Skip to content

Jak nagrywać i edytować filmy w zwolnionym tempie za pomocą iPhone’a, iPada i iPoda Touch

17 de czerwiec de 2022

Obecnie wielu użytkowników iPhone’a nie wie, że może nagrywać filmy w zwolnionym tempie. Ten tryb nagrywania stał się modny w iPhone’ach 5 kilka lat temu. W tym poście pokażemy Ci poradnik jak nagrywać i edytować filmy w zwolnionym tempie z iPhone’em iPadem i iPodem Touch

Ten rodzaj nagrania jest dość atrakcyjny, ponieważ możesz robić niesamowite filmy jak te, które widzimy w telewizji. Na przykład możesz nagrywać osoby ćwiczące lub niektóre ruchy taneczne. W rzeczywistości ta modalność jest szeroko stosowana w filmach dokumentalnych o dzikich zwierzętach goniących swoją zdobycz.

Jeśli jesteś jednym z tych użytkowników, którzy nigdy nie korzystali z tego trybu nagrywania, zapraszamy do wypróbowania. Na pewno możesz spędzić wiele godzin chce zrobić wysokiej jakości film aby móc dzielić się z bliskimi i dobrze się bawić.

Instrukcje dotyczące nagrywania wideo w zwolnionym tempie za pomocą iPhone’a

W tej sekcji pokażemy Ci Niezbędne kroki, aby nagrywać i edytować filmy w zwolnionym tempie z twoim iPhone’em w ciągu kilku minut. Szczerze mówiąc, jest to bardzo prosty proces, który może przeprowadzić każdy użytkownik Apple, bez względu na to, jak nowy jest, a jeśli przeszkadza ci dźwięk aparatu, możesz spróbować go wyłączyć, aby już ci nie przeszkadzał.

iPhone i aparat

  • Najpierw przejdź do otwórz aplikację aparatu, tak, jakbyś robił zdjęcie normalnie. Ponieważ w aparacie znajdziesz wiele całkiem ciekawych modalności. Na przykład możesz robić zdjęcia panoramiczne, używać filtrów i nagrywać filmy z normalną prędkością.
  • Następny spójrz na tekst, który pojawia się na białym kółku używasz, aby rozpocząć nagrywanie lub zrobić zdjęcie. Początkowo w tym kręgu powinien pojawić się tryb „Zdjęcie”, ale Aby móc nagrywać w zwolnionym tempie, musisz zmienić ten tryb.
  • Aby to zrobić, połóż palec na tekście nad białym kółkiem i przesuń w lewo, aż znajdziesz opcję „Zwolnione tempo”. wtedy możesz nagraj wideo w zwolnionym tempie za pomocą iPhone’a.
  • Później, jeśli spojrzysz na prawy dolny róg ekranu swojego iPhone’a, zobaczysz, że pojawia się „240 FPS”. Odnosi się to do szybkości, z jaką wideo zostanie nagrane; w tym przypadku byłoby to 240 klatek na sekundę. To znaczy, właściwie wideo zostanie nagrane w zwolnionym tempie.
  • Teraz po prostu musisz naciśnij czerwony przycisk poniżej tekstu „zwolnionego tempa”, aby rozpocząć wideo.
  • Podczas nagrywania wideo w prawym górnym rogu ekranu urządzenia Apple możesz zobaczyć, jak długo nagrywasz.
  • Po zakończeniu nagrywania w zwolnionym tempie wystarczy naciśnij ponownie czerwony przycisk.

Jak uchwycić obraz podczas nagrywania w zwolnionym tempie?

Oprócz nich, jeśli chcesz uchwyć chwilę wyjątkowy, gdy nagrywasz w zwolnionym tempie lub zastanawiasz się, co „biały przycisk” w dolnym rogu ekranu, klikając na ten konkretny moment, automatycznie zapisze się on w telefonie bez ingerencji w nagranie

Ale jeśli ta opcja nagrywania w zwolnionym tempie nie pojawia się nigdzie, może to być spowodowane tym, że jesteś użytkownikiem wersji wcześniej niż iPhone 5 s, w takim przypadku ta funkcja nie będzie działać chyba że jest to wyższe urządzenie.

Gdzie są zapisywane filmy w zwolnionym tempie?

Po zakończeniu nagrywania filmów w zwolnionym tempie na pewno zechcesz idź pobiegać, aby zobaczyć, jak się potoczyli, aby go uszczegółowić i sprawdzić, czy konieczne jest nagranie kolejnego, czy nie; i dzięki temu móc podzielić się nim z naszymi kontaktami.

Pamiętaj tylko, że filmy w zwolnionym tempie są zapisywane w folder inny niż nagrane filmy przy normalnej prędkości. Lub, jeśli chcesz, możesz również zapisać je na zewnątrz, aby uniknąć utraty tych plików i łatwo je odzyskać w przypadku ich przypadkowego usunięcia, nawet jeśli urządzenie nie ma poprzedniej kopii zapasowej, pliki te nadal można odzyskać

  • Aby wyświetlić zapisane filmy w zwolnionym tempie, musisz przejdź do aplikacji z „Zdjęć” na urządzeniu Apple. Tam musisz poszukać folderu o nazwie „Filmy w zwolnionym tempie”. W tym folderze zostaną zapisane wszystkie filmy nagrane z szybkością 240 klatek na sekundę za pomocą iPhone’a.
  • Z drugiej strony również możesz udostępniać filmy z przyjaciółmi i rodziną. Wystarczy udostępnić je w taki sam sposób, w jaki udostępniasz zdjęcia i filmy nagrane z normalną prędkością.