Skip to content

Jak odłączyć AirPods od iPhone’a, iCloud lub innego urządzenia IOS?

11 de styczeń de 2022

Nie możemy zaprzeczyć, że technologia poszła dalej, niż mogliśmy sobie wyobrazić. Teraz czynności lub akcje możemy wykonać w kilka sekund lub w bardzo prosty sposób. Jednak technologia może czasem działać przeciwko nam. Jeśli chcesz sparuj AirPods z dowolnym urządzeniem Apple, tutaj wszystko pokażemy.

Co powinienem zrobić, aby odłączyć AirPods od iPhone’a, iPoda lub iPada?

Pod koniec 2016 roku Apple wprowadził na rynek jeden ze swoich najbardziej udanych produktów: AirPods. Urządzenia te zostały zaprojektowane w celu zastąpienia zwykłych słuchawek, takimi, które nie mają kabla i nie muszą być fizycznie podłączone do telefonu komórkowego lub komputera.

Jego system opiera się na połączeniu Bluetooth, dzięki któremu można połączyć swój sprzęt z tymi urządzeniami i słuchać muzyki jak na zwykłych słuchawkach. Największa różnica polega na tym możesz łączyć się z różnymi urządzeniami Apple i zarejestruj go na swoim koncie iCloud. Dzięki temu możesz je zabrać wszędzie.

Kiedy używasz wzmacniacza dźwięku w dowolnym sprzęcie, generalnie proces parowania może być skomplikowany, a nawet nam nieznany. I za każdym razem, gdy ponownie podłączamy sprzęt nagłaśniający, musimy powtórzyć proces.

W przypadku AirPods można je sparować tylko raz z iPhonem, dzięki czemu ja wiem dodaj do listy urządzeń które masz w iCloud. Gdy wykonasz ten proces za każdym razem, gdy włączysz AirPods, połączą się same.

Kolejnym pozytywnym punktem dla AirPods jest to, że są one kompatybilne nie tylko z telefonem, ale także z iPadem, komputerem Mac lub dowolnym innym systemem Windows. Możesz więc słuchać kolekcji piosenek, które masz na każdym komputerze.

Powodów jest wiele sparuj AirPods z iPhone’a, jednym z najczęstszych jest to, że sprzedajesz je lub przekazujesz bliskiemu krewnemu. Jeśli nie odłączysz poprawnie urządzeń, nowy właściciel AirPods będzie miał dostęp do Twojego telefonu.

Przeprowadzenie procesu odwiązania nie jest skomplikowane i nie wymaga fachowej pomocy. Ta procedura jest bardzo podobna do usuwania parowania telefonu z listy parowania Bluetooth. W tym celu musisz przejść do ustawień telefonu i poszukaj zakładki Bluetooth. W tej sekcji będą znajdować się wszystkie drużyny, z którymi sparowałeś się za pomocą tego medium.

Na liście musisz znaleźć nazwę przypisaną do AirPods i dotknąć ikony i, która znajduje się po prawej stronie. To sprawi, że Wyjdź z opcji pomiń urządzenie i musisz ją zaakceptować. Aby zakończyć akcję musisz potwierdzić żądanie.

Ten proces należy powtórzyć, jeśli połączyłeś swoje AirPods z innymi urządzeniami, takimi jak między innymi iPad, iPod, Mac. W przeciwnym razie AirPods będą nadal aktywne, gdy nowy właściciel będzie w ich pobliżu. osoba słuchająca na airpodach

Czy AriPods muszą być podłączone podczas rozparowywania?

Oczywiście, że tak; Jeśli AirPods nie pojawiają się na liście połączonych urządzeń, nie będziesz mieć możliwości ich odłączenia. Aby uniknąć niedogodności związanych z tym aspektem, przy zakupie AirPods zaleca się, aby wiedzieć, jak je skonfigurować za pomocą iPhone’a i dodaj je do listy iCloud.

Jeśli chcesz porzucić swoje stare AirPods na nowe, musisz upewnić się, że są połączone. Aby je podłączyć, musisz mieć pod ręką iPhone’a i AirPods w etui ładującym. Gdy na ekranie głównym pojawi się opcja połączenia, wystarczy nacisnąć Ok, aby urządzenia się połączyły.

Co mam zrobić, jeśli nie widzę swoich aparatów słuchowych na urządzeniu z systemem iOS?

Wiele osób zgłosiło, że nie wyświetlały swoich aparatów słuchowych na urządzeniach z systemem iOS. Może to wynikać z wielu powodów, być może z Twoich urządzeń nie masz najnowszej wersji aktualizacji. Może to być również spowodowane tymczasowymi problemami z systemem operacyjnym.

Jeśli tak jest w twoim przypadku, nie rozpaczaj, myśląc, że nie masz lekarstwa i że rozwiązanie jest bardzo drogie. Czasami przy bardzo elementarnych procedurach można rozwiązać duże problemy. Co jeśli musisz upewnić się, że uda Ci się odłączyć AirPods od iPhone’a, abyś nie miał naprawdę poważnych problemów z nowym właścicielem.airpody i iphone

Uruchom ponownie oba urządzenia

Jedną z rzeczy, które możesz zrobić, aby móc wyświetlać aparaty słuchowe na iPhonie, jest ponowne uruchomienie obu urządzeń. Kiedy wykonasz tę akcję odświeżasz działanie sprzętu, ponieważ ponowne uruchomienie umożliwia tym funkcjom lub aplikacjom, których używamy i które nie reagują w oczekiwany sposób, przywrócenie ich działania.

Nawet to działanie jest zalecane, gdy odinstalowujemy aplikacje i występują problemy z aktualizacjami lub gdy aplikacje się zawieszają. Więc to może być bardzo pomocne.

Upewnij się, że masz włączone odpowiednie porty

Kiedy idziesz do sparowania AirPods z iPhone’a, musisz o tym pamiętać sposób połączenia jest przez Bluetooth. Dlatego jeśli jedno z urządzeń nie ma włączonej funkcji, nie będziesz mógł się połączyć.

Może brzmieć absurdalnie, że wymagane porty nie są włączone, ale dzieje się tak nie tylko z jednym z twoich urządzeń, ale czasami mogą być wyłączone obydwa. Po potwierdzeniu, że oba urządzenia mają włączoną funkcję Bluetooth, musisz odświeżyć lub zsynchronizować urządzenia, aby AirPods pojawiły się na liście połączonych.

airpody z etui

Jak wyświetlić wszystkie urządzenia, z którymi połączone są Twoje AirPods?

Aby poznać te informacje, możesz użyć funkcji zlokalizuj mojego iPhone’a, to pomoże ci je znaleźć. Musisz tylko uruchom sesję iCloud z aplikacji lub ze strony internetowej i wprowadź żądane dane.

Po wejściu do środka musisz sprawdzić listę Moich urządzeń, aby AirPods pojawiły się w Internecie, muszą być włączone, znajdować się poza etui ładującym, mieć wystarczającą baterię i znajdować się w pobliżu iPhone’a. W przeciwnym razie pojawią się w trybie offline.

Ponieważ w tym przypadku potrzebujesz AirPods, aby pojawiły się na liście sparowanych urządzeń, aby zakończyć proces, nie zapomnij zweryfikować tego kroku.