Skip to content

Jak łatwo utworzyć prosty rejestr czekowy lub format za pomocą programu Microsoft Excel

14 de kwiecień de 2021

Utwórz format czeku w programie Excel Jest to powszechna sprawa wśród biznesmenów, rachunki opłacane przez kierownictwo firm i firm lub inne osoby prawne są często anulowane za pomocą czeków; Chociaż wydaje się, że zostało to zapomniane, tak nie jest.

Niezależnie od tego, czy jesteś osobą fizyczną, czy prawną, jeśli masz wystawioną dużą liczbę czeków, zaleca się ich śledzenie w celu monitoruj swoje konta i aktywa. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak utworzyć prosty format czeku w programie Excel, czytaj dalej.

Jak mogę utworzyć prosty format czeku w programie Microsoft Excel?

W Excelu możesz wykonywać różne typy projektów i zadań związanych z księgowością, wiele osób, firm i firm korzysta z tego narzędzia do śledzenia kontrolować swoje konta za pomocą arkusza kalkulacyjnego, który umożliwia łatwe wykonanie tej pracy.

Jedną z wielu rzeczy, które można zrobić za pomocą programu Microsoft Excel, jest tworzenie prosty format czekui związany z tym proces, pokrótce wyjaśnimy.

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, jest wzięcie pod uwagę zmienne do wskazania w tym rekordzie; W tym sensie w kolumnach należy umieścić następujące parametry: numer pozycji (czek), datę wystawienia, opis, płatność (kwota pieniędzy), dokonana (jeśli została pobrana), kaucja (jaka była na koncie) i saldo (co zostało).

Te zmienne zostaną umieszczone w kolumnach, jedna poprzedza drugą, a wartości liczbowe będą znajdować się poniżej nich. W przypadku kolumny salda należy umieścić wiersz nad wierszem z zapisanymi parametrami, umieszczając kwotę przed pierwszą transakcją dokonaną czekiem.

Podobnie zaczniesz wprowadzać wartości liczbowe odpowiadające każdej dokonanej transakcji, a wcześniej ustalisz odpowiednie formuły dodawania do tego procesu.

Jaki jest pożytek z utworzenia prostego rejestru czekowego w programie Microsoft Excel?

Arkusz kalkulacyjny jest podstawą działania programu Excel, w którym można wykonać niezliczoną ilość pracy i projektów, korzystając z nieskończone narzędzia z tym oprogramowaniem firmy Microsoft.

Tworzenie prostego formatu czeku w programie Excel to właściwie to prosty procesJeśli porównamy tę pracę z niezliczonymi trudnymi projektami i czynnościami, które można wykonać, prosty rejestr kontrolny, jak sama nazwa wskazuje, jest prosty, skandalicznie prosty.

Do tego wystarczy mieć pewne znajomość obsługi narzędzi Excel, a także użycie formuł programu Excel w arkuszu kalkulacyjnym.

Wykonując prosty rejestr czekowy lub format w programie Excel, będziesz w stanie to zrobić kontroluj swoje rachunki debetowe i posiadanych aktywów.

Ponadto będziesz mieć satysfakcję z bycia tym, który stworzył plik optymalna obsługa programu Excel ze swoimi kontami, co nie jest łatwe dla tych, którzy tylko znają to oprogramowanie.

Co jeszcze mogę zrobić dla mojego prostego rejestru czekowego lub formatu w programie Microsoft Excel?

W rzeczywistości możesz wykonać wiele czynności, aby jak najlepiej skonsolidować swój prosty format czeku. W rzeczywistości ten typ działa lepiej, gdy jest to dostosowywanie treścidlatego warto zastosować dowolną możliwą aranżację lub szczegół, jaki chcesz.

W tym sensie możesz nadać kolor komórkom w programie Excel, które chcesz, ustalając po jednym dla każdego tekstu zgodnie z cokolwiek to dla ciebie znaczy.

Microsoft Excel tworzy rekord w prostym formacie sprawdzania

Możesz również ustawić najbardziej odpowiedni kolor dla pliku numery transakcji; częstym faktem jest umieszczenie na czerwono liczb salda, które jest odejmowane na końcu każdego wiersza.

Pamiętaj też, że tego narzędzia Microsoft można używać w dowolnym miejscu. Jeśli uznasz to za wygodniejsze, możesz pobrać pakiet Microsoft Office na swój komputer, aby korzystać z programu Excel w miejscu tak zastrzeżonym, jak komputer osobisty.

Możesz też pobrać pakiet Microsoft Office na swój telefon komórkowy z Androidem, a stamtąd utworzyć prosty format czeku w programie Excel, co powiedziawszy kontrola konta na wyciągnięcie ręki przez cały czas.

Niezależnie od tego, czy wykonujesz wiele transakcji handlowych przy użyciu czeków jako środka płatniczego, Excel Ci w tym pomoże śledź to.