Skip to content

Jak mogę zapłacić UBER gotówką? – Użyj UBER bez karty kredytowej (przykład)

30 de styczeń de 2021

Uber to jedna z najlepszych opcji transportu na całym świecie. Jeśli potrzebujesz szybko taksówki, która bezpiecznie zawiezie Cię w wybrane miejsce, ta aplikacja jest dla Ciebie idealna, ale Jak mogę zapłacić za Ubera gotówką?

Bezpieczeństwo Ubera to jedna z jego największych atrakcji. Wynika to z metod płatności, nie wspominając już o oczywistym bezpieczeństwie kierowców, którzy świadczą usługi w aplikacji. Zapłać Uberowi jest to niezwykle szybki i nieskomplikowany proces. Za Ubera można zapłacić zarówno kartą kredytową, jak i gotówką.

Jednak to normalne, że przy podejmowaniu decyzji dotyczących sposobu zapłaty lub określonego sposobu zapłaty mogą wystąpić komplikacje. Dlatego poniżej pokażemy Ci, jak płacić za usługi Uber w staromodny sposób: gotówka.

Dlaczego warto płacić za Ubera gotówką?

Jak każda inna aplikacja, po jej pobraniu i zainstalowaniu możesz zapłacić za usługi świadczone w Uber za pomocą karty kredytowej. I wielu zgadza się, że to najlepsza opcja, ponieważ dołączenie do karty odbywa się szybko, a wszystkie płatności można wykonać za pomocą jednego przycisku na telefonie komórkowym.

Istnieją jednak przypadki, w których to drugie nie jest możliwe. Jest wielu ludzi, którzy z różnych powodów nie mogą z nich korzystać karta kredytowa do zapłaty Uber, ponieważ go nie ma lub nie jest dostępny do użytku.

Z jakiegoś powodu czasami lepiej jest zapłacić gotówką za Ubera, aby móc zarządzać swoimi wydatkami za pomocą gotówki i bez komplikacji, które mogą wyniknąć z użycia karty kredytowej.

Warto też mieć możliwość płatności gotówką a wycieczka Uber na wypadek, gdyby sytuacja to uzasadniała. Zawsze lepiej jest być bezpiecznym niż przepraszać za złą sytuację, w której nie możesz zapłacić.

Saldo konta mobilnego Uber

Jak zapłacić gotówką?

W aplikacji Uber istnieje kilka sposobów zapłaty kierowcy, więc proces dokonywania płatności gotówkowych jest bardzo prosty. Wszystko, co musisz zrobić, to postępować zgodnie z kolejnymi krokami, a za kilka minut będziesz gotowy zapłacić za odpowiednią podróż. Zwróć uwagę.

  • Zaczynasz od otwarcia menu znajdującego się w aplikacji Uber.
  • Następnie wybierz opcję wyświetlaną jako „Zapłata”.
  • Gdy znajdziesz się w opcjach płatności, wybierz „Dodaj metodę płatności”.
  • Na koniec naciskasz opcję, która pojawia się na ekranie jako „¨Zapłata gotówką”.
  • W ten sposób, chcąc skorzystać z przejazdu Uberem, wybierz opcję Zapłać gotówką, gdy jest ona dostępna w opcjach płatności za przejazd lub po prostu wybierz ją jako domyślną i to wszystko.

Musisz jednak pamiętać, że musisz przeprowadzić proces weryfikacja tożsamości do dokonywania płatności gotówkowych. Jest to proces obowiązkowy, ponieważ pomaga zapewnić bezpieczeństwo użytkownikom Ubera, a także wyznaczonemu kierowcy.

Wszystko odbywa się za pośrednictwem Facebooka, co jest łatwe i wystarczy połączyć swoje konto Uber z kontem na Facebooku, postępując zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie po wybraniu płatności gotówką.

Nie musisz się martwić o to drugie. Dzieje się tak, ponieważ wszystkie Twoje dane pozostaną całkowicie poufne w ramach aplikacji Uber i nie zostanie nikomu dostarczona.

Z drugiej strony, jeśli nie masz profilu na Facebooku, wystarczy zarejestrować metodę płatności, która jest cyfrowa, a tym samym móc skutecznie zweryfikować swoją tożsamość.

Na koniec wszystko, co musisz zrobić, to podróżować z relaksem i zapłać kierowcy po dotarciu na miejsce. Należy jednak pamiętać, że stawka za podróż (którą można łatwo obliczyć) może się różnić w zależności od pokonanej odległości, natężenia ruchu na trasie lub decyzji o wyborze alternatywnej trasy.