Skip to content

Jak łatwo wstawiać i edytować tekst w prezentacji Prezi

1 de marzec de 2021

Prezi to bardzo przydatny program do szybko i łatwo tworzyć profesjonalne prezentacje. To narzędzie jest bezpłatne, więc naprawdę warto spróbować.

Ten program jest bardzo podobny do Power Point z tą różnicą, że w Prezi nie tworzysz slajdów, ale pojedynczą prezentację, która przeskakuje z jednej koncepcji do drugiej w bardzo dynamiczny sposób.

Bez wątpienia jest to bardzo przydatne do prezentacji w szkole i na uczelni, ponieważ interfejs jest dynamiczny i znośny. Ponieważ jednak nie jest to znane wielu użytkownikom, nie wiedzą oni, jak to działa i co jest w stanie osiągnąć.

Jedną z głównych funkcji, które może wykonywać Prezi i którą powinien znać każdy, kto chce korzystać z tego narzędzia, jest edytować filmy, wstaw obrazy oraz teksty w prezentacjach.

Jeśli nie wiesz, jak wstawić lub edytować tekst i chcesz się uczyć, trafiłeś we właściwe miejsce, ponieważ w tym artykule szybko i zwięźle wyjaśnimy, jak korzystać z Prezi i jak wstawiać lub edytować teksty w dowolnej prezentacji.

Jak wstawić tekst w Prezi?

Przed wykonaniem jakiejkolwiek prezentacji wskazane jest utworzenie konta Prezi, ponieważ w ten sposób będziesz mieć dostęp do wielu bardzo przydatnych funkcji oraz możesz łatwo wstawiać i edytować tekst.

Jedną z najczęściej używanych i najczęściej używanych funkcji w Prezi jest dodawanie tekstu i aby to osiągnąć, pierwszą rzeczą do zrobienia jest kliknij dwukrotnie w dowolnym miejscu obszaru roboczego gdzie chcesz go dodać. Dzięki napisanemu tekstowi możesz zacząć go personalizować na swój sposób.

dodaj tekst w Prezi

Jeśli umieścisz tekst w złym miejscu i ci się nie spodoba, można kliknąć prawym przyciskiem myszy i usunąć go, wybierając opcję usuwania.

Jak edytować tekst w Prezi?

Jeśli nie podoba ci się tekst, ale nie chcesz go usunąć, ale raczej zmodyfikować, możesz kliknąć prawym przyciskiem myszy i wybrać opcję edycji tekstu, tuż obok usunięcia. Wśród opcji, które zostaną wdrożone, mamy moc zmienić styl, rozmiar i kolor czcionki.

Powiększ lub zmniejsz tekst

W ten sam sposób możesz rozwiń rozmiar za pomocą opcji + i – które pojawiają się w menu po kliknięciu tekstu. Możemy również przesuwać tekst, klikając rękę znajdującą się między opcjami + i -.

Kliknięcie tekstu spowoduje wyświetlenie paska narzędzi. Na tym pasku zobaczymy opcję dużego i małego A. Po naciśnięciu dużej litera zwiększy się, a jeśli naciśniemy małą, zmniejszy się.

Inną opcją powiększenia tekstu jest kliknięcie w tekst, wybierz jeden z rogów i przeciągnij, aby powiększyć lub zmniejsz, aby zmniejszyć.

Po prostu wybierz opcję ręki, a następnie chwyć tekst, aby przenieść go w dowolne miejsce w obszarze roboczym.

Obróć tekst w Prezi

W każdym z rogów zobaczysz, że generowany jest mały okrąg. Jeśli go wciśniemy i poruszymy myszą, zobaczymy to tekst zacznie się obracać. Ta opcja jest przydatna do generowania efektu skosu w tekstach.

Kroje pisma w Prezi

Wybierając tekst zobaczymy, że wyświetli się menu narzędzi, wśród których możemy zobaczyć trzy czcionki (Tytuł, podtytuł i treść).

Jeśli pojawią się czcionki, które Ci się nie podobają, zawsze możesz je zmodyfikować, klikając edytuj, a następnie przycisk nadać cechy osobiste znajduje się w górnej części ekranu.

Przekonamy się, że w zależności od wybranego motywu zmieni się czcionka i tło. Różnorodność motywów jest bardzo duża, więc warianty liter są również dość zróżnicowane.

Jeśli nie podoba Ci się żaden motyw, zawsze możesz wrócić do początku, wybierając opcję Przywróć oryginał.

Zmień kolor tekstu

Kliknięcie na tekst wyświetli menu opcji, a obok litery A zwiększającej i zmniejszającej rozmiar znajdziemy ramkę koloru naszego tekstu. Kliknięcie tego pola spowoduje wyświetlenie szerokiej gamy kolorów do wyboru

dołącz do naszego kanału telegram