Skip to content

Jak mogę samodzielnie połączyć AirPods z urządzeniem?

31 de grudzień de 2021

Bezprzewodowe słuchawki najnowszej generacji stały się niemal niezbędnym akcesorium dla wielu ludzi na całym świecie. Zestaw słuchawkowy Bluetooth ma tę zaletę, że możemy obejść się bez tradycyjnych kabli, które się plączą i często utrudniają nam swobodę poruszania się.

Urządzenia AirPods są bezprzewodowe słuchawki Apple. Ich redukcja szumów, konstrukcja i technologia sprawiają, że są one bardzo poszukiwane. Ale nie ma wątpliwości, że jego łączność Bluetooth i parowanie jest jedną z najlepszych. W tym artykule pokażemy, jak sprawić, by AirPods automatycznie łączyły się z innym urządzeniem za pomocą Bluetooth.

Z jakimi urządzeniami AirPods mogą się automatycznie łączyć?

Słuchawki AirPods są automatycznie sparowane przez usługę Apple iCloud. Jeśli synchronizowane urządzenie ma ten sam Apple ID, może automatycznie łączyć się i wymieniać źródła dźwięku z innymi, które są na tej samej linii. Ta kategoria obejmuje urządzenia iOS 10, macOS Sierra, WatchOS 3 lub nowsze generacje.

AirPods można bezproblemowo podłączyć do iPhone’a lub Apple Watch i iPada. Co więcej, można podłączyć do innych urządzeń innych niż Apple, ale z pewnymi ograniczeniami w zakresie funkcji i aplikacji, jak to ma miejsce w przypadku Androida.

Jak sprawić, by AirPods łączyły się z urządzeniem?

Jedną z cech charakterystycznych AirPods jest to, że po ich zsynchronizowaniu z innym urządzeniem Apple są konfigurowane automatycznie. Dzięki temu wszystkie urządzenia z tym samym Apple ID mogą być połączone jednocześnie przez iCloud. W tym sensie Androida nie można sparować, ponieważ nie są one kompatybilne z iCloud. Jak sprawić, by AirPods same łączyły się z urządzeniem?

Skonfiguruj je dla urządzenia Apple

Konfiguracja AirPods z urządzeniem Apple to bardzo łatwe zadanie. Jeśli zamierzamy sparować je z iPhonem, postępujemy w następujący sposób: DOAktywujmy Bluetooth w iPhonie, następnie otwieramy obudowę AirPods i bez ich wyjmowania umieszczamy je w pobliżu telefonu komórkowego. Na ekranie iPhone’a pojawi się animacja, a następnie klikamy Połącz z tym iPhonem automatycznie i gotowe.

W ten sposób za każdym razem, gdy chcemy podłączyć AirPods do iPhone’a, wystarczy otworzyć obudowę, a one sparują się automatycznie. Ten proces można powtórzyć na wszystkich urządzeniach Apple że chcemy, aby sparowały się automatycznie.

Kiedy chcesz, aby łączyły się z komputerem

Aby podłączyć AirPods do komputera PC postępujemy w następujący sposób: przechodzimy do opcji konfiguracji na komputerze, następnie przechodzimy do okna Urządzenia, a następnie do zakładki Bluetooth lub inne urządzenie. Następnie otwieramy, a później stosujemy Bluetooth.

airpody w ich przypadku

Od tej pory, Otwieramy obudowę AirPods i bez zdejmowania słuchawek tym samym wciskamy przycisk konfiguracji na obudowie. Naciskamy i przytrzymujemy przycisk, aż lampka AirPods zacznie migać na biało. Oznacza to, że komputer może je już rozpoznać. Teraz przechodzimy do menu ustawień na komputerze i powinna pojawić się nazwa AirPods. Pozostaje tylko dać mu Connect.

Jak sprawić, by AirPods same łączyły się z urządzeniem z Androidem?

AirPods można sparować z innym urządzeniem innym niż Apple i używaj ich jak każdego innego zestawu słuchawkowego Bluetooth. Oto kroki, aby zsynchronizować je z telefonem z Androidem.

Otwieramy etui AirPods i bez ich wyjmowania umieszczamy je w zasięgu Bluetootha. Aktywujemy Bluetooth na telefonie komórkowym i otwieramy Konfigurację urządzeń Bluetooth Połączone i dostępne urządzenia. Wciskamy przycisk konfiguracji słuchawek na obudowie słuchawek, kropka na nim powinna migać. Za kilka chwil zmieni się z zielonego na biały, by stać się rozpoznawalny przez telefon komórkowy.

Tylko odejmij powiąż nazwę AirPods w ustawieniach konfiguracyjnych Androida. Niektóre funkcje AirPods będą ograniczone na urządzeniach z Androidem, ponieważ nie są kompatybilne z iCloud.

Co zrobić, jeśli Twoje AirPods nie łączą się automatycznie?

Aby rozwiązać ten problem, możemy powtórzyć kroki automatycznej konfiguracji AirPods. Jeśli problem nie zostanie rozwiązany, zamykamy obudowę AirPods na kilka sekund, a potem ponownie ją otwieramy. Na obudowie powinna pojawić się biała kropka wskazująca, że ​​są gotowe do parowania.

utrzymuj airpody

Inną opcją jest naciśnięcie i przytrzymanie przycisku konfiguracji, aż kropka zmieni kolor z zielonego na biały. Jeśli problem nadal występuje, musimy skonsultuj się z technikiem, aby wykluczyć problemy z oprogramowaniem; i aktualizować lub odpowiednio je konserwować.

dołącz do naszego kanału telegram