Skip to content

Jak najbezpieczniej łączyć się z Internetem? – Łatwo i szybko (przykład)

27 de luty de 2021

Istoty ludzkie zawsze starały się poprawić jakość swojego życia, w związku z czym stworzenie Internetu nie jest wyjątkiem. Społeczeństwo zostało zaatakowane nowymi możliwościami i właśnie dekada lat 80. otworzyła drzwi do potężnego narzędzia.

Jednak ten wielki sprzymierzeniec może stać się obosiecznym grzbietem, jeśli nie zwrócimy należytej uwagi podczas korzystania z niego. Nawet jeśli podążyłeś we właściwym kierunku, nadal jest to ryzyko dostęp do Internetu bez podejmowania wymaganych działań.

Niezastosowanie się do tego może uczynić cię łatwym łupem dla wirusa lub ludzi szukających okazji kraść dane osobowe. Ale nie martw się! Nie wszystko jest stracone, jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby czuć się bezpiecznie w Internecie.

Jak najbezpieczniej łączyć się z Internetem?

Następnie pokażemy Ci, jak możesz bezpieczniej łączyć się z Internetem przy różnych połączeniach w zależności od wybranej metody. W ten sposób dowiesz się, jakie są prawidłowe prognozy, które powinieneś wziąć pod uwagę podczas korzystania z połączenia telefonicznego Ethernet lub sieć bezprzewodowa Wi-Fi.

Połącz się bezpiecznie z siecią Ethernet

Zapoznaj się z parametrami bezpieczeństwa, dzięki czemu będziesz wiedział, jak połączyć się z Internetem z komputera za pomocą modemu z całkowitym spokojem. Musisz przejść do przeglądarki Google Chrome aby wprowadzić w nim konfiguracje, które pomogą Ci osiągnąć cel, jakim jest bezpieczne przeglądanie Internetu.

Chroń się przed złośliwymi reklamami wyświetlanymi w odsyłaczach z reklamami lub wyskakującymi okienkami, które mogą zainfekować komputer wirusem.

Wykonując poniższe kroki, będziesz w stanie usunąć lub wyeliminować reklamy lub wyskakujące okienka, aby nie pojawiały się podczas surfowania po Internecie.

Krok 1

Uzyskaj dostęp do Google Chrome, przejdź do opcji dostosowywania i kontrolowania przeglądarki oznaczonej trzema kropkami w lewym górnym rogu. Przejdź do sekcji „Oprawa”.

Krok 2

Tam znajdź sekcję „Prywatność i bezpieczeństwo”, w której musisz wybrać „Ustawienia witryny”.

Krok 3

Ta opcja pokazuje uprawnienia i dane witryn internetowych. Wybierz uprawnienia dla „Wyskakujące okienka i przekierowania” Zobaczysz opcję „Zalecane zablokowane”, wybierz ją.

Jeśli chcesz bardziej się zabezpieczyć, możesz zainstalować rozszerzenie w przeglądarce, które pomoże Ci nie pobierać plików zawierających szkodliwego wirusa.

Avast Online Security jest dostępny w sklepie internetowym Google Chrome, wyszukaj go i dodaj jako rozszerzenie do przeglądarki.

Połącz się z bezpieczną siecią Wi-Fi

Wektor połączenia sieci Wi Fi

Aby utworzyć bezpieczną sieć Wi-Fi, musisz uzyskać dostęp do strony konfiguracji firmy odpowiadającej Twojemu routerowi. Przy tej okazji podamy Ci krok po kroku, jak to zrobić z TP-LINK.

Musisz wpisać swój adres IP w pasku wyszukiwania przeglądarki i pojawi się okno, które da dostęp do konfiguracji. Fakt: Firmy zwykle używają słowa admin jako nazwy użytkownika i hasła.

Krok 1

Iść do „Bezprzewodowy”przejdź do opcji „SSID”, aby skonfigurować nazwę swojej sieci Wi-Fi i wskazać region, w którym się znajdujesz. Z kolei sprawdź, czy zarówno „Włącz sieć bezprzewodową”, „Radio”, jak i „Włącz rozgłaszanie SSID” działają, aby zakończyć, wybierając „Zapisać”.

Krok 2

Skonfiguruj swój kod dostępu, w tym celu przejdź do „Ustawienia bezprzewodowe” stamtąd do opcji „WPA / WPA2 – Osobiste (zalecane). Zalecamy użycie hasła, które nie zawiera danych osobowych lub jest łatwe do wykrycia przez inne osoby. Dzięki tym prostym krokom tylko ci, którzy mają Twoją autoryzację, będą mogli połączyć się z Twoją siecią Wi-Fi.

Co jeszcze można zrobić?

Musisz mieć programy obsługujące dostosowania co zrobiłeś w swojej przeglądarce i sieci Wi-Fi.

Może to być program antywirusowy lub zapora ogniowa, ponieważ dbają o Twoje plecy podczas przeglądania Internetu. Pamiętaj, aby aktualizować te programy. W ten sam sposób unikaj pobierania z witryn o wątpliwym pochodzeniu, lepiej jest pobierać strony z opcjami.

Z drugiej strony, aby mieć poczucie, że Twoje informacje są bezpieczne przeglądaj z nieznaną opcją ponieważ żadne dane nie będą przechowywane w historii.

Zawsze używaj znane sieci Wi-Fi i nie udostępniaj informacji bankowych w Internecie bez sprawdzenia, czy strona jest godna zaufania. Krótko mówiąc, gdyby Twoje urządzenia mogły mówić o ubezpieczeniu, byłyby wdzięczne, gdybyś podjął takie środki, aby chronić je przed ryzykiem. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak zabezpieczyć się, aby bezpiecznie surfować w publicznej sieci WIFI? Zapraszamy do lektury tego artykułu.