Skip to content

Jak odblokować plik z mojego komputera z systemem Windows za pomocą menu Właściwości?

23 de grudzień de 2021

W systemach operacyjnych komputerów znajdują się pliki osobiste, które należy chronić. Windows, system operacyjny zaprojektowany przez firmę Microsoft i ma system blokowania plików to sprawia, że ​​ludzie nie mają do niego dostępu.

To sztuczka, o której niewiele osób wie, dlatego jest to bardzo wygodne użyj go do odblokowania plików. Wkrótce pokażemy, jak odblokować plik na komputerze, dlaczego niektóre pliki są blokowane automatycznie i inne sposoby odblokowania plików.

Jaki jest powód, dla którego niektóre pliki są automatycznie blokowane na twoim komputerze?

System operacyjny Windows czasami blokuje pewne pliki automatycznie i bez pytania o zgodę, ponieważ takie pliki pochodzą z innych urządzeń. Tak więc, aby uniknąć problemów z prywatnością lub czegoś takiego, ponieważ system je blokuje i to wszystko.

Innym powodem, dla którego system blokuje tego typu pliki, jest ochrona komputera przed: możliwe zagrożenia wirusowe masz plik. Są to dwa najczęstsze powody, dla których system operacyjny Windows automatycznie blokuje niektóre pliki.

To jest lista plików, które Windows czasami ulega awarii dla bezpieczeństwa lub ochrony prywatności Twoich danych:

Te trzy rodzaje plików najczęściej zawierają dane osobowe i te, które prawie zawsze zwykle zarażają się jakimś wirusem. Dlatego za każdym razem, gdy przekazujesz plik tego typu, zaleca się przeanalizowanie komputera za pomocą programu antywirusowego.

Jak odblokować pliki za pomocą menu właściwości?

Odblokowanie pliku pochodzącego z innego urządzenia jest łatwe. Prawie za każdym razem nie musisz używać żadnego programu wykonującego zadanie ponieważ sam system Windows oferuje menu właściwości modyfikować każdy plik na komputerze. Za pomocą tego samego menu właściwości można odblokować dowolny plik.

Aby odblokować plik w systemie Windows ważne jest, aby zwracać szczególną uwagę na wskazania które damy Ci w następnej kolejności. Zwróć szczególną uwagę na wszystkie informacje, aby wszystko poszło dobrze:

 1. Uruchom komputer z systemem Windows
 2. Znajdź eksplorator plików
 3. Uruchom eksplorator plików
 4. Wewnątrz tego będziesz szukać tego pliku, który system Windows zablokował
 5. Kiedy go znajdziesz, po prostu kliknij lewym przyciskiem myszy na plik
 6. Ze wszystkich opcji, które pojawią się tam po kliknięciu lewym przyciskiem, musisz wybrać tę, która mówi „Właściwości”
 7. Ostatnią rzeczą byłoby poszukanie opcji „Odblokuj” lub „Odblokuj plik” i kliknięcie „Zastosuj” lub „OK”

osoba korzystająca z komputera

Dzięki temu procesowi nie powinieneś mieć absolutnie żadnych problemów z odblokowaniem tego zablokowanego pliku. Jeśli je masz, musisz udać się do pomocy technicznej Microsoft, aby znaleźć informacje o problemie.

Ponieważ jest to strona programisty Windows, powinieneś być w stanie znaleźć informacje, które pomogą Ci rozwiązać Twój problem. Jeśli jednak z powodów życiowych nie możesz odblokować pliku za pomocą tego, co mówią ci na tej stronie, możesz spróbować ostatniej rzeczy.

Jakiej innej metody możesz użyć do odblokowania plików i aplikacji na komputerze z systemem Windows?

Ostatnią rzeczą do wypróbowania jest wspomniana w powyższym akapicie jest użycie programów, które ci pomogą z tą blokadą pliku. Chociaż chcemy, abyś nauczył się odblokowywać pliki za pomocą menu właściwości systemu Windows, czasami musisz wyjść poza parametry, aby móc zrobić pewne rzeczy.

Nazwy tych programów, których można użyć do odblokuj pliki na komputerze w systemie Windows jest to Windows SmartScreen i niektóre programy innych firm:

Korzystanie z Windows SmartScreen

Windows SmartScreen to program służący do blokowania plików, które nie są zbyt zaufane. Ten program nie jest zawarty w systemie Windows, ale nie można pobrać bezpośrednio ze sklepu Windows. Nie jest tak ciężki i jest dostępny dla prawie wszystkich wersji systemu Windows 10.

logo inteligentnego ekranu systemu Windows

Dobrą rzeczą w tym programie jest to, że w połączeniu z Windows Defender pomaga chronić komputer i, co nie mniej ważne, to całkowicie za darmo. Innymi słowy, pełna ochrona sprzętu jest bezpłatna.

Za pośrednictwem programów stron trzecich

Istnieje niezliczona ilość programów, które pomagają odblokować pliki systemu Windows, które sam system blokuje jako środek ostrożności. Niektóre są bardziej wydajne niż inne i znacznie bardziej wydajne. To, co pokazano poniżej, to lista najlepszych programów Aby odblokować pliki w systemie Windows:

 • Darmowe narzędzie do odblokowywania plików
 • Odblokowywanie
 • Usuwający mądrą siłę
 • LockHunter

Wszystkie te programy Ci pomogą odblokuj pliki lub foldery Windows którego nie udało się odblokować za pomocą menu właściwości systemu. Zdecydowana większość z nich jest całkowicie darmowa, ale za niektóre trzeba zapłacić licencję.

dołącz do naszego kanału telegram