.

Aplikacja jest dość intuicyjna i ma bardzo prostą konstrukcję, która wcale nie jest skomplikowana do zrozumienia. Wszystkie opcje są na pierwszy rzut oka i doskonale opisane więc nie musimy robić samouczka na ten temat.

Jak odzyskać usunięte zdjęcia z WhatsApp

Kolejna aplikacja, która służy do odzyskać usunięte zdjęcia i filmy z WhatsApp es „EaseUS MobiSaver„Który jest jednym z najpopularniejszych na Androidzie, wraz z wymienionym powyżej i który jest dość skuteczny w odzyskiwaniu usuniętych plików.

Chociaż nie jest konieczne posiadanie uprawnień administratora. Prawda jest taka, że ​​ma szereg całkiem interesujących zalet dla tych, którzy mają zrootowany Android. W takim przypadku aplikacja jest w stanie zlokalizuj wszystkie usunięte pliki znalezione w pamięci wewnętrznej. Ma kilka filtrów, takich jak pomijanie plików, które mają bardzo małą wagę.

W ten sposób możesz unikać figurek, które nie są używane do niczego innego niż do zajmowania miejsca. Ma wersję darmową, a także płatną. Płacąc, będziesz mógł odzyskać zdjęcia w stosach, a także wiele różnych filmów. Chociaż darmowa wersja jest więcej niż sprawna.

Przywróć kopię zapasową

Ostatnia alternatywa, która jest generalnie najprostsza jest odinstalowanie WhatsApp i ponowne pobranie. W ten sposób, gdy weryfikujemy nasz numer, aplikacja da nam możliwość wczytania kopii zapasowej wszystkich naszych plików.

jak odzyskać usunięte pliki z WhatsApp?

Kopie zapasowe WhatsApp trwają siedem dni. Oznacza to, że jeśli usunąłeś pliki mniej niż tydzień temu, najłatwiejszą opcją ich odzyskania jest po prostu odinstalowanie aplikacji i ponowne jej zainstalowanie.

Możesz nawet wyczyścić pamięć podręczną i dane bez konieczności odinstalowywania. Jest to najprostsza opcja, chociaż nie dla wszystkich, ponieważ jeśli pliki, które chcesz odzyskać, zostały usunięte ponad tydzień temu, nie będziesz mógł skorzystać z tej metody.