Skip to content

Jak naprawić błąd braku pliku Api-ms-win-crt-heap-l1-1-0.dll w systemie Windows 10 (przykład)

16 de luty de 2021

Z poniższego przewodnika dowiesz się Jak naprawić błąd braku pliku api-ms-win-crt-heap-l1-1-0.dll w systemie Windows 10. Ten błąd może być bardzo irytujący, ale na szczęście jego rozwiązanie jest niezwykle proste. Aby znaleźć rozwiązanie problemu, przeczytaj poniższy przewodnik.

Jak naprawić błąd braku pliku api-ms-win-crt-heap-l1-1-0.dll w systemie Windows 10

Błąd api-ms-win-crt-heap-l1-1-0.dll pojawia się, gdy nie można znaleźć niezbędnych bibliotek i zwykle odpowiada na nie działa z Microsoft Visual C ++. Na szczęście rozwiązywanie tego typu problemów jest bardzo proste. W rzeczywistości zainstalowanie niektórych plików rozwiązuje problem w większości przypadków. Mimo to najlepiej jest rozważyć, czego nie powinieneś robić, zanim zaczniesz.

Czego nie robić

Wiele osób ma tendencję do pobierania konkretnych bibliotek powodujących problem, w tym przypadku pliku api-ms-win-crt-heap-l1-1-0.dll. Z pewnością ta metoda jest zwykle funkcjonalna w wielu przypadkach, ale nie w przypadku tego pliku.

Jak wskazaliśmy, należy plik api-ms-win-crt-heap-l1-1-0.dll specjalnie do Microsoft Visual C ++. Oznacza to, że jest to tylko część ogromnej liczby zależności i bibliotek. W związku z tym pobranie pliku nie rozwiąże całkowicie problemu, a system może zgłosić inny podobny błąd.

Z tego powodu zaleca się pobranie pełnego oprogramowania. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak to zrobić pobierz Microsoft Visual C ++ i raz na zawsze pozbyć się brakującego błędu api-ms-win-crt-heap-l1-1-0.dll.

Pobierz niezbędne biblioteki

Niewątpliwie najbardziej zalecaną metodą rozwiązania tego problemu jest pobranie niezbędnych plików. W szczególności mamy na myśli oprogramowanie Microsoft Visual C ++, które zawiera zestaw plików złożone biblioteki używane przez aplikacje. Zainstalowanie tego oprogramowania jest absolutnie konieczne, aby komputer działał poprawnie i stabilnie.

Program jest całkowicie darmowy i można go pobrać bezpośrednio z oficjalnej strony Microsoft. Aby pobrać Microsoft Visual C ++, przejdź do następującego łącza Pobierz Microsoft Visual C ++; tutaj zobaczysz wiele opcji pobierania. Przy tej okazji zalecamy poszukanie wersji z roku 2015, która jest najpopularniejsza.

Po zlokalizowaniu wersji 2015 Microsoft Visual C ++ wystarczy kliknąć odpowiedni link. W tym celu musisz wiedzieć, czy Twój system operacyjny jest 32 czy 64-bitowy. Po sprawdzeniu wybierz plik vc_redist.x86.exe dla systemów 32-bitowych i vc_redist.x64.exe dla systemów 64-bitowych.

Po pomyślnym pobraniu pliku wystarczy go uruchomić. W ten sposób zaakceptuj regulamin i kliknij przycisk „Zainstalować”. Jeśli system poprosi o potwierdzenie kontynuacji, kliknij „Tak”.

Visual Studio Microsoft

Przy pobieraniu wersji 2015 problem powinien zostać rozwiązany. Jeśli nadal masz problem, możesz spróbować zainstalować inne dostępne wersje.

Microsoft Visual C ++

Microsoft Visual C ++ zawiera środowisko programistyczne zaprojektowane dla wszystkich aplikacji, które współpracują z Języki programowania C ++. Jak możesz sobie wyobrazić, jest to całkowicie niezbędne do prawidłowego działania wielu programów, które są na nim oparte.

Gdy na komputerze brakuje oprogramowania, często pojawiają się różne błędy, takie jak błąd braku pliku api-ms-win-crt-heap-l1-1-0.dll. W zdecydowanej większości przypadków wystarczy wykonać powyższe kroki, czyli pobierz narzędzie bezpośrednio od firmy Microsoft.

Pliki potrzebne w systemie Windows i bibliotekach

Jest to stosunkowo częste w przypadku błędów, takich jak błąd 0x800f0922 lub brakujący błąd api-ms-win-crt-heap-l1-1-0.dll. Na szczęście ich rozwiązanie jest zwykle proste, ale rozważ zainstalowanie odpowiednich narzędzi. Z tego powodu gorąco polecamy również pobranie i zainstalowanie Net Framework, kolejnego systemu niezbędnego do prawidłowego funkcjonowania wielu programów.

Rzeczywiście, instalacja bibliotek i różnych programów, choć uciążliwa, jest całkowicie konieczne. Dlatego zainstalowanie DirectX do najnowszej wersji to kolejny aspekt, który należy wziąć pod uwagę.

Oczywiście lista jest długa i choć przez większość czasu Windows automatycznie pobiera te programy, innym razem trzeba to zrobić ręcznie. Jak zobaczysz, nie jest to skomplikowany proces i na pewno pomaga mieć sprzęt w idealnym stanie technicznym.