Skip to content

Jak naprawić problem 100% użycia dysku na moim komputerze z systemem Windows 11?

22 de luty de 2022

Dysk twardy jest jednym z podstawowych elementów umożliwiających korzystanie z komputera, ponieważ z tym przeprowadzany jest rozruch i przechowywanie systemu, a także ogólnej pamięci masowej. Oczywiście, chociaż ma dużo miejsca do przechowywania, niezależnie od pojemności, ma ograniczenia; ale w rzeczywistości osiągnięcie tego limitu dla większości z nas nie jest tak proste, jak powiedzenie tego.

Dysk twardy może również stwarzać nietypowe problemy, a jednym z nich może być to, że mówi nam, że ma 100% pojemności i nie wyjaśniamy, dlaczego. Ponieważ wiemy, że to nieprawda, chociaż rozwiązaniem nie jest usunięcie całej zawartości dysku, ani nie tylko wirus, możemy to rozwiązać i w tym artykule pokażemy, jak to zrobić poprawnie.

Jak mogę sprawdzić stan mojego dysku twardego w systemie Windows 11?

Po pierwsze, jeśli dysk twardy powoduje problemy, takie jak ogólnie niska wydajność systemu, powinieneś: przeprowadzić kontrolę stanu dysku twardego. Celem tego jest sprawdzenie działania tego i ustalenie, co się dzieje, abyś mógł rozwiązać ten problem, zanim będzie za późno. Można powiedzieć, że jest to spowodowane błędami w aplikacjach, wirusach i procesach, które mogą być z tym wszystkim powiązane.

W celu weryfikacji dysku możesz wykonać następujące kroki, naciśnij jednocześnie „Windows + R”, a następnie w oknie uruchamiania wpisz „wmic” a w wierszu poleceń wpisujesz „diskdrive get status”, to da nam komunikat o stanie dysku i jeśli są problemy, a w przeciwnym przypadku pojawi się tylko „status ok”. To powie nam w systemie operacyjnym Windows 11, jak działa dysk.

Co może spowodować, że mój dysk twardy będzie intensywnie używany?

Ten błąd występuje z powodu, który możemy uwierzyć, że jest całkowicie pełny, tak nie jest, ostrzeżenie o osiągnięciu 100% oznacza, że ​​​​całe jego obciążenie jest używane, a nie pojemność pamięci, co powoduje spowolnienie komputera do tego stopnia, że ​​odkładasz słuchawkę w jednym punkcie i nie robisz nic więcej.

oglądanie wykorzystania dysku twardego przy 100

Jedną z przyczyn może być usługa SuperFetch, który skraca czas uruchamiania systemu Windows, usługa wyszukiwania plików może pomóc w zwiększeniu wykorzystania dysku twardego, może również spowodować uszkodzenie struktur plików w systemie Windows, może spowodować akumulację plików tymczasowych, a program antywirusowy również może przyczynić się do tego problemu. Dokonywanie poważnych aktualizacji, takich jak aktualizacja systemu Windows 10 do 11, jeśli nie zostanie wykonane prawidłowo, może mieć wpływ

Jakich metod mogę użyć, aby zwolnić dysk i usunąć ten błąd?

We wszystkich tych przypadkach możemy zastosować różne metody, które nam pomogą, zarówno w zobaczeniu, jak i rozwiązaniu tego, co się dzieje, teraz przyjrzyjmy się metodom, które mogą w tym pomóc, takie jak Dezaktywacja usługi wyszukiwania, wyłącz usługę SysMain, napraw sterownik StorAHCL.sys i uaktualnij pamięć RAM.

Wszystkie te metody mogą pomóc rozwiązać problem z dyskiem, przede wszystkim wykonać kopię zapasową lub kopię zapasową wszystkich danych, których nie można usunąć, aby zabezpieczyć się w nagłych wypadkach, nie utracić informacji

Dezaktywuj usługę wyszukiwania

Ta usługa indeksowania wyszukiwania plików może zostać dezaktywowana, aby zatrzymać wysokie wykorzystanie dysku twardego, ponieważ ta usługa może powodować duże zużycie pamięci RAM, procedury te są przeprowadzane w celu rozwiązania błędu dysku, a następnie możemy je ponownie aktywować. Powinieneś także rozważyć wyłączenie automatycznych aktualizacji w systemie Windows 11, ponieważ mogą one spowodować zarówno wymuszone zamknięcie i ponowne uruchomienie systemu, jak i aktualizację, kiedy chcesz.

Wyłącz usługę SysMain

W poprzednich wersjach systemu Windows 10 usługa ta była znana jako SuperFetch, a ta usługa powoduje błędy, w których zużywa całą pojemność pamięci RAM, chociaż odpowiada za zwiększenie wydajności systemu Windows, wstępne ładowanie aplikacji w ten sposób skracając czas startu , ta sama jakość może generować awarię; absorbowanie wszystkich zasobów przetwarzania i pamięci.

Napraw sterownik StorAHCI.sys

Ten sterownik jest odpowiedzialny za wiele błędów, które mają do czynienia ze sprzętem, przestarzałym oprogramowaniem sprzętowym i uszkodzone sterowniki, te gdy wejdą w błąd i nie dają niebieskiego ekranu, powodują szereg błędów dotyczących aktualizacji i powodują, że system, choć nie zawodzi całkowicie, ma wpływ na działanie dysku twardego. Z tego powodu konieczne jest, aby ten kontroler był sprawny.

modernizacja pamięci RAM komputera

Uaktualnij pamięć RAM

Chociaż nie działają one jako system przechowywania, mają podstawową funkcję w wyszukiwanie i interakcja plików i aplikacjiposiadanie odpowiedniej pamięci RAM jest niezbędne do prawidłowego działania komputera, w tym celu musimy zbadać wszystkie części systemu i jakich aplikacji używamy, aby zwiększyć pojemność pamięci RAM komputera

dołącz do naszego kanału telegram