Skip to content

Jak obliczyć lub zmierzyć odległości, kąty, promień, powierzchnie i obwody w programie AutoCAD

9 de marzec de 2021

Będąc oprogramowanie do projektowania i produkcji W wersjach 2D i 3D AutoCAD jest sprzedawany i obsługiwany przez firmę Autodesk. Dzięki temu można go uznać za jedno z najbardziej znanych narzędzi w branży do tworzenia doskonałych produkcji o tych cechach.

Wszystko to pozwala obliczyć lub zmierzyć odległości, kąty, promienie, powierzchnie i obwody w najlepszy znaleziony sposób. Proces umożliwiający to nie jest zbyt skomplikowany, biorąc pod uwagę pewne kroki, aby tak było łatwiejsze do wykonania.

Dlatego tutaj dowiesz się wszystkiego proces, który ma zostać przeprowadzony, wyszczególniając każdy krok, aby wyniki, których szukasz, były najlepsze, jakie możesz uzyskać.

Proces obliczania lub pomiaru odległości, kątów, promienia, powierzchni i obwodów w programie AutoCAD

Gdy tylko pobierzesz tę aplikację i będzie ona dostępna do użycia, możesz rozpocząć proces do zapoznaj się z dostępnymi opcjami. W ten sposób będziesz wiedział, gdzie znajdują się narzędzia, musisz przejść do zakładki Start i tam znaleźć opcję „Narzędzia” z różnymi typami narzędzi.

Gdy chcesz zmierzyć odległości, po prostu kliknij „Na wymiar” I tak zaczyna się proces. Aby zmierzyć odległość między dwoma punktami, wybiera się narzędzie Odległość, które należy wybrać myszą, a drugi na pasku poleceń, znajdując w ten sposób odległość między obydwoma punktami.

Jeśli chodzi o odległości podane przez kilka punktów, to pierwszy punkt jest określony i wtedy jest napisane M na pasku poleceń, aby rozpocząć wybór różnych punktów. Następnie za pomocą myszy zaznaczamy pozostałe punkty określające odległość, pisanie C na pasku zadań, gdy zostanie osiągnięty ostatni punkt do pomiaru.

Innym sposobem wykonania polecenia pomiaru odległości jest wpisanie w pasku poleceń ODLEG. Coś ważnego jest to, że wszystko, co zostanie zrobione, będzie mierzonego rysunkuJeśli nie wiesz, w jakich jednostkach rysujesz, możesz to sprawdzić, wpisując JEDNOSTKI w pasku poleceń.

W przypadku narzędzia Kąt możliwe jest zmierzenie kąta łuku, okręgu lub tego, który jest utworzony przez 2 linie. Do tego potrzebujesz tylko wyznaczyć przedmiot lub przedmioty które ograniczają łuk, będąc opcją znajdującą się w menu narzędzi.

W przypadku Radius istnieje możliwość pomiaru promieni okręgów lub łuków; Konieczne jest jedynie ustalenie przedmiotu, który ma być zmierzony. Dzięki temu pasek poleceń wyświetli plik promień i średnica przedmiotu który został wybrany do pomiaru.

W polu Długość łuku można użyć polecenia Lista, które można znaleźć wpisując Start, Właściwości, a następnie Lista. Można go również zapisać w pasku poleceń LISTA, aby go mieć łatwiejsze.

Obszary i obwody mają równie prostą procedurę, uzyskując w rezultacie pomiary i narzędzia aby wprowadzić zmiany, które były pożądane. Wszystko jest możliwe, jeśli chcesz również wstawić obraz bez odniesienia zewnętrznego, co pozwala na większą łatwość użycia programu AutoCAD.

Ważne jest, aby wiedzieć, jak korzystać z tych narzędzi

Z wykorzystaniem tych i innych opcje edycji w programie AutoCADuzyskuje się doskonałe wyniki zgodnie z wymaganiami. Jeśli jesteś wybitnym użytkownikiem tej aplikacji, będziesz w stanie zrozumieć, jak te narzędzia są bardzo potrzebne.

Od przycinania i wydłużania po zmianę wymiarów dowolnej przestrzeni, uzyskane wyniki są zawsze najlepsze. Wszystko to można łatwo przechowywać, mając plik profesjonalny i doskonały montaż.

Profesjonalna edycja

Gdy tylko będziesz mieć ścieżkę do folderu, aby zapisać wszystko, co zostało wyprodukowane, możesz łatwo wyświetlić zawartość. Jeśli rozumiesz użycie tych opcji i narzędzi, Twoja praca staje się łatwiejsza.

Ponadto utworzona zawartość może być używana w wybrany przez Ciebie sposób, dzięki czemu nie masz ograniczeń w programie AutoCAD. Na to wszystko zwykle nie pozwalają inne programy do edycji 2D i 3D.

W związku z tym zalety tej aplikacji są rozumiane w projekcja konstrukcji, obiektów lub dowolnego kształtu to jest potrzebne.

dołącz do naszego kanału telegram