Skip to content

Jak odinstalować VPN z mojego komputera z systemem Windows 10? – Kompletny proces

12 de styczeń de 2022

Instalując wirtualną sieć prywatną (VPN), robisz to, biorąc pod uwagę korzyści, jakie zapewniają te serwery, większe bezpieczeństwo przeglądania w sieciach publicznych, ochronę poufnych informacji, dostęp do ekskluzywnych treści z regionu geograficznego, połączenie z siecią telepracy i nie tylko .

Jednak może nie jesteś zadowolony z funkcjonalności swojego VPN lub nie wiesz, czy jesteś podłączony do jednego i czy współpracuje z firmą zarządzającą tym serwerem, czy po prostu już go nie potrzebujesz. W takim przypadku chcesz całkowicie odinstalować go z komputera, a następnie szczegółowo opisujemy, jak usunąć VPN z systemu Windows 10.

Jakich metod możesz użyć, aby usunąć VPN z komputera?

Istnieje kilka opcji odinstalowania VPN z systemu operacyjnego, we wszystkich przypadkach potrzebujesz tylko trochę czasu i uwagi, ponieważ proces jest dość prosty. Teraz wyjaśnimy cztery główne sposoby wyeliminowania VPN.

Korzystanie z połączeń sieciowych

Gdy VPN nie pokazuje opcji rozłączenia w dostępnych sieciach, należy przejść bezpośrednio do połączeń sieciowych, na przykład:

 • Otwórz sekcję wyszukiwania, zlokalizuj go, umieszczając mysz w prawym dolnym rogu pulpitu.
 • Napisz „Ncpa.cplicono”, otwórz wynik, w ten sposób wprowadź połączenia sieciowe. Następnie naciśnij jednocześnie „Win + R”, otworzy to terminal systemowy, wprowadź następujący „ncpa.cpl”, kliknij zaakceptuj.
 • Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy sieć VPN, którą chcesz rozłączyć, i wybierz opcję „Status”. Przejdź do zakładka „Ogólne” i kliknij odłącz.
 • Gotowe! Ta sieć VPN nie jest już połączona z Twoim komputerem.

Z ustawieniami Windows

W przypadku tworzenia i konfigurowania VPN, a następnie chcesz się zarejestrować, tradycyjnym i najbardziej znanym sposobem usunięcia połączenia jest panel konfiguracyjny Windows 10:

 • Uzyskaj dostęp do startu, w lewym dolnym rogu pulpitu. W lewym pasku znajdziesz symbol koła zębatego, który odpowiada konfiguracji, otwórz go.
 • Zlokalizuj „internet i sieć”, tam wybierz „VPN”
 • Kliknij serwer, aby dezaktywować i wybierz opcję „Usuń”, dwa razy, aby potwierdzić.
 • Gotowe! Pozbyłeś się VPN, możesz to sprawdzić, uzyskując dostęp do centrum sieci i udostępniania, tam sprawdzisz, czy ikona adaptera nie jest widoczna.

odłącz VPN poprawnie

Jeśli używasz okna wiersza poleceń

Ta opcja idzie trochę dalej, wygodniej może być przejść bezpośrednio do terminala poleceń, aby wprowadzić odpowiedni wiersz kodu, jeśli tak, musisz:

Przejdź, tak jak w poprzednich przypadkach, do menu startowego. Napisz tam „cmd”., Kliknij wynik prawym przyciskiem myszy i wybierz „uruchom jako administrator”.

W wyskakującej wyprzedaży wpisz: rasfon -R „Nazwa(Słowo nazwa, należy je zastąpić dokładną identyfikacją sieci VPN, która ma zostać usunięta). Dajesz wejście i voila!, żegnaj VPN!

W PowerShell

Ten interfejs wykonywania poleceń to kolejna opcja, bardzo przydatna do usunięcia VPN z systemu bez pozostawiania śladów:

 • Najpierw jak zwykle Menu Start systemu Windows.
 • Szukasz PowerShell, klikasz prawym przyciskiem myszy wynik i wybierasz „uruchom jako administrator”.
 • Wpisz polecenie: Get-VpnConnection i naciśnij Enter, zobaczysz wszystkie aktualne połączenia VPN i ich odpowiednie dane identyfikacyjne. Wybierz nazwę tego, który chcesz usunąć.
 • Teraz pisz: Usuń-Połączenie VPN –NazwaNazwa -Zmuszać„(Nazwa słowa, musisz je zastąpić tym, które odpowiada VPN, które chcesz usunąć), a następnie naciśnij Enter. Gotowe! VPN usunięty.

Jak możesz usunąć ślady dziennika VPN na swoim komputerze?

Często zdarza się, że VPN gromadzą niechciane rekordy na Twoim komputerze, nawet jeśli je wyłączysz, te rekordy będą kontynuowane przechowywanie danych dotyczących Twoich działań, plików i ogólnie systemu. Aby się ich pozbyć, wykonaj niskopoziomowe czyszczenie komputera.

Konieczne jest zachowanie najwyższej ostrożności podczas wykonywania debugowania systemu, ponieważ możesz omyłkowo usunąć z niego ważny plik, uniemożliwiając jego dalsze prawidłowe działanie. Najlepszą opcją w ramach tego alertu jest Utwórz kopię zapasową kompletny. pamiętaj, że zmiana stałego adresu IP to nie zabawa

Zlokalizuj ślady VPN usunięte w systemie, jest to zadanie mrówki, polega na weryfikacji określonych lokalizacji i potwierdzeniu istnienia zależnych od niej plików. Wykonaj następujące kroki i wyczyść wszystkie dzienniki VPN:

poprawnie odłącz się od VPN

Usuń rekord klienta: Z opcji wyszukiwania na pasku zadań wpisz „regedit”, w wynikach wybierz edytor rejestru. Wprowadź pojedynczo następujące adresy „HKEY_LOCAL_MACHINE SOFTWARE” i „HKEY_CURRENT_USER SOFTWARE”.

Dokładnie sprawdź klucze, które odnoszą się do usuniętej sieci VPN, jeśli znajdziesz taki, który przechowuje dane i chcesz go usunąć, możesz kliknąć element prawym przyciskiem myszy, a następnie usunąć.

Usuń kartę sieciową: Otwórz Menedżera urządzeń, aby to zrobić, jednocześnie naciśnij „Win + R”, wpisz: devmgmt.msc, zlokalizuj „karty sieciowe”, wyświetl listę zainstalowanych w systemie, zweryfikuj kolejno usługi związane z VPN . Aby potwierdzić jego pochodzenie, kliknij dwukrotnie i spójrz na kartę sterownika, jeśli na pewno chcesz go usunąć, kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz „Odinstaluj urządzenie”, a następnie pole wyboru „Usuń oprogramowanie sterownika dla tego urządzenia”

Co ostateczna rekomendacja, nie czyść ważnych danych z komputera bez uprzedniej minimalnej wiedzy o tym, jak działa struktura systemu. W przeciwnym razie, jak rozwiązać problemy po usunięciu odpowiedniego pliku, możesz całkowicie zatrzymać aktywność systemu operacyjnego.

dołącz do naszego kanału telegram