Skip to content

Jak odinstalować aktualizacje Google Play i opuścić wersję fabryczną?

5 de luty de 2022

Kupując urządzenie mobilne z Androidem, możesz zauważyć, że domyślnie jest ono dostarczane z serią zainstalowanych aplikacji związanych z Google, w tym Gmail, Zdjęcia Google, YouTube, Sklep Play i nie tylko, oczywiście niektóre będą bardziej przydatne niż inne.

Z czasem wszystkie zostaną zaktualizowane, co zmieni interfejs i niektóre opcje użytkowania. Dla Ciebie te zmiany mogą nie być pozytywne lub po prostu Czy uważasz oryginalną wersję za lepszą?jeśli tak, dzisiaj nauczymy Cię, jak odinstalować aktualizacje ze Sklepu Play.

W jaki sposób odinstalowanie aktualizacji jest korzystne dla mojego urządzenia mobilnego?

Kiedy masz urządzenie o niskim i średnim zakresie, zwykle podejmujesz środki, które pozwalają: zachować przechowywanie i ogólnie wydajność. Od drobnych czynności, takich jak usuwanie historii wyszukiwania Google Play, przez usuwanie niepotrzebnych plików, a nawet odinstalowywanie aplikacji.

Ale co zrobić z predefiniowanymi aplikacjami systemowymi, których nie można usunąć lub odinstalować? Sklep Google Play jest jednym z nich i nawet jeśli nie często go odwiedzają, przechowuje dużą ilość danych i zajmuje ważne miejsce w Twojej pamięci. Odinstalowanie aktualizacji to najlepsza opcja, odzyska dużo miejsca i przyspieszy działanie urządzenia.

Awarie aplikacji

Istotnym powodem, dla którego możesz chcieć wrócić do początkowej wersji Sklepu Play, jest to, że zaczęło się zgłaszać błędy takie jak brak otwierania, brak odpowiedzi zaraz po uruchomieniu lub jakiekolwiek inne oznaki, że nie działa tak, jak powinno.

W takich przypadkach, gdzie nie możesz go odinstalować całkowicie usunięcie aktualizacji jest dobrą alternatywą, pamiętaj, że później możesz zaktualizować je ponownie, jeśli chcesz lub potrzebujesz.

Sklep Play zatrzymuje się

Jeśli zdarzyło Ci się niedawno i cyklicznie, że Sklep Google Play uruchamia się ponownie bez powodu, zatrzymuje się niespodziewanie lub wskazuje inny błąd, nawet jeśli masz stabilne połączenie, być może będziesz musiał spróbować odinstalować aktualizacje, pamiętaj, że ta aplikacja jest domyślnie zintegrowana przez Google z Androidem.

Wiele razy aktualizacje aplikacji zawierają jakiś błąd, który zazwyczaj w krótkim czasie jest poprawiany przez twórców serwera. Ale w czasie, gdy niektórzy użytkownicy otrzymał wadliwą wersję, Codzienne korzystanie z aplikacji będzie miało na nich wpływ, problem, który prawie zawsze można rozwiązać, powracając do oryginalnej wersji.

osoba korzystająca z telefonu

Jak odinstalować aktualizację Sklepu Play z ustawień telefonu komórkowego?

Bez względu na powody wyszukiwania wyeliminuje aktualizacje ze sklepu Google na telefonie komórkowym, procedura jest bardzo prosta i możesz to zrobić z tego samego menu ustawień urządzenia, wystarczy wejść do „Ustawienia”, tam poszukaj sekcji „Aplikacje”.

Na wyświetlonej liście zlokalizuj „Sklep Google Play” wejdź do niego i wybierz „Odinstaluj aktualizacje”Na koniec mamy nadzieję, że zakończysz proces, to wystarczy, aby Twoje urządzenie powróciło do wersji Sklepu Play, z którą pochodzi z fabryki. Jeśli do tej pory występował błąd dostępu do aplikacji, czas sprawdzić, czy błąd został rozwiązany.

Jakie kroki należy podjąć, aby ponownie włączyć Sklep Play jako menedżera pobierania?

Istnieje możliwość, że nawet po powrocie do pierwotnej wersji aplikacji Google Play Store nadal nie reaguje ona poprawnie. Zanim się poddasz, są inne opcje, które powinieneś rozważyć, takie jak zwolnienie miejsca, zmiana połączenia sieciowego i pozbycie się Pobierz pamięć podręczną i dane menedżeradla tych ostatnich:

  • Ponownie przejdź do menu „Ustawienia” w telefonie komórkowym
  • W sekcji aplikacji ponownie znajdujemy „Aplikacje”, szukamy przycisku „Więcej” w prawym górnym rogu ekranu.
  • Z wynikowych opcji wybierz „Pokaż aplikacje systemowe”.
  • Znajdziesz „Menedżera pobierania”, kliknij na niego.
  • Teraz w przycisku „Pamięć” wybierz „Wyczyść pamięć podręczną” i „Wyczyść dane”

Jeśli na przykład interesuje Cię rozwiązanie błędu 504 w Google PlayStore, możesz przeprowadzić inne procedury, ale zwykle po usunięciu danych menedżera pobierania, awaria usługi aplikacji jest rozwiązana, więc mogę to sprawdzić teraz.

usługi Google Play

W jaki sposób można wyłączyć usługi Google Play?

Teraz, jeśli zdecydowanie nie chcesz mieć aplikacji Sklep Play na swoim urządzeniu mobilnym, to znaczy nie pobieraj żadnego programu z dostępnego na nim katalogu, ponieważ wolisz skorzystać z innego sklepu lub ponieważ wcale nie jest to konieczne, możesz przystąpić do dezaktywacji aplikacji na swoim telefonie komórkowym.

Alternatywnie, możesz chcieć zachować i pobrać Sklep Play na PC, za pomocą kilku programów możliwe jest wykonanie tej akcji, dzięki czemu będziesz mógł kontynuować nabywanie różnych narzędzi, które oferuje, tak, jakbyś miał go na telefonie komórkowymale bez problemów, które teraz przedstawiasz.

Powoduje nieprawidłowe działanie w połączonych aplikacjach

Rozważ najpierw wyłączenie Sklepu Play, ponieważ od tego zależy prawidłowe działanie innych aplikacji należących do Google, takich jak Gmail czy Google Maps, więc po wyłączeniu ich działania te aplikacje najprawdopodobniej nie będą działać poprawnie lub nawet się nie uruchomią.

Teraz, gdy zdajesz sobie sprawę z konsekwencji i nadal chcesz pozbyć się Google Play, musisz przejść do „Ustawienia” > „Aplikacje” > „Menedżer aplikacji” i zaznaczyć „Wszystkie aplikacje” i znaleźć „Usługę Google Play” i przy otwarciu wybierz „Dezaktywować”, dzięki temu nie będzie działać na twoim telefonie komórkowym, chociaż możesz go aktywować w innym czasie.

dołącz do naszego kanału telegram