Saltar al contenido

Jak odzyskać pliki lub dane z uszkodzonej lub zepsutej karty SD z komputera

21 de julio de 2023

Czy chcesz odzyskać pliki z uszkodzonej karty SD? Prawda jest taka, że ​​opracowano technologie, które nam na to pozwalają umożliwiają odzyskanie plików nawet po ich usunięciua dzisiaj chcieliśmy porozmawiać o niektórych z nich.

Jeśli zamierzasz odzyskać pliki, musisz wiedzieć, że jest na to sposób. Aby to zrobić, musisz mieć dostęp do niektórych z nich aplikacje do odzyskiwania plików z uszkodzonej karty SD.

Odzyskaj pliki z uszkodzonej karty SD

nie formatuj

Jeśli zamierzasz odzyskać pliki z uszkodzonej karty SD, nie formatuj go w żaden sposób. Dzieje się tak, że w ten sposób całkowicie stracisz wszystkie informacje o tych treściach.

sprawdź czytnik

Przed próbą odzyskania plików musisz sprawdzić, czy błąd jest naprawdę na karcie, a nie w czytniku, możesz spróbuj kartę w innym czytniku, lub wypróbuj kartę, o której wiesz, że działa w tym samym czytniku, aby wykluczyć taką możliwość.

Korzystaj z programów do odzyskiwania danych

Dostępnych jest wiele, a większość z nich jest bardzo dobra, wszystkie są programami zaprojektowanymi tak, aby umożliwić Ci odzyskanie pliki, które przypadkowo usunąłeś bez formatowania karty.

Wszystko, co musisz zrobić, to postępować zgodnie z instrukcjami, aby uratować dane.

Dokonaj diagnozy stanu SD

Po zakończeniu wszystkich poprzednich kroków nadszedł czas postawić diagnozę stanu kartyponieważ jak każde inne urządzenie technologiczne zużywa się z czasem.

Aby zidentyfikować problemów, które może mieć SD, musisz iść do komputera, prawy przycisk myszy, właściwości, narzędzia, sprawdź. Jeśli karta SD nie jest rozpoznawana przez komputer, prawdopodobnie jest nieaktualna.

Niezbędny krok do odzyskania usuniętych plików z karty SD

Jeśli przez pomyłkę usunąłeś pliki, pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to przestań używać telefonu komórkowego lub tabletu ponieważ jeśli nadal będziesz go używać, możesz spowodować przepisanie pamięci i zostaną one utracone na zawsze.

Czytnik kart SD lub micro SD

Aby odzyskać usunięte dane musisz podłączyć kartę do komputera a do tego potrzebny będzie komputer z czytnikiem kart SD lub adapterem kart micro SD.

Odzyskaj pliki na komputerze z systemem Windows

Jeśli Twój komputer ma system operacyjny Windows możesz użyć zregenerować aby odzyskać usunięte pliki z karty SD.

Program jest w języku hiszpańskim. Po instalacji po prostu trzeba wykonaj kroki wskazane przez kreatora programu.

zapyta cię jakie pliki chcesz odzyskać i gdzie się znajdowały (tu trzeba będzie wskazać kartę SD lub micro SD). Program rozpocznie wyszukiwanie i pokaże, co znalazł.

Gdy zobaczysz plik, który chcesz odzyskać, kliknij go prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję „Odzyskaj najciekawsze momenty”.

Poprzez z góry ustalony kod kolorystyczny program poinformuje Cię, czy plik można odzyskać bez problemu (zielony), jeśli można go odzyskać, ale może być uszkodzony (żółty) lub jeśli odzyskanie nie jest możliwe (czerwony).

Odzyskaj pliki na komputerze z systemem Windows, Linus lub Mac

FotoRec Jest inny program do odzyskiwania skasowanych plików z karty SD. Jest nieco potężniejszy niż Recuva, więc czasami może pomóc odzyskać pliki, których Recuva nie może przywrócić.

PhotoRec to przenośne oprogramowanie tzw nie musisz go instalować. Podłącz kartę micro SD do komputera i uruchom program. Po wykryciu podłączonego nośnika użyj klawiszy strzałek na klawiaturze, aby wybrać literę, którą komputer przypisał do karty i naciśnij Enter.

Następnie możesz wskazać, w której partycji pamięci szukać. jeśli nie wiesz wybierz opcję „Nieznany”.

Następny jest wskaż system plików swojej karty. Aby się tego dowiedzieć, przejdź do Mojego komputera, kliknij prawym przyciskiem myszy kartę i wybierz Właściwości.

typ systemu plików karty

Po wybraniu systemu plików opcja wybierz folder do zapisania odzyskane pliki a po dokonaniu wyboru rozpocznie się wyszukiwanie, a znalezione pliki zostaną przesłane do wskazanego folderu.

z tymi programami odzyskać usunięte dane urządzeniaSiemaTy androidzie jest o wiele prostszy.

dołącz do naszego kanału telegram