Skip to content

Jak monitorować ruch sieciowy na iPhonie lub iPadzie? – Najlepsze aplikacje

4 de luty de 2022

zarządzać zużycie danych Spośród aplikacji na Twoim iPhonie lub iPadzie musi to być temat bardzo interesujący, ponieważ nawet gdy tego nie zauważasz, wiele z nich utrzymuje ciągłe połączenie z siecią, co wykładniczo zwiększa Twoje wskaźniki ruchu.

Urządzenia z systemem iOS mają wbudowany system, który umożliwia: określić poziom ruchu aplikacji zainstalowany w sieci internetowej, dzięki temu masz możliwość wprowadzenia korekt w celu ustabilizowania miesięcznego kosztu transmisji danych.

Które wersje iOS umożliwiają monitorowanie ruchu sieciowego?

Natywnie wszystkie urządzenia z systemem iOS są skonfigurowane tak, aby dokładnie śledź ilość danych zużyta, zarówno całkowita, jak i specyficzna według aplikacji. Po zwiększeniu sygnału iPhone’a lub iPada normalne jest, że liczba używanych bajtów znacznie wzrasta, ponieważ w czasach, gdy wcześniej nie można było nawiązać połączenia, teraz jest.

Dokładnie wiele aplikacji korzysta z każdego okna czasu, w którym masz połączenie z Internetem, aby pobrać aktualizacje, dodatki, raporty i nie tylko. Pod koniec dnia pasywnie wyczerpałeś znaczną ilość danych, które chciałbyś przeanalizować.

Jak monitorować korzystanie z Internetu na urządzeniu z systemem iOS?

Kiedy chcesz zaoszczędzić lub zmniejszyć zużycie danych na swoim urządzeniu mobilnym, logiczne jest, że chcesz wiedzieć, które aplikacje mają największe zapotrzebowanie i na tej podstawie możesz podjąć decyzję o całkowicie odinstaluj lub po prostu wstrzymaj zużycie za pośrednictwem danych komórkowych.

Uzyskanie tych informacji jest dość proste, osiąga się je za pomocą opcji konfiguracji systemu lub aplikacji innych firm, takich jak VPN dla iPhone’a i iPada, teraz szczegółowo wyjaśniamy, jak je poznać.

kobieta z iPhone'em

Z ustawień urządzenia

Jeśli zdecydowałeś się tymczasowo wyłączyć aplikacje na iPhonie lub iPadzie, ponieważ wolisz przez pewien czas całkowicie skupić się na zadaniu, powinieneś również sprawdzić, czy nie zużywa on niepotrzebnych danych.

Czy to twoja motywacja, lub po prostu oszczędzaj na wydatkach na dane komórkowenajłatwiejszym sposobem jej dostosowania jest skorzystanie z funkcji zawartej w konfiguracji Twojego urządzenia mobilnego, otrzymasz ją w następujący sposób:

  • Pierwszą rzeczą jest to, że otworzysz Ustawienia, tam zlokalizuj „Dane mobilne” (na telefonie komórkowym) lub „Dane komórkowe” (z iPada) i kliknij go, to jest centrum dowodzenia, w którym możesz zobaczyć i zmodyfikować ruch sieciowy różnych aplikacji.
  • zobaczysz lista aplikacji niż przy aktualnym stanie wykorzystania danych.
  • Aby oszacować wydatki na poszczególne usługi systemowe, wystarczy dotknąć opcji nazwy „usługi systemowe”, chociaż nie będzie można wykonywać modyfikacji tych zasobów.
  • Aby poznać dotychczasowe całkowite zużycie danych przez aplikację, po prostu wybierz „Obecny okres”.
  • Możesz także ocenić aplikacje, które zużywały dane, gdy byłeś z dala od swojej zwykłej lokalizacji, w tym przypadku kliknij „Aktualny okres roamingu”.
  • jeśli posiadasz podwójna linia na urządzeniu mobilnym zobaczysz opcję oceny zużycia wybranej karty SIM do wykorzystania danych.

Korzystanie z zabezpieczeń VPN

Zakładając, że jesteś zainteresowany konfiguracją i połączeniem się z VPN, znanym również jako wirtualna sieć prywatna, powinniśmy polecić Bezpieczeństwo mojego menedżera danych VPNwielofunkcyjne oprogramowanie, którego głównym celem jest ochrona bezpieczeństwa przeglądania na urządzeniu Apple, ale ma zestaw całkiem przydatnych funkcji dodatkowych.

Zasadniczo kieruje połączenie z siecią, utrudniając śledzenie, a tym samym unikając ataków, wirusów lub wszelkich sytuacji ryzyka, które wystawiać się ze swoim adresem IP. Ta usługa jest szczególnie przydatna, gdy łączysz się z niezabezpieczonymi sieciami lub chcesz uzyskać dostęp do treści z platform, które nie są dostępne w Twojej lokalizacji geograficznej.

Jednak w tym konkretnym przypadku skorzystamy z funkcji monitorowanie sieci oferowane przez VPN Security. Po zainstalowaniu aplikacji i uzyskaniu do niej dostępu:

  • Kliknij ikonę menu i wybierz „Aplikacje”.
  • Następnie zobaczysz listę aplikacji, wybierz zakładkę „mobilny”.
  • Pojawią się za Kolejność malejąca aplikacje oparte na wykorzystaniu danych komórkowych w danym okresie.

mężczyzna z iPhonem

Jak wybrać aplikacje, które mogą korzystać z internetu z iPhone’a lub iPada?

Z urządzenia mobilnego Apple możesz zdecydować, które aplikacje będą nadal korzystać z danych komórkowych. Aby to zrobić, musisz najpierw ocenić poziom priorytetu, jaki reprezentuje utrzymywanie tej aplikacji z aktywnym zużyciem, a jeśli nie jest to bardzo istotne, możesz je wyłączyć.

Z menu Ustawienia przejdź do „Dane mobilne / Dane komórkowe” i przesuń przycisk po prawej stronie, aby aplikacja ustanowiła wyłącznie Połączenie WiFi. Teraz, dzięki My Data Manager VPN Security, masz również funkcję, która pozwala ustawić plan zużycia danych mobilnych na urządzeniu według własnego uznania.

W tym celu w menu aplikacji wybierz „Moje plany”, możesz ustawić maksymalny wskaźnik zużycia, a nawet utworzyć alerty zbliżeniowe do ustalonego całkowitego zużycia, wszystkie bardzo przydatne opcje w zakresie zarządzania ruchem danych. Pamiętaj, że im bardziej zoptymalizowane zachowasz ustawienia połączenia na iPhonie lub iPadzie, tym wydajniejsza będzie nawigacja i tym niższe opłaty za zużycie.

dołącz do naszego kanału telegram