Skip to content

Jak nagrywać gry w systemie Windows 10 BEZ instalowania programów (przykład) l Zobacz, jak to się robi

14 de luty de 2021

Windows odniósł sukces, udostępnił swoim graczom funkcję, która pozwala na nagrywanie gier. Tak, jak to czytasz. Tutaj pokażemy Ci, jak nagrywać gry w systemie Windows 10 bez instalowania programów, nie przegap tego!

Jeśli jesteś częścią świata graczy, z pewnością w pewnym momencie musiałeś nagrać jedno lub drugie wydarzenie w grze. Dla tych, którzy mają nowe wersje systemu operacyjnego Microsoft, Windows, mają teraz nową alternatywę.

Albo dlatego, że chciałeś przesłać samouczek do swoich sieci, albo z powodu prostego faktu, że chcesz podzielić się osiągnięciem, i na pewno musiałeś zainstalować program poświęcony wyłącznie temu.

Cóż, system Windows 10 oszczędza teraz to wszystko dzięki towarzyszowi konsoli Xbox. Ten irytujący program nie będzie już zajmował miejsca w Twoim komputerze. Nie będziesz też kuszony, aby instalować programy o wątpliwym pochodzeniu, aby osiągnąć cel, jakim jest nagrywanie siebie podczas gry.

Xbox jest zintegrowany z systemem, więc możesz bezpiecznie nagrywać swoje gry bez instalowania czegokolwiek. Ponadto ma bardzo ładny wygląd, który z pewnością pokochasz. W ten sposób, Będziesz musiał tylko zarejestrować się, utworzyć i mieć konto Microsoft aby móc wejść na Xbox i voila.

Przygotuj się, ponieważ dzięki tej nowej funkcji nie przestaniesz nagrywać! Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak korzystać z tego wspaniałego narzędzia, tutaj pokażemy, jak z niego skorzystać.

Jak nagrywać gry za pomocą konsoli Xbox

Zanim zaczniemy nagrywać nasze gry, musimy włączyć kolejność i zalogować się do systemu Windows 10.

Po ukończeniu początkowego kroku przejdziemy do zlokalizowania funkcji, która teraz integruje system Windows 10, zaprojektowanej tak, aby móc nagrywać, robić zrzuty ekranu i wiele więcej z jednego miejsca. Dobra alternatywa dla robienia zrzutów ekranu na komputerze z systemem Windows 10 w aplikacji Screen Snip.

W tym celu otworzymy menu startowe, które znajdziesz w lewym dolnym rogu ekranu lub naciskając klawisz skrótu klawiaturowego, oznaczony oknami Windows.

Pójdziemy dalej, aby zlokalizować Xboksa, w systemie możemy go znaleźć z nazwą „Pomocnik konsoli Xbox”.

Znajdziemy go wybierając opcję „Wszystkie aplikacje”, przesuwamy pasek do litery C i tam znajdziemy go z charakterystyczną zieloną ikoną. Lub też możemy go wyszukać, pisząc słowa Towarzysz albo sam Xbox mając otwarte menu początkowe.

Podczas otwierania okna Xbox poprosi nas o zalogowanie się, należy to zrobić za pomocą konta Microsoft, Outlook.com, Live.com, Hotmail lub MSN. Ten, który masz.

Po zalogowaniu się znajdziesz główne okno towarzysza, w którym będą znajdować się twoje gry i inne rzeczy. Ale skupimy się tylko na nagrywaniu gier w systemie Windows 10.

Teraz należy go nacisnąć na klawiaturze Klawisz Windows plus G., działanie, które spowoduje pojawienie się małego paska.

rekord xbox

W tym nowym menu zobaczysz czerwony przycisk bardzo charakterystyczny dla funkcji nagrywania wraz z wieloma innymi, które warto samemu odkryć.

Aby zrobić zrzuty ekranu

Kolejną nowością, którą zawiera Xbox Console Companion, jest możliwość wykonywania zrzutów ekranu lub zrzutów ekranu.

W rzeczywistości jest to tak proste, jak ta sama opcja nagrywania, którą również zawiera. A najlepsze jest to, że teraz oprócz wiedzy, jak nagrywać gry w systemie Windows, możesz także robić zdjęcia ekranu.

Procedura jest taka sama. Po załadowaniu Xboksa i zalogowaniu się do naszej sesji Microsoft, naciśniemy klawisze Windows + G. aby otworzyć pasek akcesoriów.

W nowym pasku, obok przycisku nagrywania, znajdziemy ikonę umożliwiającą wykonanie zrzutów ekranu.

To jest po lewej stronie i jest bardzo widoczne, ponieważ jest reprezentowane przez aparat fotograficzny.

Mam nadzieję, że ten mały przewodnik był dla Ciebie bardzo przydatny i zaczniesz rejestrować swoje najlepsze chwile, ciesząc się ulubioną grą.

dołącz do naszego kanału telegram