Skip to content

Jak monitorować zasoby systemu Ubuntu za pomocą Status Pilatus? (Przykład)

29 de styczeń de 2021

Możliwość zbierania informacji poprzez monitorowanie zasobów systemu za pomocą Status Pilatus pozwala uzyskać przydatne dane z komputera. Jest to narzędzie, które można znaleźć głównie na komputerach z systemem Linux.

Interfejs użytkownika jest naprawdę prosty, ale składa się z szeregu ważnych wartości w środowisku graficznym statystyk. Pozwalają na mobilizację różnych opcji, takich jak Conky lub inne aplikacje informacyjne kompatybilne ze StatusPilatus.

Oprócz Status Pilatus, Ubuntu oferuje szeroką gamę narzędzi i aplikacji, które ułatwią Ci korzystanie z tego systemu operacyjnego.

Co to jest StatusPilatus?

Aby rozpocząć monitorowanie zasobów systemu za pomocą Status Pilatus, ważne jest, aby znać przeznaczenie narzędzia. Jest to aplikacja o strukturze wieloplatformowej dla komputerów z systemem Windows, Linux i MacOS.

Jest zbudowany w oparciu o różne programy, takie jak Biblioteka elektronów, jQuery i informacji o systemie (Node.js), aby podać szczegółowe informacje o platformie. Jego głównym celem jest wydobycie pewnych danych operacyjnych, takich jak aktualny stan pamięci RAM, CPU, GPU, statystyki sieci i wykorzystanie dysku twardego. W indeksie pojawią się również informacje o baterii lub jej aktualny stan.

Możesz również znaleźć program Systemctl, który pozwala zarządzać usługami systemowymi, ten program jest odpowiedzialny za uruchamianie wszystkich usług i elementów, które muszą zostać załadowane po uruchomieniu systemu.

Oto główne cechy StatusPilatus

Podobnie jak w przypadku każdego programu, StatusPilatus ma pewne cechy operacyjne, poniżej zostaną podane następujące kryteria, które należy wziąć pod uwagę:

  • Dokładna informacja na polecenia i stan procesora, karty graficznej, pamięci RAM i dysku twardego. Jest to zawarte w raporcie wraz z charakterystyką, wskaźnikami, temperaturą, zastosowaniem i powiązanymi pomocniczymi.
  • Dostarczaj statystyki i mały list, który podkreśla aktywność wykorzystania elementów platformy. Zwłaszcza od gospodarza i listy codziennych aplikacji.
  • Działanie i stan interfejsu w sieciach komputerowych do oceny jego wewnętrznej pojemności wraz z wielofunkcyjnymi wspornikami.
  • Aby zadbać o swój komputer, ważne jest, aby sprawdzić, które procesy są aktywne i jak je wyeliminować.

Przewodnik po monitorowaniu zasobów systemu za pomocą Status Pilatus

Jak widać w przypadku innych platform, użytkownicy mają możliwość przeglądania wydajności swojego systemu operacyjnego za pomocą zaszyfrowanych narzędzi. Wszystkie te pomiary są transmitowane w czasie rzeczywistym.

W przypadku systemu Ubuntu StatusPilatus jest doskonałym narzędziem wbudowanym w jego panel opcji. W wielu wersjach jest to element domyślny, w innych trzeba go pobrać.

Po umieszczeniu w menu wyświetli trzy zakładki, pierwsza dotyczy procesów, druga wykonywania, a trzecia procentów procesora. Najważniejsza jest kwestia zasobów, ponieważ tam będą znajdować się poziomy wydajności.

Jeśli chcesz monitorować zasoby systemowe za pomocą Status Pilatus, jest to idealna zakładka, ponieważ jest połączona z procesorem, pamięcią RAM i systemem plików. Dysk twardy jest w innej karcie, ale w niej Twoja dostępność pojawi się w magazynie.

Dwie pozostałe zakładki charakteryzują się statystykami mocy, analizą odzyskiwania procesora i dysku twardego. Dostępna jest również zaawansowana grafika.

Jak zainstalować StatusPilatus w systemie Linux?

Oczywiście, jeśli chcesz wiedzieć, jak to zrobić monitorować zasoby system ze Status Pilatus, idealnie jest wykonać następujące kroki, które przedstawimy poniżej:

  • Pobierz aplikację na komputer, aby można było ją zainstalować w systemie operacyjnym. Uruchom go w kilku prostych krokach, określonych w tej samej aplikacji.

interfejs wykresu

  • Po zakończeniu pobierania kliknij ikonę aplikacji i umieść następujące polecenie: sudo apt install StatusPilatus.deb. W przypadku problemów operacyjnych ważne jest, aby użyć następującego polecenia: sudo apt -f install.
  • Następnie wykona inne procedury operacyjne i pakiety, w których polecenie będzie musiało zostać aktywowane: Wget.https: //github.com/PilatusDevs/StatusPilatus/releases/download/0.5.0/StatusPilatus-0.5.0.x86_64.rpm -O StatusPilatus.rpm.
  • Na koniec zainstaluj polecenie: sudo rpm -i StatusPilatus.rpm lub z sudo dnf zainstaluj StatusPilatus.rpm. W przypadku problemów skonsultuj się ze specjalistami.

Jeśli nie masz programu, zawsze możesz go pobrać z terminala.

dołącz do naszego kanału telegram