Skip to content

Jak naprawić błąd „Usługa Google Play przestała działać” — krok po kroku

27 de listopad de 2021

Sklep Play i aplikacja Usługi Play to produkty fabryczne, które można znaleźć na wszystkich urządzeniach z systemem Android. Jeśli logując się na konto lub pobierając aktualizację na swoje urządzenie, możesz znaleźć cię z błędem: ZatrzymanoJeśli tak, nie rozpaczaj, bo masz kilka możliwości rozwiązania tego problemu.

Dlaczego zwykle otrzymuję błąd „Usługa Google Play zatrzymana”?

Nic dziwnego, że użytkownicy systemu operacyjnego Android zgłaszają pewne błędy, np. kiedy chcą uruchomić lub zainstalować aplikację i widzą komunikat, że ta akcja została zatrzymana. To spowodowało, że wielu zrozpaczonych uciekało się do tak radykalnych metod, jak formatowanie lub przywracanie ustawień fabrycznych komputera.

Niektóre z przyczyn tego błędu mają do czynienia z aktualizacją aplikacji, ponieważ nie ma ona najnowszej wersji, ponieważ aplikacja została zamknięta przed zakończeniem procesu lub z powodu błędów uwierzytelniania.

Co można zrobić w przypadku tego powszechnego błędu?

Chociaż usługi Google powinny zapewniać prawidłowe działanie i wydajność urządzeń z Androidem, to często tak się nie dzieje. Niemniej jednak, jest kilka sztuczek, które mogą ci pomóc rozwiązać tę sytuację.

Możesz zacząć od wypróbowania pierwszej metody, aż uzyskasz tę, która Ci odpowiada. Te opcje nie będą zagrażać systemowi operacyjnemu telefonu, a raczej poprawią reakcję telefonu komórkowego.

Odinstalowywanie aplikacji

Jeśli źródłem błędu jest niezgodność między wersjami aplikacji i Usług Play, wówczas możesz odinstalować aplikację i przywrócić ją z fabryki aby aplikacje były kompatybilne.

Po wykonaniu tej czynności możesz zainstalować go ponownie, aby rozpocząć resetowanie wszystkich jego funkcji. Aby to zrobić, wystarczy wejść w ustawienia telefonu i w aplikacjach wybrać usługę Google Play.

Uruchom ponownie urządzenie z Androidem, aby naprawić błąd

Chociaż niektórzy nie ufają tej opcji, nie wiedzą, że po ponownym uruchomieniu telefonu przywracasz optymalną wydajność aplikacji, ponieważ dzięki tej akcji następuje wewnętrzne odświeżenie we wszystkich usługach i procesach.

Aby ponownie uruchomić, wystarczy nacisnąć i przytrzymać przycisk włącz/wyłącz na kilka sekund, a gdy sprzęt włączy się ponownie, musisz sprawdzić stan aplikacji. Generalnie nie powinno to stanowić wady.

Regularnie aktualizuj usługę Google Play

Czasami błąd można wyeliminować za pomocą czynności tak prostej, jak aktualizacja aplikacji Usługi Google Play, ponieważ ulepszenia, które otrzymasz wraz z aktualizacją, mogą być odpowiedzią na Twój problem.

Aby dokonać aktualizacji, musisz otworzyć Sklep Play i wyświetlić sekcję moich aplikacji i gier. Następnie musimy zaktualizować wszystkie aplikacje w sklepie. Należy pamiętać, że możesz skonfiguruj swoje urządzenie, aby robiło to automatycznie.

logo Google Play

Powinieneś także często czyścić pamięć podręczną

Ponieważ ta aplikacja serwisowa zajmuje się obsługą wszystkich aplikacji w telefonie, nie jest zaskakujące, że musi korzystać z pamięci podręcznej, aby działać szybciej.

Jeśli przyczyną błędu jest pełna pamięć, rozwiązaniem jest jej opróżnienie. W tym celu należy przejść do ustawień urządzenia i wyszukać wśród aplikacji usługi Google oraz skasować jego pamięć. Dzięki temu przetwarzanie systemowe będzie bardziej efektywne.

Inne rozwiązanie: Wyłącz usługi Google Play

Zalecamy korzystanie z tej metody tylko wtedy, gdy jesteś pewien konsekwencji. Ponieważ aplikacja usług Google to ta, która zarządza pozostałymi aplikacjami, gdy dezaktywacja może wpłynąć na działanie niektórych aplikacji.

Z drugiej strony ta opcja może całkowicie wyeliminować błąd zatrzymania aplikacji. Jeśli zdecydujesz się to zrobić, poszukaj ustawień zaawansowanych w ustawieniach telefonu i wprowadź zabezpieczenia, w tej sekcji możesz dezaktywować usługę poprzez sekcję administratora urządzenia.

logo usługi Google Play

Zrób coś bardziej drastycznego, odinstaluj i ponownie zainstaluj usługę Google Play

Jeśli awaria będzie się powtarzać, możesz odinstalować aplikację i zainstalować ją ponownie, co spowoduje zresetowanie systemu od zera i wyeliminowanie głównego problemu. Należy pamiętać, że gdy idziesz zainstalować aplikację na Androida, nie jest ona złośliwa, więc nie wyrządza szkody Twojemu komputerowi.

Możesz także zresetować telefon

Ta opcja jest jedną z najbardziej radykalnych ze wszystkich, ponieważ zamierzasz zresetować sprzęt od zera, aby to osiągnąć, musisz najpierw wykonać kopię zapasową ważnych plików, informacji przechowywanych na telefonie i wszystkich użytkowników za pomocą haseł, których używasz we wszystkich aplikacjach. Możesz więc wykonać tę czynność i zacząć od zera na urządzeniu z Androidem, jeśli się nie odważysz, możesz poszukać pomocy.

dołącz do naszego kanału telegram