Skip to content

Jak zablokować moje AirPods, aby nie można było ich użyć, jeśli zostały skradzione?

28 de marzec de 2022

AirPods stały się niezbędnymi elementami, jeśli chodzi o cieszenie się odtwarzaniem multimediów z urządzenia. Jednak biorąc pod uwagę ich rozmiar, Są wrażliwe na straty. Jeśli tak jest w Twoim przypadku, nie powinieneś się martwić, ponieważ istnieje kilka prostych metod ich zlokalizowania. Aby to zrobić, w tym artykule zobacz, jak to się robi, pokażemy Ci, co zrobić, jeśli AirPods zostały zgubione lub skradzione.

Uwagi, o których należy pamiętać w przypadku zgubienia słuchawek AirPods

Urządzenia te stały się niezbędne w naszym codziennym życiu. Jednak musimy uważaj, aby ich nie zgubić ponieważ są to bardzo małe urządzenia, które można łatwo zgubić. Zwłaszcza jeśli jesteś z dala od domu, ponieważ jest mniej prawdopodobne, że możemy się znaleźć.

Czy można zablokować AirPods, aby nie można było ich używać?

Kiedy zgubisz przedmiot, taki jak AirPods, często pierwszą rzeczą, o której myślimy, jest jego zablokowanie. Aby w przypadku kradzieży nie można ich było użyć. Jednak nie da się tego zrobić, więc nie są połączone z Wi-Fi. W takich przypadkach najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, to poszukać ich, zanim zrezygnujesz z nich.

Czy Apple wymieni moje AirPods, jeśli zostaną skradzione?

Jeśli zgubiłeś jeden ze swoich słuchawek AirPods lub etui, możesz idź do sklepu z jabłkami gdzie za opłatą zastąpią utracony przedmiot. W tym celu należy przedstawić pewne wymagania wraz z numerem seryjnym urządzenia i w ten sposób mogą je zastąpić.

Co powinienem zrobić, jeśli moje AirPods zostały zgubione lub skradzione?

Jeśli twoje AirPods zostały zgubione lub skradzione, nie powinieneś rozpaczać. Odkąd Apple znalazł na to rozwiązanie. Możesz bezpłatnie korzystać z iCloud lub Find My iPhone, aby łatwo łączyć się i śledzić je automatycznie.

Jest jednak kilka wymagania, które należy wziąć pod uwagę aby te aplikacje były pomocne. Dlatego najlepszym sposobem, aby temu zapobiec, jest profilaktyka i opieka nad nimi.

jak zablokować używanie airpodów?

Zlokalizuj moje Airpody za pomocą iCloud

Aby znaleźć swoje AirPods, możesz użyć niektórych narzędzia, które mogą Ci się przydać. Jeden z nich na swoim koncie iCloud może być użyty ze strony internetowej, aby je znaleźć lub z aplikacji.

Przede wszystkim, jeśli korzystamy ze strony icloud.com, musimy użyj naszych danych logowania, aby się zalogować. Przestajesz szukać naszego konta połączonego z urządzeniami. Po tym kroku musimy kliknąć opcję „Przeszukaj iPhone’a”.

Znajdź funkcję mojego iPhone’a rozpocznij wyszukiwanie. Dlatego musisz kliknąć zakładkę „wszystkie urządzenia” i wybrać to, którego brakuje. Jeśli wynik się powiedzie, zobaczysz lokalizację swoich AirPods zaznaczoną na mapie.

Pojawią się one jako mała zielona kropka, jeśli są online, to znaczy, jeśli są połączone. Wręcz przeciwnie, widzisz szarą kropkę, oznacza to, że nie można ich znaleźć.

Jeśli zobaczysz na mapie zieloną kropkę, musisz kliknąć na nią, a następnie na przycisk 1 w wyświetlonym oknie. Następnie pojawi się wyskakujące okienko powinieneś zastosować odtwórz dźwięk. Ta funkcja służy do wydawania przez AirPods głośnego dźwięku.

W tej opcji możesz odtwarzać dźwięk w obu słuchawkach lub tylko w jednej z nich. Będzie to zależało od tego, czy straciłeś tylko jedno, czy oba. Ten dźwięk pomoże ci łatwo je znaleźć w pobliżu miejsca, w którym się znajdujesz, musisz szukać dookoła, pozwalając się kierować dźwiękiem, aby je znaleźć.

Znajdź Aipords za pomocą aplikacji „Znajdź mój iPhone”

Jeśli aplikacja Znajdź iPhone’a nie może zlokalizować słuchawek AirPods, możesz użyć Opcja Znajdź mój iPhonenależy pamiętać, że jest stosowany zapobiegawczo. Dlatego będzie działać tylko wtedy, gdy zostały podłączone lub zsynchronizowane z tą aplikacją przed ich utratą, w przeciwnym razie nie zadziała dla Ciebie.

Jeśli Twoje elementy douszne są oznaczone szarą kropką, mogą być wyłączone z baterii, poza zasięgiem lub uśpione, więc nie mogą się połączyć, gdy są w etui.

Co zrobić, jeśli aplikacja „Znajdź mój iPhone” nie może zlokalizować moich słuchawek AirPods?

Jeśli nie możesz znaleźć swojego iPhone’a, ta aplikacja najprawdopodobniej będziesz musiał go wymienić. Pamiętaj, że w przypadku zgubienia tylko jednego lub etui możesz otrzymać zamiennik od Apple, uiszczając dodatkową opłatę i podając numer seryjny swoich słuchawek obsłudze sklepu.

dołącz do naszego kanału telegram