Skip to content

Jak odbierać i wyświetlać powiadomienia Androida na moim komputerze z systemem Windows

12 de Maj de 2021

W dzisiejszym artykule porozmawiamy Jak otrzymywać i przeglądać powiadomienia systemu Android na komputerze z systemem Windows? Android to system operacyjny używany w telefonach komórkowych, tabletach i niektórych zegarkach. Ten system operacyjny jest jednym z najbardziej przydatnych na całej planecie, z około 2500 milionami użytkowników. Duża liczba użytkowników wynika z różnych zalet, które nam oferuje, niektóre z nich to:

  • Dzięki otwartemu oprogramowaniu ma dużą liczbę aplikacji w swoim sklepie z aplikacjami, co daje nam szeroką gamę opcji do wyboru.
  • Wyższy kompatybilność z innymi systemami operacyjnymi, przyspieszenie jego użycia za pośrednictwem innego urządzenia.
  • Ma rozległą społeczność, co sprawia, że ​​nasza grupa znanych ludzi ma podobieństwa z naszym systemem operacyjnym, ponieważ duża część światowej populacji używa Androida jako swojego systemu operacyjnego.

Kolejna kwestia, o której musimy porozmawiać, dotyczy również systemu Windows. Podobnie jak Android, jest to system operacyjny, ale z tą różnicą, że to jest zaimplementowany w komputerach, z ponad 1 miliardem użytkowników. Słynie z dużej liczby oferowanych wersji, dobrej kompatybilności i bardzo starannego interfejsu, który nam oferuje.

Po zapoznaniu się z definicjami tych systemów operacyjnych możemy w pełni zagłębić się w temat, który nas niepokoi w tym artykule, tak jak jest przeglądać i odbierać powiadomienia systemu Android na komputerze z systemem Windows. Zobaczymy opcje, jakie mamy, aby to osiągnąć, wraz z korzyściami, jakie mamy, wprowadzając tę ​​zmianę w naszych urządzeniach elektronicznych.

Jak wyświetlać i odbierać powiadomienia Androida na moim komputerze z systemem Windows?

Jeśli spędzamy dużo czasu na naszym komputerze, możliwość otrzymywania powiadomień z naszego urządzenia z systemem Android w systemie Windows jest bardzo pomocna. Mamy różne aplikacje i programy, dzięki którym możemy wykonać to zadanie, konsekwencja swobody oferowanej przez oba systemy operacyjne do tworzenia aplikacji. Następnie przyjrzymy się niektórym z tych programów do przeglądania i odbierania powiadomień systemu Android w systemie Windows.

Airdroid

Pierwszym programem, który dziś zobaczymy, aby zobaczyć i otrzymać powiadomienia, jest Airdroid, który oferuje nam wyświetlanie powiadomień Androida w systemie Windows. poza tym umożliwia przesyłanie plików między urządzeniami. Należy zauważyć, że można go używać do przeglądania powiadomień iOS w systemie Windows lub przeglądania powiadomień Androida na komputerze Mac.

Towarzysz Twojego telefonu

Ta alternatywa jest dostarczane bezpośrednio przez system Windows, ale zgodne tylko z systemem Windows 10. Co teraz jest towarzyszem Twojego telefonu? to aplikacja, która umożliwia nam przeglądanie powiadomień systemu Android za pomocą zintegrowanej aplikacji Windows o nazwie Twój telefon.

Dla tych, którzy bardziej boją się pobierania nowych aplikacji lub programów, mogą bezpiecznie korzystać z tej aplikacji, którą oferuje nam system Windows, gwarantując bezpieczeństwo każdemu użytkownikowi. Aby używać go z naszym Androidem, możemy go pobrać ze Sklepu Play.

Pushbullet

Wreszcie mamy PushBullet, który pozwala nam wyświetlać powiadomienia, wysyłać wiadomości, łącza i przesyłać pliki między komputerami i telefonami komórkowymi. Może być również używany przez użytkowników iOS i jest dostępny dla przeglądarek aby mieć lepszą interakcję podczas przeglądania.

Dlaczego powinienem włączyć powiadomienia Androida na moim komputerze z systemem Windows?

Widzieliśmy już różne aplikacje, które musimy widzieć powiadomienia Androida w systemie Windows, ale dlaczego powinniśmy je aktywować? Pomimo tego, że jest to stosunkowo prosta opcja, może przynosić ogromne korzyści w naszym codziennym życiu. Dlatego zobaczymy niektóre zalety wyświetlania powiadomień Androida w systemie Windows.

ekran telefonu komórkowego

  • Najbardziej znaczący jest plik zwiększona produktywność podczas korzystania z naszego komputera, bo choć trzeba widzieć powiadomienia, które do nas docierają, to podczas korzystania z aplikacji naszego telefonu możemy zwlekać. Przeglądając powiadomienia z systemu Windows, jesteśmy na bieżąco informowani, ale bez pokusy korzystania z sieci społecznościowej lub jakiejkolwiek innej aplikacji.
  • Od razu widzimy ważne komunikaty lub powiadomienia, ponieważ podczas korzystania z komputera odkładamy telefon na bok i jeśli używamy cichego profilu dźwiękowego, to brakuje nam wiadomości, na które należy pilnie się zaadresować. Dlatego Przeglądanie powiadomień z naszego komputera przynosi nam korzyści, jeśli chodzi o otrzymywanie informacji.

Mamy nadzieję, że te aplikacje okazały się przydatne do wyświetlania powiadomień systemu Android w systemie Windows, a także dostrzegły kilka ważnych korzyści, jakie zapewnia nam ta funkcja, które Wdrażając ją, zmieni i usprawni nasz rozwój na obu urządzeniach.