Skip to content

Jak nagrywać ekran, klip głosowy, dźwięk lub dźwięk z komputera w systemie Windows 10?

21 de maj de 2022

Windows 10 od momentu premiery stale się rozwija. Wiele się zmieniło od tego momentu, kiedy został on udostępniony całemu światu i możemy powiedzieć, że dziś jest najlepsza wersja tego systemu operacyjnego.

Przyszło kilka zmian. Jednym z najbardziej znanych był niewątpliwie Microsoft Edge, w końcu porzucony Internet Explorer, który już nie wystarczał. Ale kolejny niezwykle ciekawy jest niewątpliwie rejestrator dźwięku który jest dostarczany z systemem operacyjnym.

Wspomniany rejestrator dźwięku To pozwala nagraj nasz głos w jasny sposób i precyzyjny. Być może nie tak precyzyjny, jak konkretny i profesjonalny program do tego. Ale ponieważ jest zawarty w systemie operacyjnym i jest bezpłatny, wyniki są naprawdę bardzo interesujące.

Ale to nie kończy się tylko na nagrywaniu. To idzie trochę dalej umożliwienie edycji wspomnianych nagrań. Możesz nawet dodać muzykę, jeśli chcesz „ozdobić” nagranie i uzyskać lepszy efekt końcowy.

Dlatego dzisiaj zobaczymy, jak nagrywać dźwięk za pomocą rejestratora Windows 10. W ten sposób krok po kroku zrozumiesz, jak używać rejestratora systemu operacyjnego Microsoft do wydobądź z tego jak najwięcej iw ten sposób uzyskać dźwięk wysokiej jakości.

Coś, co chcemy polecić i co z pewnością będzie bardzo przydatne w pewnym momencie, to to, że wiesz, jak możesz udostępnić ekran swojego komputera podczas rozmowy Skype lub rozmowy wideo.

W ten sposób możesz skonfigurować mikrofon swojego komputera

Pierwszą rzeczą, którą zrobimy, jest skonfiguruj nasz mikrofon w Windows 10 lub sprawdź, czy działa poprawnie, aby móc dokonać nagrania i nie mieć problemów w procesie.

W tym celu wystarczy przejść do „Panelu sterowania” z menu Start. potem idziemy dosprzęt i dźwięk” lub w zależności od tego, jak wyświetlany jest panel sterowania, przejdziemy bezpośrednio do „Dźwięk”.

Jeśli chcesz zmienić widok Panelu sterowania, musisz to zrobić w prawym górnym rogu ekranu, gdzie jest napisane „Wyświetl według”. Wchodzimy do zakładki „Nagraj” i musimy sprawdź, czy mikrofon działa prawidłowo.

Na komputerze z systemem Windows 10 można łatwo nagrywać dźwięki

Zobaczmy więc wszystko, co musisz wiedzieć, aby móc nagrywać dźwięk i edytować go w systemie Windows 10. To oprogramowanie jest instalowane w systemie operacyjnym. możesz znaleźć rejestrator Windows 10 z menu Start.

Jeśli przez jakąś szansę życia nie masz go zainstalowanego. Z tego samego sklepu Microsoft Store (do którego można również wejdź z menu startowego) możesz go zainstalować.

Więc naciskamy start, a potem zamierzamy poszukaj dyktafonu w menu. Gdy go znajdziemy, otworzymy go.

Gdy tylko się otworzy, zobaczymy okno z ikoną mikrofonu pośrodku. Jeśli go klikniesz, rozpocznie się nagrywanie. Zalecamy nacisnąć i trochę spróbować, aby trochę zobaczyć Jak tam audio?

Po rozpoczęciu nagrywania będziemy mogli zobaczyć trzy dostępne przyciski oraz czas, w którym nagrywaliśmy. ten większy przycisk może zatrzymać nagrywaniemusimy go wstrzymać, aby zrobić sobie przerwę i móc kontynuować nagrywanie za chwilę.

Następnie mamy kolejną ikonę, która byłaby flagą służącą do zaznacz różne momenty dźwięku które naszym zdaniem są ważne.

Aby mieć tę funkcję na komputerze, ważne jest, aby urządzenie zostało zaktualizowane do systemu Windows 10, ponieważ domyślnie ma już funkcja, która pozwoli Ci nagrać swój ekran, aby go zaktualizować, musisz to zrobić z oficjalnej strony pomocy technicznej Microsoft.

Jak edytować nagranie dźwiękowe na komputerze z systemem Windows 10

Po zakończeniu nagrywania wciskamy przycisk, aby je zatrzymać i możemy je edytować bez konieczności opuszczania rejestrator Windows 10. Możemy przyciąć nagranie, co jest niezbędne, aby było tak, jak naprawdę chcemy.

