Skip to content

Jak mogę obracać, obracać lub odwracać ekran na komputerze z systemem Windows XP, 7, 8 i 10

7 de Maj de 2021

Podczas korzystania z naszego komputera możliwe jest, że gdy wciśniemy klawisz lub po prostu gdzieś klikniemy przez pomyłkę, ekran obraca się lub odwraca w drugą stronę.

Ale chociaż wiele osób uważa, że ​​jest to poważny błąd, w rzeczywistości rozwiązanie tego typu sytuacji jest niezwykle proste, tylko z naciśnij kilka klawiszy lub napraw to z panelu sterowania komputera problem zostałby rozwiązany i będziemy mogli kontynuować pracę nad tym, co robiliśmy.

Aby rozwiązać ten problem na komputerze z systemem Windows 7, 8 lub 10, procedura jest inna Ponieważ polecenia i konfiguracje się zmieniają, zależy to od typu systemu Windows, który mamy, możemy go rozwiązać, a także różnymi programami, które zobaczymy później, a do tego pokażemy tutaj, jak łatwo to zrobić.

Skróty klawiszowe do obracania ekranu

Jak wiemy, klawiatura spełnia bardzo ważną funkcję podczas korzystania z komputera PC, do tego stopnia, że ​​istnieje możliwość zainstalowania klawiatury bluetooth na tablecie, a nawet zainstalowania klawiatur w telefonach komórkowych, aby pełnić różne funkcje, dla większej wygody i oczywiście istnieje kilka skrótów lub sekretów do wykonywania funkcji, takich jak obracanie ekranu.

Na przykład, aby całkowicie obrócić ekran, wciskamy „ctrl + alt + strzałka w górę”. Innym sposobem, aby obrócić go w przeciwnym kierunku, naciśnij „ctrl + alt + strzałka w lewo”. Co jeśli chcemy zostawić ekran w standardowej orientacji musimy nacisnąć klawisze „ctrl + alt + strzałka w górę”.

Jak obrócić ekran na komputerze z systemem Windows XP, 7, 8 i 10?

Szczególnie istnieje wiele metod wyeliminowania tej drobnej niedogodności co bardzo się zdarzyło u różnych użytkowników na całym świecie, chociaż wiele osób woli robić to w tradycyjny sposób, możemy wykonać tę samą funkcję z innymi elementami.

Najwygodniejszą i najszybszą rzeczą byłoby wejście w „ zmień ustawienia ekranu ” lub można to również zrobić za pomocą kombinacji klawiszy, chociaż nie zawsze to działa, zależą od rodzaju oprogramowania i sprzętu zawartego w komputerze którego używamy w momencie wystąpienia problemu, w ten sam sposób, w jaki możemy łatwo zaktualizować system Windows 7 do systemu Windows 10, aby wykonać tę funkcję.

Jeśli mamy zainstalowany system Windows 10 na naszym komputerze, musimy kliknąć prawym przyciskiem myszy w pustej części pulpitu, a gałąź opcji zostanie natychmiast rozbita i wybieramy opcję oznaczającą „konfigurację ekranu”, następnie wybieramy żądaną pozycję, „pionową” lub „poziomą”, w wyświetlonym menu „orientacja”.

Ale jeśli używamy systemu Windows 7 lub 8 na naszym komputerze, musimy szybko kliknąć „ prawym przyciskiem ” myszy na części pulpitu, aby umożliwić pojawienie się różnych opcji i wśród nich, wybieramy „ rozdzielczość ekranu ”pojawi się grafika pozycji monitorów, wybieramy tę, którą chcemy i ustawiamy w preferowanej pozycji,

W tej ostatniej opcji, na przykład, jeśli nie wiemy, jaka była poprzednia pozycja naszego ekranu klikamy opcję oznaczającą „ identyfikuj ” i natychmiast pojawią się różne opcje wskazujące w prosty sposób, który jest idealny.

ręce na klawiaturze komputera

Jak obrócić ekran komputera z systemem Windows z grafiką NVIDIA?

Jak wiemy NVIDIA to platforma do gier online, gdzie możemy łatwo założyć konto i oczywiście ta platforma dla użytkowników współpracuje z różnymi grafikami, które pozwalają nam wykonywać wiele funkcji na naszych komputerach.

Na przykład obróć lub obróć ekran, jeśli mamy zaktualizowaną kartę graficzną NVIDIA, klikamy „ prawy przycisk ” myszy na pulpicie i wciskamy opcję ” rozdzielczość ekranu ”.

Następnie pojawi się menu po lewej stronie ekranu i musimy wybierz opcję „obróć ekran” i wybierz żądaną orientacjęTo takie proste, więc jeśli Ci się to przydarzy, już wiemy, jak rozwiązać ten problem różnymi metodami.