Skip to content

Jak odinstalować programy z systemu Windows 10 w trybie awaryjnym — szybko i łatwo

27 de grudzień de 2021

Jednym z najwydajniejszych systemów operacyjnych dla komputerów jest system operacyjny Windows, niezależnie od wersji zainstalowanego systemu. Jedną z rzeczy, które sprawiają, że jest tak wydajny, jest sposób rozwiązywania problemów w trybie awaryjnym. Dlatego pokażemy Ci, jak aktywować ten tryb.

Jak aktywować tryb awaryjny w systemie Windows 10, aby usunąć programy?

Tryb awaryjny jest ustanawiany we wszystkich wersjach systemu Windows. Jest to tryb, z którego możesz naprawić błędy systemowe na przykład, gdy komputer nie kończy uruchamiania systemu operacyjnego. Jeśli masz ten lub inny problem, możesz w ten sposób uruchomić system w trybie awaryjnym.

Komputer musi być włączony, aby można było uruchomić komputer w trybie awaryjnym. Musisz nakierować na niego mysz menu startowe systemu Windows, tam klikniesz przycisk zamykania, a następnie wciśniesz restart, ale musisz przytrzymać klawisz SHIFT przed kliknięciem „Uruchom ponownie”.

Teraz komputer uruchomi się ponownie i wyświetli się niebieski ekran o nazwie „Wybierz opcję”, a za pomocą klawiszy strzałek przejdziesz do „Rozwiązywania problemów” i wprowadzisz ENTER. Następnie przejdziesz do „Opcji zaawansowanych” i również naciśniesz klawisz ENTER.

Tutaj wejdziesz do sekcji „Opcje zaawansowane” i wejdziesz w „Ustawienia rozruchu”. W tej części wystarczy nacisnąć ENTER na przycisku „Uruchom ponownie” i komputer włączy się z włączonym trybem awaryjnym. Aby wyjść z trybu awaryjnego, wystarczy ponownie uruchomić komputer.

Jak wejść w tryb awaryjny w systemie Windows 10?

Oczywiście system Windows nie daje tylko jednego sposobu aktywacji trybu awaryjnego, ponieważ komputer może przedstawiać szereg problemów, które nie pozwalają na uruchomienie trybu awaryjnego w zwykły sposób. Dlatego pokażemy Ci, jak to zrobić, jeśli sposób, w jaki to wyjaśnimy, nie zadziała dla Ciebie.

Z ustawień

W ustawieniach systemu Windows 10 możesz również uruchom komputer w trybie awaryjnym. Musisz wykonać ten proces:

  1. Wejdź do uruchamiania systemu Windows i przejdź do „Ustawienia”
  2. Teraz przejdziesz do „Aktualizacje i zabezpieczenia”, a następnie musisz kliknąć „Odzyskiwanie”. Po wykonaniu tej czynności klikniesz „Zaawansowany start”
  3. Tutaj będziesz musiał kliknąć „Uruchom ponownie komputer”
  4. Stąd pojawi się niebieski ekran, o którym wspomnieliśmy wcześniej, wystarczy otworzyć „Rozwiązywanie problemów”, „Opcje zaawansowane” i wreszcie w „Ustawieniach uruchamiania”
  5. Po wykonaniu tych wszystkich czynności musisz nacisnąć przycisk restartu, a komputer uruchomi się w trybie awaryjnym

Z czarnym ekranem

komputer z czarnym ekranem

W przypadku twojego komputera uruchom na czarnym lub białym ekranie i nie wychodź dalej, musisz uruchomić tryb awaryjny w ten sposób:

  1. Jeśli komputer jest włączony, naciśnij i przytrzymaj przycisk, aby włączyć komputer przez 10 sekund, aby komputer się wyłączył
  2. Następnie naciśniesz przycisk zasilania i pozwolisz mu dotrzeć do pierwszego znaku Windows lub logo producenta. Zamierzasz pozostawić przycisk wciśnięty ponownie przez 10 sekund, aż urządzenie się wyłączy
  3. Włącz ponownie komputer, a pozwolisz na ponowne uruchomienie komputera i pozostawisz wciśnięty przycisk zasilania, aż komputer się wyłączy
  4. Ponownie włączysz komputer i pozwolisz mu włączyć się całkowicie jak zwykle i otworzysz winRE
  5. Gdy wejdziesz do winRE, wykonasz proces, który wyjaśniliśmy ci przed chwilą na niebieskim ekranie. W ten sposób możesz uruchomić komputer w trybie awaryjnym

Jakie są kroki, aby usunąć programy z systemu Windows 10 w trybie awaryjnym?

Po aktywowaniu trybu awaryjnego na komputerze będziesz mógł odinstalować i zainstalować potrzebne programy. Jest to funkcja, która nie jest wyłączona w żadnej wersji systemu Windows, więc możesz to zrobić w zwykły sposób.

logo kosza na śmieci

Musisz tylko przejść do startu systemu Windows i przejść do „Ustawienia”. W tej serii opcji otworzysz opcję „System”. Teraz wejdziesz w „Aplikacje i funkcje”, tutaj zobaczysz listę wszystkich programów i aplikacje zainstalowane na komputerze z systemem Windows 10.

Następnie zaznaczysz programy i aplikacje, których już nie potrzebujesz w systemie. Coś, co musisz wiedzieć, to to, że programów należących do systemu nie będziesz mógł odinstalować, będą one szare. Kiedy już zaznaczyłeś programy, musisz iść do górnego paska i kliknij „Odinstaluj”.

Jak korzystać z SafeMSI, aby włączyć Instalator Windows w trybie awaryjnym?

SafeMSI to plik wykonywalny, który umożliwia korzystanie z funkcji Instalatora Windows, gdy: uruchamiasz system w trybie awaryjnymponieważ ta funkcja nie jest dostępna w tym trybie. Dlatego jest to łatwy dodatek w użyciu, ponieważ wystarczy uruchomić go z normalnego systemu Windows.

Gdy otworzysz ten program bezpośrednio, zostaniesz przeniesiony do trybu awaryjnego systemu. Po SafeMSI wykona zadanie aktywacji Instalatora Windows w trybie awaryjnym i wykonasz typowe kroki, aby odinstalować program należący do systemu.

Jakie są rodzaje trybu awaryjnego?

Okna nie ma jednego trybu anti-fail. Dzieje się tak, ponieważ wiele razy będziesz potrzebować dodatkowej funkcji systemu Windows. Dlatego będziesz mieć trzy sposoby na uruchomienie trybu awaryjnego, a są to: „Tryb awaryjny”, „Tryb awaryjny z funkcjami sieciowymi” i wreszcie „Tryb awaryjny z wierszem poleceń”.

dołącz do naszego kanału telegram