Skip to content

Jak nagrywać ekran mojego komputera z dźwiękiem i kamerą internetową za pomocą programu PowerPoint – skuteczny samouczek

14 de kwiecień de 2021

Czy mogę nagrywać ekran komputera za pomocą programu PowerPoint? Czego potrzebuję nagraj mój ekran komputera za pomocą programu PowerPoint? Jak nagrać ekran komputera z dźwiękiem i kamerą internetową?

PowerPoint jest jednym z najlepszych i najpopularniejszych Narzędzia Microsoft Office ponieważ umożliwia szybkie i łatwe tworzenie prezentacji. Narzędzie PowerPoint umożliwia tworzenie albumów ze zdjęciami, tworzenie tapet, dodawanie lub wstawianie obiektów 3D do prezentacji oraz nagrywanie ekranu komputera z dźwiękiem i kamerą internetową.

Jeśli jeszcze nie wiesz, jak nagrywać ekran komputera z dźwiękiem i kamerą internetową używając tylko programu PowerPoint Dziś wyjaśnimy Ci to w kilku krokach.

Kroki, aby nagrać ekran komputera za pomocą programu PowerPoint

Za pomocą narzędzia PowerPoint możesz nagrywać ekran komputera z dźwiękiem i kamerą internetową na wypadek, gdybyś musiał nagrać wideo objaśniające, zrobić tutorial lub wykonać jakąkolwiek czynność lub pracę, w której musisz nagrać ekran swojego komputera z dźwiękiem i kamerą internetową.

Pierwszym krokiem do nagrania ekranu komputera za pomocą programu PowerPoint jest normalne otwarcie narzędzia i przejście do Sekcja „Wstaw” obok „Start”.

Po przejściu do sekcji „Wstaw” pojawią się różne opcje, w tym „Nagrywanie ekranu” na który należy kliknąć. Następnie okno PowerPoint zostanie zminimalizowane i będziesz mógł wybrać obszar ekranu, który chcesz nagrać.

Jeśli chcesz nagrać cały ekran komputera, musisz nacisnąć klawisz z ikoną Windows + Caps Lock + F. Po wybraniu obszaru ekranu opcja „Nagraj” zostanie włączona.

Oprócz niezwykle łatwej konwersji prezentacji PowerPoint na wideo lub bezpośredniego nagrywania ekranu komputera, możliwe jest również dołączenie dźwięku do wideo i nagrywanie obrazu, jeśli masz kamerę internetową.

Kroki edycji i zapisywania plików wideo za pomocą narzędzia PowerPoint

Po zakończeniu nagrywania ekranu komputera, karta PowerPoint pojawi się ponownie z wideo z ekranu komputera na slajdzie.

Następnie możesz wybrać rozmiar wideo i jego lokalizację na slajdzie programu PowerPoint. Jedną z najbardziej uderzających cech programu PowerPoint jest to, że umożliwia umieszczanie animacji i przejść na każdym slajdzie, nawet jeśli zawiera wideo.

W przypadku, gdy chcesz przyciąć wideo z nagrania ekranu, musisz kliknąć klatkę wideo, a następnie opcję „Przytnij”. Aby przyciąć fragment filmu, po prostu musisz to zrobić wybierz sekundy, które chcesz przyciąć i naciśnij „usuń”.

nagraj ekran kamery internetowej za pomocą programu PowerPoint

Po zakończeniu edycji wideo w programie PowerPoint, aby go zapisać, wystarczy kliknąć sekcję „Plik”, a następnie „Zapisz jako”Dzięki tej opcji możesz wybrać lokalizację, w której zostanie zapisany plik wideo oraz rodzaj formatu, w jakim chcesz go zapisać.

Alternatywy do nagrywania ekranu komputera z dźwiękiem i kamerą internetową

Innym sposobem nagrywania ekranu komputera z dźwiękiem i kamerą internetową jest użycie różnych aplikacji internetowych lub programów podobnych do programu PowerPoint. Wśród nich są:

  • Plik Program lub aplikacja Loom, ten program jest doskonałym narzędziem do nagrywania ekranu komputera podczas nagrywania dźwięku i obrazu za pomocą kamery internetowej komputera.
  • Drugi program lub narzędziem jest Screencast-o-matic, to narzędzie jest w języku hiszpańskim dla dowolnej wersji systemu Windows lub MAC, dzięki czemu możesz nagrywać filmy z ekranu komputera i wstawiać teksty podczas nagrywania.
  • Wreszcie jest Program RecorditRecordit to bezpłatna aplikacja, która oprócz tego, że jest dostępna dla systemów Windows i MAC, jest również dostępna na urządzenia z systemem Android i iOS, wadą tej aplikacji jest to, że nie pozwala na nagrywanie dłużej niż 5 minut.