Kiedy nagrywamy, to normalne, że czasami utkniemy lub mówimy coś, co nam się nie podoba. Podczas przycinania wspomnianego nagrania Możemy usunąć te chwile i złożyć je w całość tych z nas, którzy są naprawdę zainteresowani finalnym audio.

Musisz kliknąć ikonę przycinania znajduje się na dole oknato drugi od lewej do prawej.

Kadrowanie działa w dość prosty sposób. To dwa suwaki. Ten po lewej może przyciąć początek nagrania a ten po prawej na końcu tego. Po wykonaniu cięcia w nagraniu pozostanie tylko fragment znajdujący się w środku.

Więc kiedy skończymy ciąć, po prostu klikamy Odtwórz, zanim zaakceptujemy zmiany, aby sprawdzić, czy wszystko jest tak, jak naprawdę tego chcemy. Gdy zweryfikujesz, że wszystko jest tak, jak chcesz, teraz, jeśli klikniesz „OK”.

Pozostało tylko zapisać dźwięk, który właśnie edytowaliśmy. Teraz mamy do wyboru „Aktualizuj oryginał” lub „Zachowaj kopię”. Powinieneś o tym pamiętać pierwsza opcja zastąpi oryginalne nagranie dlaczego właśnie edytowaliśmy.

Chwila „Zapisz kopie” zachowuje oryginalne nagranie i zapisuje inny plik z edytowanym dźwiękiem. Zawsze warto mieć kopię oryginału, więc najlepiej byłoby, gdybyś wybrałZapisz kopie”.

Znaczenie zakładek

Kiedy nagrywamy dźwięk, który nie trwa ani minuty, ani nawet krócej. Edycja i odnalezienie tych interesujących momentów nie jest wcale skomplikowane. Jednakże, gdy dźwięk jest dość długi ideałem byłoby użycie zakładek do zapamiętania tych chwil.

Jeśli spojrzysz, możesz nie tylko dodawaj zakładki podczas nagrywania. Ale możesz również wykonać taką akcję podczas edycji dźwięku. Sposób robienia tego jest taki sam, jak podczas nagrywania, naciskając ikonę flagi.

Markery, które zamierzamy stworzyć są umieszczone w górnej części okna. Teraz za każdym razem, gdy naciśniesz znacznik, odtwarzanie rozpocznie się od drugiego, w którym został zaznaczony. W ten sposób nie musisz cały czas szukać tego konkretnego momentu.

Aby znaleźć nagranie, które właśnie zrobiliśmy, wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy dane nagranie z menu w lewo i wybierzOtwórz lokalizację pliku” w ten sposób możemy zobaczyć plik i udostępnić go lub użyć w dowolnym miejscu.

aktualne oficjalne logo

Naprawione dyktafon Windows 10 przestał działać

Jak zawsze w systemie Windows, możesz otrzymać tę denerwującą wiadomość, że „Dyktafon Windows 10 przestał działaćCoś, co występuje w większym lub mniejszym stopniu w kilku programach tego systemu operacyjnego.

Na wypadek, gdyby tak się po prostu stało będziesz musiał nacisnąćWindows + R”, a następnie wpisz „ms-settings:appsfeatures” bez cudzysłowów, a następnie naciśnij Enter.

Tutaj wchodzimyAplikacje i funkcje” i zobaczymy w jednej z aplikacji „Voice Recorder”, najbardziej zalecaną rzeczą jest zresetowanie aplikacji, a następnie ponowne uruchomienie komputera.

Dla tego włączyćDyktafon” i zobaczysz kilka opcji. Pierwszym z nich jest „Zakończ”, które w Androidzie byłoby jak „Wymuś zamknięcie”. A dolny to „Reset”.

Już sam opis wyjaśnia, do czego ta opcja działa. Jeśli aplikacja nie działa tak, jak powinna, możesz ją zresetować, aby powrócić do ustawień domyślnych. Więc Kliknij przycisk „Resetuj””, a następnie uruchom ponownie komputer.

Windows 10 to najnowsza wersja systemu operacyjnego ludzi z Microsoftu, ao tej platformie musimy powiedzieć, że wciąż istnieją pewne procedury, które stwarzają trudności użytkownikom, którzy chcą go w pełni wykorzystać.

W rzeczywistości, jedna z najczęstszych wątpliwości, które mówią ci, którzy mają komputery z tym systemem operacyjnym, jest bezpośrednio związana z możliwość nagrywania ekranu w wideo na swoich komputerach.

Jest to bardzo ciekawe krok po kroku, biorąc pod uwagę, że służy zarówno do tworzenia samouczków, jak i do przesyłania naszych gier w grach wideo, jeśli tego właśnie szukamy, dlatego polecamy że wiesz, jak wykonać tę procedurę.

