Skip to content

Jak odzyskać konto na Instagramie, jeśli zapomniałem hasła lub zostałem zhakowany?

14 de listopad de 2021

Wiele osób zgłosiło usterki na swoich kontach na Instagramie, ponieważ zostały zhakowane. Dlatego możesz chcieć wiedzieć, czy jesteś jedną z osób dotkniętych chorobą, o których myślisz, czy zmień hasło logowania na rachunku. Być może właśnie zapomniałeś hasła. W każdym razie w tym artykule pokażemy, jak odzyskać hasło do Instagrama na wypadek, gdyby je zapomniałeś lub Twoje konto zostało zhakowane.

Najczęstsze powody, dla których Instagram nie pozwala Ci na dostęp do Twojego konta

Wszystkie sieci społecznościowe zawsze mają system bezpieczeństwa w czasie zaloguj się na swoje konto za pomocą Nazwa użytkownika i hasło. Pozwala to na trochę prywatności niezbędnej do dbania o wszystkie dane, które tam masz, w tym przypadku te z Instagrama.

Istnieje kilka powodów, dla których nie możesz zalogować się na swoje konto na Instagramie. Jednym z nich jest to, że być może złamałeś zasady lub warunki Instagrama i zostałeś ukarany. Więc nie będziesz mógł wejść na swoje konto, dopóki sankcja nie zostanie wycofana.

Innym powodem jest to, że twoje konto zostało zhakowane lub zapomnisz hasła lub loginu użytkownika. Jeśli w tym przypadku ten drugi powód jest tym, czego szukasz rozwiązania, tutaj pokażemy Ci, jak odzyskać konto.

Procedura odzyskania dostępu do konta na Instagramie, jeśli zapomniałeś hasła

Odzyskiwanie konta na Instagramie po zapomnieniu hasła logowania jest jedną z najłatwiejszych rzeczy do zrobienia. W tym celu wystarczy mieć kilka bardzo ważnych środków ostrożności, takich jak posiadanie aktywów już pod ręką numer telefonu powiązany z Twoim kontem, a także adres e-mail lub nazwę użytkownika, aby system miał pewność, że to Ty próbujesz zmienić hasło.

Ze strony internetowej

Aby odzyskać swoje konto ze strony Instagram, nie powinieneś robić nic specjalnego, po prostu przejdź do górnej części ekranu tej strony, musisz kliknąć Nie pamiętasz hasła? Następnie wprowadzisz jedną z najważniejszych danych w tym procesie, czyli: Twoja nazwa użytkownika, adres e-mail lub tylko numer telefonu.

Gdy to zrobisz, na numer powiązany z Twoim kontem zostanie wysłana wiadomość SMS z linkiem, w którym wpiszesz wprowadź niezbędne zmiany w swoim haśle. Gdy to zrobisz, możesz swobodnie wejść, tak jak wcześniej.

Z aplikacji mobilnej

aplikacja na Instagram

Jeśli widzisz, że zmiana hasła jest łatwiejsza i szybsza z aplikacji na telefonie, masz całkowitą rację, ponieważ aby to zrobić, musisz zrobić kilka rzeczy. Następnie wejdź na Instagram ekran logowania klikniesz Nie pamiętam hasła. Otworzy się nowe okno, w którym musisz podać swoją nazwę użytkownika, numer telefonu powiązany z kontem lub adres e-mail powiązany z tym samym kontem, które chcesz odzyskać.

Tutaj też będziesz otrzymać wiadomość tekstową z linkiem unikalny stworzony tak, aby po wejściu bez problemu zmienić hasło.

Jak mogę odzyskać moje konto na Instagramie, jeśli zostało zhakowane?

Ponieważ jest to problem występujący na wielu kontach na Instagramie, jest to proces, który stało się powszechne. Aby go rozwiązać, wejdziesz na Instagram i dotkniesz „Uzyskaj pomoc”. W tym momencie musisz wybrać, czy otrzymasz link do swojego konta e-mail, czy też dotrze on na Twój numer telefonu za pośrednictwem wiadomości tekstowej.

W momencie otrzymania linku należy wykonać wskazane tam czynności. Po wysłaniu wniosku otrzymasz wiadomość e-mail, za pomocą której zweryfikujesz swoją tożsamość, odpowiadając na otrzymane tam pytania. Po wykonaniu tych kroków będziesz mógł odzyskaj swoje konto po zmianie numeru telefonu.

osoba korzystająca z komputera

Czy można odzyskać konto, które zostało trwale usunięte?

Kiedy usuniemy konto na Instagramie, jest ono wyłączone na dokładny miesiąc. W tym czasie możesz bez problemu cofnąć tę decyzję, ale jeśli już Minęło 30 dni odkąd zdecydowałeś się go usunąć i chcesz go odzyskać, z przykrością informujemy, że nie jest to już możliwe.

Dzieje się tak, ponieważ po upływie tego czasu wszystkie dane Twojego konta są usuwane z serwisu w którym są przechowywane. Więc jeśli myślisz o usunięciu konta, nie rób tego. Lepiej dezaktywować swoje konto, w ten sposób możesz z niego korzystać w najbardziej wskazanym czasie.

O czym powinniśmy pamiętać, aby ponownie nie stracić dostępu do swojego konta na Instagramie?

Jeśli nie chcesz przechodzić przez ten moment przywróć hasło ponownie Instagrama i utracisz dostęp do swojego konta, musisz zawsze mieć aktywny numer telefonu i adres e-mail. Ułatwi Ci to zmianę hasła w dowolnym momencie.

post na instagramie

Dobrze też uważaj na urządzenia, na które się logujesz, bo jeśli któreś z nich nie należy do Ciebie ktoś może ukraść Twoje dane i zhakuj swoje konto. Więc kiedy logujesz się na innym telefonie, zamknij go i usuń dane automatycznego logowania.

W każdym razie, jeśli tak uważasz Twoje konto na Instagramie zostało zhakowane możesz przeprowadzić weryfikację dwuetapową. W ten sposób możesz mieć pewność, że tylko Ty masz dostęp do swojego konta, a nie inna osoba, dzięki czemu Twoja prywatność będzie chroniona.

dołącz do naszego kanału telegram