Skip to content

Jak łatwo zamontować dowolny folder jako partycję w systemie Windows

29 de styczeń de 2021

Wielokrotnie wspominaliśmy o wielkich korzyściach, jakie system operacyjny Windows oferuje wszystkim swoim użytkownikom. W szczególności te, które mają do czynienia z partycjami lub rozszerzeniem jego woluminu na dysku twardym. W poniższym artykule opowiemy w bardzo prosty sposób jak łatwo zamontować dowolny folder jako partycję w systemie Windows.

Być może jesteś użytkownikiem systemu Windows, który ma dużo folderów na swoim komputerze i spędzasz dużo czasu na wyszukiwaniu zapisanych dokumentów. Jak już wiesz, jak uciążliwa może być ta sytuacja. Dlatego uważamy, że nauka jest dla Ciebie bardzo korzystna jak łatwo zamontować dowolny folder jako partycję w systemie Windows.

Dzięki temu prostemu samouczkowi zdasz sobie sprawę, że jeśli możliwe jest łatwe zamontowanie dowolnego folderu jako partycji w systemie Windows. Gdy to zrobisz, będziesz mógł znaleźć swój folder w sekcji urządzeń i dysków. Możesz zobaczyć to jako jeszcze jedną jednostkę, a nie jako folder plików.

Ale aby to zadziałało, musimy pobrać małą aplikację lub program na nasz komputer osobisty. Ponieważ jest przenośny, nie musisz go instalować i jest niezwykle lekki, waży tylko 78 kB. Następnie podamy kroki, które musisz wykonać, abyś mógł Z łatwością zamontuj dowolny folder jako partycję w systemie Windows.

Jak łatwo zamontować dowolny folder jako partycję w systemie Windows

Więc możesz łatwo zamontuj dowolny folder jako partycję w systemie Windows, musisz najpierw pobrać aplikację. Możesz to zrobić z poniższego linku, jest to całkowicie bezpłatne i jak wspomnieliśmy wcześniej, jest przenośne. Nie musisz więc instalować go na swoim komputerze, po prostu go uruchom.

Teraz wyjaśnimy, co należy zrobić po wejściu na stronę, najpierw należy utworzyć klip w Download. Spowoduje to pobranie skompresowanego pliku, po czym musisz rozpakować plik lub, jeśli wolisz, możesz go uruchomić od razu. W każdym z przypadków, które wolisz, pojawi się okno.

Umieścisz w nim folder, który zamierzasz utworzyć jako plik partycja systemu Windows, jedna litera, wybierz taką, która nie jest używana przez inny dysk. Następnie musisz wybrać ikonę latarki znajdującą się po prawej stronie. Robisz tam klip, więc możesz znaleźć folder, zaznaczyć go, a następnie kliknąć OK.

Jak używać programu do montowania folderów jako partycji systemu Windows

Po dodaniu trasy u dołu znajdziesz pole wyboru, które możesz zaznaczyć. Umożliwi to uruchomienie po uruchomieniu systemu Windows i jako ostatni krok, który zamierzasz wykonać w tym oknie, do łatwo zamontuj dowolny folder jako partycję w systemie Windows, to przycięcie zielonej ikony plus + znak.

Po utworzeniu klipu pojawi się właśnie utworzona partycja, aby sprawdzić, czy rzeczywiście możemy znaleźć ten folder w sekcji Urządzenia i dyski. Udamy się na początek Windows, następnie na mój komputer i tutaj możemy sprawdzić, czy folder został znaleziony, ale w postaci dysku lokalnego.

Następnie możesz go otworzyć, a zobaczysz, że jest to folder, do którego dodałeś wszystkie swoje pliki. Możesz także dostosować to urządzenie, które jest naprawdę twoim folderem i możesz zacząć od zmiany jego nazwy. Zrobisz to, zaznaczając go i wykonując odpowiedni klip, a następnie wybierz opcję Zmień nazwę.

Tę czynność można wykonać z wszystkimi folderami, które chcesz, również jeśli chcesz usunąć foldery, który utworzyłeś wcześniej. Aby to zrobić, możesz przejść do programu i zobaczyć wszystkie utworzone foldery. Następnie wybierasz ten, który chcesz usunąć i przechodzisz na dół, gdzie znajdziesz znak plus + na czerwono, zrób tam klip i to wszystko.

zamontuj folder partycji

Jak widać, jest to bardzo proste łatwo zamontuj dowolny folder jako partycję w systemie Windows. To za pomocą małego, ale potężnego programu, którego nauczyłeś się używać i pobierać w tym samouczku.