Skip to content

Jak naprawić lub naprawić błąd ładowania systemu operacyjnego Windows 10, jeśli masz problemy z rozruchem

11 de Maj de 2021

Ten błąd podczas uruchamiania systemu Windows 10 staje się dość powszechny, dlatego tutaj wyjaśnimy dwa powody, dla których tak się dzieje i jak można go łatwo rozwiązać, ponieważ: Wiemy, że nie ma nic bardziej frustrującego niż awaria komputera i tylko wtedy, gdy spieszysz się, aby go użyć.

Dlaczego na moim komputerze pojawia się komunikat „Błąd ładowania systemu operacyjnego Windows 10”?

 1. Jednym z głównych powodów jest to Twój system Windows ma wirusaDlatego zawsze zalecamy posiadanie dobrego programu antywirusowego, zapewniamy, że posiadanie go zagwarantuje ochronę i trwałość Twoich urządzeń elektronicznych.
 2. Innym jest to, że podczas instalowania nowego systemu Windows ponownie uruchomiłeś komputer, aby wszystkie zmiany zostały poprawnie zainstalowane w tym procesie coś spowodowało, że BIOS i CMOS nie uruchomiły się prawidłowo powodując błąd podczas uruchamiania systemu operacyjnego

Niewątpliwie, przyczyny mogą być spowodowane problemami, których się nie spodziewaliśmyZwłaszcza jeśli wcześniej przeszedłeś przez proces instalacji, aby przejść na nowy system Windows, i jest to pierwszy raz, gdy coś poszło nie tak.

Ale nie powinieneś się martwićBez względu na przyczyny, wykonaj poniższe czynności, aby łatwo rozwiązać ten problem.

Kroki, aby naprawić błąd ładowania systemu operacyjnego Windows 10

 1. Najpierw musimy rozwiązać każdy problem, który pojawił się po aktualizacji lub instalacji programu, w tym celu przejdź na początek systemu Windows
 2. W wyszukiwarce na pasku zadań umieść „Wyszukaj i napraw problemy” i kliknij opcję „Wyszukaj i napraw problemy z urządzeniami> Opcje zaawansowane”
 3. Zobaczysz listę opcji (czasami jest to tylko jedna opcja), znajdź i kliknij pole z napisem „Zastosuj naprawy automatycznie”
 4. Następnie kliknij „Zastosuj korektę”, rozpocznie się analiza, która może potrwać kilka minut, po czym kliknij „Zastosuj korektę”. Ostatnim krokiem jest kliknięcie „OK” i dzięki temu rozwiązaliśmy już problem

Po wykonaniu powyższego przejdźmy do czystego rozruchu systemu Windows 10w tym celu wykonaj następujące kroki:

 1. Uruchom komputer jako administrator i w lupie wyszukiwania na pasku zadań wpisz „msconfig” i kliknij „Ustawienia systemu”
 2. Na karcie „Usługi konfiguracji systemu” kliknij opcję „Ukryj wszystkie usługi Microsoft> Wyłącz wszystkie> OK”
 3. Następnie zamknij menedżera zadań i uruchom ponownie komputer, aby zmiany zostały poprawnie zapisane, wykonując te czynności, komputer uruchomi system w zwykły sposób

Mamy nadzieję, że te kroki pomogą Ci rozwiązać ten problem, ale co, jeśli po wykonaniu tego wszystkiego? utraciłeś niektóre dane systemowe, takie jak pliki i aplikacje? Cóż, jest to bardzo powszechne, dlatego wyjaśnimy, jak odzyskać dane.

Odzyskaj pliki po przywróceniu systemu operacyjnego Windows 10

Najłatwiejszym sposobem na odzyskanie plików jest pobieranie oprogramowania do odzyskiwania, jest wiele na rynku, ale tutaj zalecamy oprogramowanie do odzyskiwania plików Remo, które pomoże ci szybko odzyskać dowolny plik.

Jeśli nie chcesz go pobierać, Z przyjemnością dowiesz się, że istnieją inne sposoby odzyskania plików. System Windows 10 domyślnie zapisuje wszystkie Twoje dane osobowe w folderze „Dokumenty”. Aby je odzyskać, wykonaj następujące czynności:

 1. Przejdź do biblioteki komputera i kliknij „Crazy Disk (C :)”
 2. Później, kliknij folder „Plik programu”, foldery, które pojawią się w oknie, będą oznaczone czerwonym znakiem X
 3. Wybierz wszystkie dokumenty i przeciągnij je na listę odzyskiwania znajdującą się w prawym górnym rogu ekranu
 4. Pojawi się okno dialogowe, w którym naciśnij „Odzyskaj”

kobieta pracuje na swoim laptopie

Ten proces należy wykonać dla wszystkich folderów które zawierają pliki aplikacji, które zainstalowałeś na swoim komputerze, jest to powolny proces, ponieważ wszystko robisz ręcznie, dlatego zalecamy pobranie oprogramowania do odzyskiwania, o którym wspomnieliśmy powyżej, pomoże ci nawet jeśli nie zrobiłeś kopia zapasowa systemu operacyjnego Windows 10.