Skip to content

Jak łatwo śledzić i znaleźć zgubiony lub skradziony laptop z systemem Windows 10 (przykład)

26 de luty de 2021

Wiele osób woli stracić portfel z pieniędzmi i dokumentami, ale tak się nie dzieje zgubić laptopa. Oczywiście! Ze względu na to, jak drogie są i wszystkie osobiste, wrażliwe i wrażliwe informacje, które zawiera na Twój temat, może to stać się poważnym problemem. A Ty chcesz łatwo śledzić i znajdować zgubiony lub skradziony laptop z systemem Windows 10.

Jeśli Twój laptop zostanie skradziony lub zgubiony używasz systemu Windows 10 jako systemu operacyjnego, jest bardzo prawdopodobne, że pomożemy Ci go śledzić lub, jeszcze lepiej, odzyskać. Po prostu czytaj dalej nasz post do końca, będziesz zaskoczony, jak bardzo zaawansowana jest technologia w zakresie bezpieczeństwa i śledzenia sprzętu elektronicznego, tak jak na przykład w przypadku adresów IP. Chociaż tutaj nauczymy Cię, jak to zrobić poprawnie z Windows 10.

Jak znaleźć i znaleźć zgubiony lub skradziony laptop z systemem Windows 10

Nawyk regularnego pobierania i instalowania aktualizacji, które firma Microsoft oferuje za pośrednictwem swojego systemu operacyjnego, jest bardzo przydatny, oprócz zapewniania bezpieczeństwa danych, na przykład w usłudze OneDrive. Ponieważ niektóre z tych nowych aktualizacji pozwoli Ci znaleźć laptopa utracone za pomocą funkcji śledzenia w systemie Windows 10.

Zezwól firmie Microsoft na rejestrowanie regularnych interwałów lokalizacji urządzenia i upewnij się, że jesteś administratorem. Ta funkcja jest bardzo łatwa w użyciu, a jej działanie polega na wysyłaniu od czasu do czasu dokładnej lokalizacji na Twoje konto Microsoft. Aby to zadziałało, musisz zalogować się na swoje konto Microsoft.

Jeśli nie masz konta, będziesz mieć możliwość skonfigurowania go, ponieważ będziesz go potrzebować do śledzenia. Aby uzyskać dostęp do tej funkcji, musisz wykonać poniższe czynności:

  1. Wejdź do „Oprawa”.
  2. Następnie „Aktualizacja i zabezpieczenia”.
  3. W menu po lewej stronie znajdź i wybierz „Znajdź moje urządzenie”. Jeśli system Windows 10 nie zapisuje regularnie lokalizacji Twojego urządzenia. Aby to zmienić, należy kliknąć przycisk „Zmień” znajdujący się w sekcji „Znajdź moje urządzenie”.
  4. Po kliknięciu przycisku Zmiana, włącz „Okresowo zapisuj lokalizację mojego urządzenia”. Po wykonaniu tej czynności funkcja zostanie aktywowana.
  5. Kiedy musisz zlokalizować laptopa, pierwszym miejscem, w którym należy szukać, jest witryna internetowa firmy Microsoft. Wejście na to samo konto login, którego używasz na urządzeniu, którego szukasz.
  6. Znajdź swoje urządzenie z systemem Windows 10 na liście urządzeń zarejestrowanych na koncie i wybierz „Znajdź moje urządzenie”, znajdujący się tuż obok poszukiwanego urządzenia.
  7. Po chwili otrzymasz informację o ostatniej lokalizacji Twojego urządzenia i pokaże to również na mapie. Zakładając, że GPS jest nadal włączony i ma dostęp do internetu. I że osoba, która go znalazła, chce ci go zwrócić.

Jeśli złodziej nie zwróci twojego laptopa, czy będzie miał dostęp do twoich informacji?

Lokalizacja na mapie mojego zgubionego komputera

Zaloguj się na swoje konto Microsoft (oczywiście z innego urządzenia na skradzione), wybierz Strona główna> Ustawienia> Konto> . Sprawdź informacje, aby upewnić się, że jesteś administratorem.

Zablokuj zdalnie urządzenie z systemem Windows, gdy znajdziesz je na mapie, wybierz Zablokuj> Dalej. Po zablokowaniu urządzenia możesz zresetować hasło, aby zwiększyć bezpieczeństwo. Podczas śledzenia laptopa ze względów bezpieczeństwa zalecamy jego blokowanieaby chronić Twoje dane. W tym samym procesie możesz wysłać notatkę ze swoim numerem kontaktowym do osoby, która go posiada, w celu umówienia dostawy.

Jest to rodzaj wygaszacza ekranu, do którego przy próbie uruchomienia laptopa osoba nie będzie miała dostępu, ponieważ zablokowałeś to zdalnie, ale pokaże notatkę. Inną opcją byłoby aktywowanie funkcji zdalnego sterowania komputerem za pomocą Androida.

Pamiętaj więc, że zanim wpadniesz w panikę lub zadzwonisz na policję, gdy zgubisz laptopa, odwiedź nas i sprawdź ten post, prawdopodobnie znajdziesz go blisko siebie. Jeśli podobał Ci się ten artykuł, udostępnij go znajomym i rodzinie. Do zobaczenia w następnej części.