Saltar al contenido

Jak nagrywać i edytować filmy w TikTok? – Samouczek edycji

16 de diciembre de 2021

Jedna z platform, które stał się trendem w ostatnich dniach, To nic innego jak TikTok, ta aplikacja jest jedną z najczęściej pobieranych na świecie, aby móc tworzyć wyjątkowe chwile i dzielić się nimi z resztą świata.

Ta aplikacja pochodzenia chińskiego, która została stworzona głównie dla młodych ludzi do udostępniania filmów i muzyki, stała się jedną z sieci społecznościowych o największym popycie w świecie marketingu. Ponadto sposób nagrywania filmów na tej platformie jest bardzo prosty i bez komplikacji, z tylko kilka małych kroków będziesz mógł zrobić dobry film.

Jak należy nagrać wideo w aplikacji TikTok?

Jeśli jesteś nowy na platformie TikTok i nadal nie wiesz, jak nagrać film, nie martw się, tutaj nauczymy Cię, jak to zrobić bardzo łatwo i bez komplikacji. Aplikacja TikTok jest obecnie dostępna na różnych platformach pobierania na iOS i Androida, oferując moc zapoznaj się z najnowszymi trendami na świecie i rzeczy, które się dzieją.

Teraz, po pobraniu aplikacji TikTok na swoje urządzenie i wykonaniu odpowiednie ustawienia profilu gdzie wybrałeś rodzaj treści, które chcesz oglądać, możesz teraz rozpocząć tworzenie własnych filmów.

Aby rozpocząć tworzenie filmów w TikTok, musisz wybrać przycisk, który się pojawi na ekranie głównym jako (+)Po wybraniu tej opcji pojawi się opcja rozpoczęcia nagrywania filmu, który chcesz, a dzięki tym różnym opcjom, aby proces był łatwiejszy i bardziej kreatywny.

Wśród opcji, które pojawią się podczas tworzenia wideo, jest opcja, która zapewnia bezpośredni dostęp do galerii, dzięki czemu możesz wybierz zdjęcia lub filmy, które chcesz dodać do swojego filmu. Poza tym pozwoli ci to na użycie różnych efektów w swoich filmach, ponieważ jest ich wiele, a poza tym są one uporządkowane według kategorii, aby zapewnić lepsze udogodnienia.

Z drugiej strony znajdziesz również opcje takie jak zmienić pozycję kamery, aktywacja lampy błyskowej, stosowanie filtrów upiększających, czas trwania wideo, dodawanie utworów i inne opcje. Teraz, widząc jakie opcje masz do dyspozycji, możesz w bardzo prosty sposób przystąpić do nagrywania wideo, pamiętaj o dotknięciu czerwonego przycisku, który pojawia się na środku ekranu, aby rozpocząć nagrywanie.

Po rozpoczęciu nagrywania wideo możesz wykonywać różne pauzy właśnie tam, dotykając środkowego przycisku, który wskazuje pauzy a następnie wybierz go ponownie, aby kontynuować nagrywanie, a kiedy uznasz, że wideo jest gotowe, możesz je edytować za pomocą różnych opcji wymienionych powyżej i tych, o których wspomnimy później.

Jakie opcje można dostosować i edytować w filmach?

Po nagraniu wideo, które chcesz udostępnić w TikTok, pozwoli Ci to edytuj wideo, a także możesz dostosować je do swoich upodobań. Dzieje się tak, ponieważ aplikacja ma różne narzędzia, które pozwolą Ci dodawać efekty do głosu, tekstu, filtrów i nie tylko, dzięki czemu możesz pokazać, jak bardzo jesteś kreatywny.

naucz się korzystać z różnych opcji edycji swoich filmów tiktok

Efekty głosowe

Jeśli utworzyłeś wideo na TikTok, w którym dodałeś swój głos, ale nie jesteś zadowolony z tego, jak jest słyszany, będziesz mieć możliwość dodaj efekt do swojego głosu. Osiąga się to również dzięki opcji oferowanej przez tę aplikację o nazwie efekt głosowy, która pojawia się z boku ekranu.

Wśród efektów tej opcji znajdziesz kilka bardzo zabawnych, takich jak efekt głosowy wiewiórki, gigant, robot, eko i inne, dzięki którym film będzie wyjątkowy.

Tekst

Inne zalety tej aplikacji to możliwość dodawania tekstu do wideo, a ta opcja pozwala skonfigurować go zarówno w swoim rozmiar jak w kolorze tekstu, czcionce, podkreśleniu i rodzaj stanowiska, które chcesz.

Efekty ruchu

TikTok ma opcję, w której możesz dodawać ruchome efekty do swoich filmów, a ta opcja pozwala dodawać efekty, takie jak neonowy kontur, ogień i nie tylko, każdy z tych ruchomych efektów sprawia, że ​​Twój film jest wyjątkowy i różni się od pozostałych.

Jak wgrać nagrane filmy na platformę aplikacji?

Po przygotowaniu nagranego i edytowanego filmu wideo, co musisz zrobić, aby udostępnić go innym osobom, to dotknij przycisku „Dalej” znajduje się na dole ekranu. Po wybraniu przycisku pojawi się ekran, na którym możesz dodać opis filmu, a także oznaczyć go i opublikować w różnych hashtagach.

używaj hashtagów w swoich filmach, aby uzyskać więcej wyświetleń

Poza tym będziesz mieć możliwość skonfigurowania, jeśli chcesz, aby film był publiczny, aby mogli wykonywać z nim duety, a także zezwolić na komentarze i inne opcje. Po skonfigurowaniu wideo wystarczy dotknąć przycisku, który mówi „Opublikuj”, a to wszystko, aby udostępnić swój film.

Kto może oglądać filmy?

Jedną z zalet tej aplikacji jest to, że możesz sam wybrać, komu chcesz udostępniać filmy, które tworzysz na tej platformie. Podobnie możesz wybrać poziom prywatności, który chcesz, a wśród których są (Wszyscy, przyjaciele, prywatnie).

Zezwalaj na komentarze

Będziesz mieć również możliwość skonfigurowania, jeśli chcesz, aby ludzie widzieli Twój film komentować lub nie, jest to konfigurowane przed opublikowaniem wideo.

dołącz do naszego kanału telegram