Skip to content

Jak łatwo zrobić lub stworzyć kalkulator naukowy w Notatniku? (Przykład)

26 de luty de 2021

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z niektórych pozytywnych cech swoich programów, jeden z nich dotyczy tworzenia lub tworzenia pliku kalkulator naukowy w notatniku notatek łatwo. Będąc optymalnym narzędziem do rozwoju działań matematycznych lub administracyjnych.

Notatnik to program zintegrowany z większością systemów operacyjnych komputerów, tabletów i innych urządzeń technologicznych. Jego projekt koncentruje się na edycji lub wykonaniu wszelkiego rodzaju tekstów. Zasadniczo pisarze często go używają zostaw swoje notatki przechwyconeponieważ waży mniej niż dokument jako taki.

Chociaż możesz utworzyć kalkulator naukowy w notatniku, pamiętaj, że system Windows ma również kalkulator, którego możesz użyć, jeśli chcesz rozwiązać mniej skomplikowane problemy.

Kalkulator naukowy w notatniku!

Chociaż wydaje się to trochę ciekawe, odpowiedź brzmi: tak. Z czasem twórcy dostosowali funkcjonalność do poprawić wrażenia użytkownika i uczynić program bardziej atrakcyjnym.

Jak dotąd platforma oferuje możliwość wykonywania podstawowych operacji, takich jak mnożenie, dodawanie, odejmowanie czy dzielenie. Jednak obsługuje również niektóre wartości odpowiadające wartościom kalkulatora naukowego.

Oczywiście nadal istnieje kilka poleceń do dołączenia, ale nadal jest funkcjonalne i bardzo przydatne dla księgowych lub administratorów. Może być również bardzo pomocny dla profesjonalistów, studentów, a nawet handlowców. Jednak korzystając z kalkulatora naukowego w załączonym notatniku szereg zaletwśród nich są:

  • Oprócz tego operacje są znacznie dokładniejsze i bardziej niezawodne dostępność i szybkość jest wyższa niż ta używana w konwencjonalnych kalkulatorach.
  • Jest to bardzo cenna funkcja dla reporterów i wymaga pewnych obliczeń w trakcie raportu. Nie ma znacznej wagi, więc zmniejsza ilość miejsca, które możesz mieć na dysku twardym lub w pamięci komputera.

Przewodnik krok po kroku: możesz więc utworzyć kalkulator naukowy w notatniku

Aby stworzyć lub stworzyć plik kalkulator naukowy w notatnikunależy zwrócić uwagę na kilka prostych kroków, w tym:

Pobierz i uruchom dodatkową aplikację na swoim komputerze

Pierwszym krokiem jest wejście do Sklepu Play lub jednego ze sklepów, gdzie umożliwia pobranie narzędzi do sprzętu. Nazwa aplikacji to „Notepad Calculator”

Bardzo ważne jest, aby podkreślić, że plik wsparcie jest całkowicie bezpłatne a jego funkcja działa w sposób drugorzędny, więc nie wpływa na działanie notebooka. Chociaż musi być zweryfikowany i włączony, aby móc korzystać z jego zalet.

Po zainstalowaniu przeszukiwany będzie folder, do którego został pobrany kliknij dwukrotnie ikonę. Jest to czas na uruchomienie lub zakończenie procesu instalacji w celu synchronizacji oprogramowania.

Tworząc kalkulator notatnika, musisz zezwolić programowi na dostęp do pewnych informacji powiązanych z notatnikiem. Dotyczy to plików lub dowolnego typu danych znajdujących się w narzędziu.

Jeśli masz problem z fizyką lub matematyką, który musisz rozwiązać, możesz również uzyskać dostęp do programów, które pomogą Ci rozwiązać problem.

Utwórz dokument z operacjami matematycznymi

Gdy narzędzie działa dyskretnie, użytkownik przechodzi do otwierania notatnika. Następnie będziesz musiał dołączyć odpowiednie znaki wraz z symbolami, takimi jak dodawanie, odejmowanie lub mnożenie.

Bardzo ważne jest, aby pod koniec całkowania operacja była prowadzona przez równorzędny symbol (=) i naciśnij przycisk „Wchodzić”. Polecenia wyświetlą wyniki. Ważne jest to klawiatura użytkownika musi mieć aktywną wartość numeryczną w celu skorzystania z przywileju.

kalkulator notatnika

Co zrobić, jeśli nie mam klawiatury numerycznej?

W przypadku braku klawiatury numerycznej można również skorzystać z funkcji, wystarczy wykonać inne czynności. Istnieje również przypadek, że musisz używać symboli takich jak Pi w swojej operacji, ale nie martw się, że możesz to zrobić z klawiatury.

Aplikacja Kalkulator notatnika zapewnia kolejną funkcjonalność do wykonywania operacji arytmetycznych.

Aby utworzyć kalkulator w notatniku, musisz nacisnąć kombinację liter „Shift + Enter„Aby uzyskać wynik. Konieczne jest zbudowanie tej samej konstrukcji, o której mowa powyżej.

W dzisiejszych czasach telefony komórkowe są niezbędnym narzędziem dla każdego, dlatego jeśli chcesz mieć pod ręką kalkulator naukowy, możesz zainstalować aplikację na swoim smartfonie.