Skip to content
Mac

Jak odzyskać pliki, zdjęcia lub filmy usunięte z kosza na komputerze Mac

15 de kwiecień de 2023

Raz na jakiś czas przypadkowo usuwamy pliki lub później tego żałujemy.Czy można je odzyskać? Odpowiedź brzmi tak. Całkowicie możliwe jest odzyskanie plików usuniętych z jakiegokolwiek powodu. A w tym artykule zobaczymy właśnie to: jak odzyskać usunięte pliki na komputerze Mac bez programów firm trzecich, używając tylko tych, które są domyślnie dostarczane na naszym komputerze Mac.

Jak odzyskać usunięte pliki z kosza MAC

Pierwsza z metod jest najprostsza i wielu może już ją znać. Zamierzamy odzyskać pliki, które znajdują się w koszu. Oczywiście będzie to zależeć od tego, czy go opróżniłeś, czy nie. Ponieważ w przypadku opróżnienia go, ta metoda w ogóle ci nie pomoże.

Ale poniżej pokażemy inny, który niezależnie od tego, czy usunąłeś pliki z kosza, czy nie, będzie działał, aby odzyskać każdy usunięty plik.

  • Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to udać się do Koszw tym celu należy dwukrotnie nacisnąć ikonę myszą.
  • To, co powinieneś zrobić, to wyszukać pliki, które chcesz odzyskać, a następnie po prostu je wybrać. przytrzymaj Command podczas klikania na każdym z nich.
  • Po wybraniu wszystkich plików, które chcesz odzyskać. Po prostu kliknij Plik, a następnie Odzyskaj.

To wszystko, co musisz zrobić, aby móc odzyskać pliki z kosza z komputera MAC.

Odzyskaj pliki usunięte z kosza Maca za pomocą Time Machine

Istnieje inna metoda odzyskiwania plików, idealna po opróżnieniu kosza. Nie martw się, nie wszystko stracone, ponieważ Time Machine, który jest domyślnie dostępny na każdym komputerze Mac, możesz przywrócić i możesz znaleźć te pliki i odzyskać je bez problemu.

  • To, co musisz zrobić, to kliknąć ikonę w kształcie szkła powiększającego, która znajduje się u góry, po prawej stronie i nazywa się Spotlighy.
  • Teraz będziesz musiał napisać „Wehikuł czasu”, aby móc znaleźć program, gdy go zobaczysz, po prostu go uruchom.
  • Następnie musisz poszukać folderu, w którym znajdowały się pliki, które chcesz odzyskać.
  • Tutaj będziesz musiał poszukać kopii zapasowej utworzonej z plików, do tego możesz użyj strzałek, aby przejść w górę iw dół.
  • Po zlokalizowaniu plików, które chcesz odzyskać, jedyne, co pozostało do zrobienia, to przytrzymać klawisz Command i wybrać wszystkie pliki, które chcesz odzyskać za pomocą myszy.
  • Aby móc je odzyskać i zakończyć proces. Pozostało tylko kliknąć Przywróć iw ten sposób odzyskasz już usunięte pliki.

Ta metoda jest naprawdę bardzo przydatna do odzyskiwania nie tylko plików. W przeciwnym razie nawet foldery i inne rodzaje plików. Jest idealny w przypadku usunięcia zdjęcia lub filmua nawet opróżnił koszI. Zawsze wykonywana jest ich kopia zapasowa, co niewątpliwie jest doceniane.

Jak odzyskać trwale usunięte pliki na komputerze Mac za pomocą Disk Drill

Jeśli nie możesz odzyskać usuniętych plików z kopii zapasowej Time Machine lub kosza MAC, możesz to zrobić w inny sposób, szczególnie w przypadku plików, które wydają się być trwale usunięte.

System operacyjny Mac zwykle zapisuje pliki na różnych lokalnych nośnikach dopóki nie zostaną nadpisane innymi danymi. Być może w ten sposób możesz odzyskać je na dysku twardym za pomocą specjalnego programu do odzyskiwania danych.

jak odzyskać usunięte pliki na komputerze Mac

Disk Drill to jeden z tych programów, który zajmuje się skanowaniem dysku twardego, pomagając w ponownym pojawieniu się usuniętych plików. Będziesz mieć bezpłatną wersję, która może ci pomóc, chociaż możesz potrzebować pełnej wersji. Aby to zrobić, musisz wykonać dwa kroki:

Jak zainstalować i przeskanować dysk twardy za pomocą Disk Drill

Zainstaluj go, dając mu pełny dostęp do dysku twardego i możliwość jego zmiany. Następnie uruchom program i kliknij na Przywrócić obok miejsca, w którym chcesz odzyskać pliki.

Jak odzyskać dane

Kiedy otrzymasz utracony plik, który chciałeś odzyskać, kliknij prawym przyciskiem myszy Przywrócić ponownie i wybierz miejsce, w którym chcesz go zapisać plik do odzyskania.

dołącz do naszego kanału telegram