Następnie nauczymy cię jak nagrać ekran do wideo w systemie Windows 10zarówno korzystając z opcji wchodzących w skład tego systemu operacyjnego, jak i najciekawszych aplikacji zewnętrznych.

Jeśli chcesz nagrać ekran swojego urządzenia mobilnego z Androidem, najlepszą rzeczą jest to, że wiesz, jak możesz nagraj ekran swojego telefonu komórkowego z Androidem bez korzenia łatwo.

Nagrywaj lub przechwytuj ekran w systemie Windows 10 bez korzystania z programów zewnętrznych

Cóż, zacznijmy więc krok po kroku, aby w bardzo szybki i łatwy sposób móc nagrywać lub zrzut ekranu na komputerach z systemem Windows 10 bez potrzeby korzystania z jakichkolwiek programów zewnętrznych. W tym celu wykonaj następujące kroki:

 • Idź do domu i naciśnij Windows + G
 • W ten sposób system operacyjny spróbuje wykryć, czy grasz w grę wideo. Ponadto pojawi się pasek powiadomień, na który należy odpowiedzieć „tak, to jest gra„nawet jeśli nie jest
 • W tym momencie pojawi się tradycyjny pasek gry Xbox z wiele funkcji
 • W tym pasku możesz wybrać jeśli chcesz nagrać tylko wideo lub też dźwięk, z ikony dźwięku
 • Jeśli chcesz rozmawiać przez dźwięk, możesz to zrobić z twoich opcji
 • Następnie nagrywanie rozpocznie się natychmiast po dotknięciu ikony, która pojawi się na środek ekranu
 • Będzie też mały bar po bokach ekranu, na którym zobaczysz dane, takie jak czas nagrywania
 • Z kwadratowej ikony możesz Zatrzymaj nagrywanie kiedy chcesz to zrobić
 • Po zakończeniu pojawi się ekran Xbox, na którym możesz zobaczyć zawartość wynikły
 • Stamtąd też jest to możliwe wykonać kilka zadań podstawowa edycja

ekran zainstalowanych programów

Najlepsze programy do nagrywania filmów z ekranu komputera

W każdym razie, jak powiedzieliśmy wcześniej, poza tym, że dzięki funkcjom systemu można nagrywać filmy z ekranu komputera, jest to również możliwość nagrywania ekranu w systemie Windows 10 z programami zewnętrznymi, więc wymienimy 5, które najbardziej nam się podobają.

Zanim zaczniemy od tych zaleceń, chcemy, abyś wiedział jakie są najlepsze aplikacje dzięki czemu możesz nagrać swój ekran Androida z dźwiękiem.

 • Vlc media player: Chociaż jest to program, który prawdopodobnie wiele osób będzie znał ze swoich funkcji, jak Odtwarzacz wideo, musisz wiedzieć, że jest to również jedna z najlepszych możliwych alternatyw dla użytkowników, którzy chcą nagrywać swoje ekrany.
 • TinyTake: Bez wątpienia w tym przypadku mówimy o jednym z najbardziej praktycznych programów, jakie istnieje, jeśli chodzi o nagrywanie ekranu w systemie Windows 10.
 • Podobało nam się, bo możemy nagrywać tylko część ekranukonkretny program, a nawet urządzenia zewnętrzne, takie jak kamera internetowa, dzięki czemu jest naprawdę wszechstronny.
 • ApowerREC: kolejna więcej niż interesująca aplikacja, kompatybilna nawet ze starszymi wersjami Windows, dzięki której możemy wykonywać zadania takie jak transmisje na żywo, spotkania internetowe itp.
 • Ponadto posiada wariant na urządzenia mobilne z systemem iOS i Android, który pozwala na przesyłanie ekranu telefonu telefon na PC.
 • Ekspresowe FlashBack: doskonałe ujście, jeśli chodzi o tworzenie filmów demonstracyjnych i samouczków, biorąc pod uwagę, że ta usługa ma jeden z interfejsów najprostszy w segmencie.
 • Nie oznacza to jednak, że brakuje w nim niektórych narzędzi do nagrywania ekranu, których moglibyśmy użyć. uznać za niezbędne.
 • Oprogramowanie nadawcy OBS: i kończymy na jednym z najsłynniejszych systemów, jakie istniały w czasie ekran nagrywania.
 • Ten działa zarówno w systemach operacyjnych Windows, jak i Mac OS X i Linux, więc nie możemy pomóc, ale polecamy go, jeśli chcesz alternatywa dla wielu platform dla wszystkich Twoich komputerów.

dołącz do naszego kanału telegram