Skip to content

Jak odzyskać lub przywrócić gadżety w systemie Windows 10 i 8?

12 de czerwiec de 2022

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, czy w systemie Windows można odzyskać utracone gadżety pulpitu? Cóż, jeśli będziesz czytać dalej, znajdziesz rozwiązanie jednej z najczęstszych wątpliwości, jakie mają nasi obserwatorzy.

Co się dzieje, to gadżety czy widżety są bardzo przydatne na ekranie głównym naszego komputera ponieważ pokazują nam m.in. główne informacje o urządzeniu. W ten sposób znajdujemy dane dotyczące pogody, wydajności komputera itp.

Y Choć prawdą jest, że gadżety nie są dziś używane tak często, jak dawniej, nie możemy powiedzieć, że wyszły z modyi jest wiele osób, które chcą wiedzieć, jak nadal korzystać z nich na swoich komputerach z systemem operacyjnym Windows.

Jak ponownie włączyć gadżety pulpitu w systemie Windows 10 i 8?

Pierwszą rzeczą, o której musisz pamiętać w tego typu przypadku, jest to, że na szczęście Ludzie z Microsoftu nadal pozwalają nam na dostęp do słynnych gadżetów pulpitu zarówno w systemie Windows 10, jak i Windows 8więc czas przejrzeć kolejne kroki.

Istotnym szczegółem, który musisz wziąć pod uwagę, jest to, że te aplikacje nie są już instalowane w systemach operacyjnych, więc cały wysiłek, jaki będziemy musieli zrób to samodzielnie, korzystając z aplikacji firm trzecichchociaż nie jest to wcale skomplikowane.

Pierwszy krok w tego typu sytuacji ma bezpośredni związek z: pobierz przedmiotowe gadżetyi zalecamy wyszukanie jednej z witryn, które faktycznie oferują kompletne pakiety gadżetów, w tym kilka z nich.

Jedną z najlepszych stron pod tym względem jest 8gadgetpack.netz którego będziesz mógł pobrać ogromną ilość pakietów instalacyjnych dla innych ciekawych gadżetów, więc zajrzyj do niektórych z nich.

Po zainstalowaniu tych pakietów z 8gadgetpack.net, zostaną wykonane automatyczniedzięki czemu po prawej stronie ekranu widoczny jest panel Windows, oferujący wszelkiego rodzaju przydatne dane.

Oczywiście, Nie oznacza to, że nie możesz personalizować tego typu treści.ponieważ wystarczy nacisnąć prawy przycisk na panelu Windows, a dzięki temu uzyskasz dostęp do opcji Dodaj z menu podręcznego, chociaż możesz również usunąć niektóre, jeśli chcesz.

Innym interesującym pytaniem w tym zakresie jest to, że gadżety nie są naprawiane, a właściwie można je przenosić swobodnie na ekranie komputera, więc wszystko, co musisz zrobić, to złapać jeden z nich i uruchomić je, aż będziesz zadowolony z wyniku.

Wreszcie, W sekcji Preferencje menu będziesz miał również możliwość określenia wszystkich dostępów i innych elementów konfiguracji które są częścią tego panelu, w taki sposób, że dostosowuje się do tego, czego chcesz lub potrzebujesz.

Z drugiej strony, jak wspomnieliśmy wcześniej istnieje wiele naprawdę ciekawych gadżetów lub widżetów dla systemu Windows które zalecamy pobrać, na przykład:

  • sylwester.net: jeden z najlepszych konfigurowalnych kalendarzy dla komputerów z systemem operacyjnym Windows, który nie tylko pokaże aktualną datę, ale także zrobi to przy minimalnym zużyciu zasobów systemowych.
  • Korpolan.com: bardzo interesująca aplikacja, która informuje o stanie blokady klawiatury.
  • tweetuj pulpit: kolejne naprawdę atrakcyjne i lekkie narzędzie, dzięki któremu będziesz mógł połączyć się ze swoim kontem na Twitterze i zobaczyć wszystkie publikacje lub tweety z ekranu, bez konieczności wychodzenia z niego.
  • Roleta okienna: jeśli nie podoba Ci się oryginalny wygląd systemu Windows, możesz go zmienić za pomocą tego systemu, ustalając styl wizualny, który najbardziej Cię przekonuje.
  • Growl dla Windows: mały asystent, który poda nam wiele interesujących danych, np. kiedy nasze pliki się skończyły, czy otrzymaliśmy wiadomość e-mail itp. Jeśli nie chcesz przegapić żadnego powiadomienia, powinieneś spróbować.
  • Alt-Tab: system skrótów klawiaturowych, dzięki któremu będziemy mogli w bardzo szybki i prosty sposób poruszać się po naszych aplikacjach, czyniąc tego typu zadania tak prostymi, jak to tylko możliwe, które w innych przypadkach byłyby bardzo uciążliwe.

dołącz do naszego kanału telegram