Skip to content

Jak łatwo wstawić pole wyboru lub pole wyboru w programie Word (przykłady)

28 de luty de 2021

Microsoft Word to jeden z programów należących do rodziny narzędzi opracowanych przez firmę Microsoft; Wersja numer 1 została wydana wraz z pierwszym systemem operacyjnym firmy (MS-DOS).

Platforma stworzyli Charles Simonyi i Richard Brodie który stworzył platformę umożliwiającą cyfrowe tworzenie i edycję tekstów i którą nazwaliby Multi-Tool Word.

Wraz z upływem czasu i wydaniem wielu kolejnych wersji, Microsoft Word zniknął ewoluuje korzystnie, włączając nowe narzędzia i poszerzając liczbę działań, które można za ich pomocą rozwijać.

W dzisiejszych czasach możliwe jest nie tylko tworzenie tekstów, ale także tworzyć okna dialogowe, mapy myśli, schematy, wykresy i niezliczone projekty.

Jak wstawić pole wyboru lub pole wyboru w programie Word?

Microsoft Word ma zastosowanie do każdego aspektu życia ludzi, ponieważ tego typu narzędzia są używane od etapu początkowego lub akademickiego, do konsolidacji zadań biznesowych lub korporacyjnych, gdzie niezbędny zapis danych takie jak dochody lub wydatki (poprzez przygotowanie tabel porównawczych lub innych opcji).

W programie Word można tworzyć różne grafiki, prostym przykładem może być stworzenie cyfrowego logo dla nowej firmy lub marki. W ten sposób mogą być stosowane do wstawiania figur geometrycznych, takich jak owale i prostokąty, lub w każdym przypadku pola wyboru zwane również polami wyboru.

Pole wyboru lub pole wyboru to rodzaj „lista” ułożone pionowo, w których odbijają się różne opcje lub obiekty. Te z kolei będą miały obok siebie rodzaj pola lub pola i będzie w tym momencie, w którym możesz zaznaczyć lub odznaczyć tę opcję.

Kroki, aby utworzyć lub wstawić pole wyboru lub pole wyboru w programie Word

Pola wyboru używają pól wyboru, mogą one być tak lub nie i będą reprezentowane słowami Tak / Nie. chociaż są przypadki, w których można nieco uprościć ten proces; używana jest pojedyncza kratka, którą uczestnik przekreśla, jeśli jego odpowiedź jest twierdząca. W przeciwnym razie pudełko będzie puste lub będzie miało podwójny kołek w kształcie litery X.

Procesy tworzenia i wstawiania pola wyboru lub pola wyboru zwykle różnią się w niektórych krokach, w zależności od wersji systemu operacyjnego, na którym działa komputer.

Dziś wyjaśniamy, jak używać tego narzędzia na komputerach z programami Microsoft Word 2007 i Microsoft Word 2010, które są najczęściej używanymi wersjami na całym świecie.

Utwórz lub wstaw pole wyboru lub pole wyboru w programie Word za pomocą programów Microsoft Word 2007 i 2010

Pole wyboru Właściwości Word

Zaloguj się do programu Microsoft Word i kliknij «deweloper«, Będziesz mieć dostęp do listy opcji, kliknij przycisk „Gabinet”. Teraz kliknij Opcje słów, a następnie przejdź do listy po lewej stronie, klikając „częściej”.

W tej sekcji musisz kliknąć «pokaż kartę programisty na wstążce»Aby uzyskać dostęp, poniżej znajdziesz grupę dokumentów, które utworzyłeś wcześniej w programie Microsoft Word. Musisz wybrać ten, w którym chcesz utworzyć pole wyboru.

Kliknij na „programista«, Kliknij sekcję« sterowanie »i wybierz opcję«starsze narzędzia«. W tej grupie wybierz „kontrolka formularza pola wyboru”, a wtedy w dokumencie programu Word pojawi się pole wyboru.

Kliknij pole, aby uzyskać dostęp do listy narzędzi i wybierz «nieruchomości«. Kliknij zakładkę „programista” i przejdź do sekcji „sterowanie”. Tam możesz wprowadzić właściwości tej grupy.

Możesz modyfikować wygląd swojego pudełka i dostosowywać opcje wyboru według własnego uznania; wtedy będziesz musiał kliknąć Zapisz i to będzie to.

Wreszcie, mamy nadzieję, że ten artykuł ci pomógł. Chcielibyśmy jednak poznać Twoją opinię. Czy udało Ci się wstawić pole wyboru lub pole wyboru w programie Word? Czy znasz inną metodę, która pozwala na wykonanie tej czynności? Zostaw nam swoje odpowiedzi w komentarzach.

Możesz być także zainteresowany, Jak dostosowywać lub tworzyć nowe style tekstu w programie Microsoft Word

dołącz do naszego kanału telegram