Skip to content

Jak łatwo przekonwertować plik MP3 na format wideo?

3 de styczeń de 2022

Pliki MP3 są szeroko stosowane, w rzeczywistości w tym formacie eksportowane są prawie wszystkie utwory i niektóre pliki audio nagrane w studiach. To jest jeden z najlepszych dostępnych formatów dla audioPonieważ jest kompatybilny z prawie wszystkimi urządzeniami, jest lekki i nadal zachowuje jakość dźwięku.

Tę klasę plików można bezproblemowo i znacznie mniej bez niedogodności przekształcić do formatu MP4. To, co zostanie wyjaśnione dalej, to jak przekonwertować plik audio z rozszerzeniem MP3 do jednego z rozszerzeń wideo MP4. Oprócz tego pokaże Ci również, co się dzieje między innymi podczas konwersji tego typu pliku.

Co się stanie, gdy przekonwertujesz plik MP3 na format wideo?

Kiedy plik MP3 zostanie przekonwertowany na plik wideo, stanie się on znacznie bardziej złożony.Dlaczego będzie bardziej złożony? No bo po przekształceniu pliku tak się składa, że ​​ma dwa kanały dalej. Te dwa kanały to audio i wideo.

Ponadto, ponieważ plik będzie teraz miał dwa kanały, jego waga będzie nieco wyższa niż wcześniej. Dodatkowa waga filmu i wszystko inne będzie się różnić w zależności od odtwarzanego filmu, jakość obrazu i klatki na sekundę.

Jeśli film ma 30 klatek na sekundę, waga będzie wyższa. Z drugiej strony, jeśli okaże się, że ma tylko 5 lub 4 klatki na sekundę, jego waga nie będzie tak wysoka. Ponieważ w tym przypadku chcesz mieć dźwięk tylko w MP4, możesz umieścić w pliku tylko 5 lub 4 klatki na sekundę.

Przy okazji, musisz to wiedzieć na zabezpiecz swoje pliki audio, muzykę lub inne rzeczy, możesz przekazać, aby wstawić dźwięk na Dysk Google. Po wstawieniu dźwięku masz możliwość udostępnienia go w Internecie.

Jakie są narzędzia do konwersji pliku MP3 na format wideo?

Dobrą rzeczą w konwersji pliku audio na wideo jest to, że można go odtwarzać za pomocą odtwarzaczy wideo, będzie miał większą kompatybilność z niektórymi typami urządzeń i będziesz mieć podgląd. Oto zalety konwersji pliku rozszerzenia MP3 na plik audio.

Należy zauważyć, że jak również przekształcać pliki audio do plików wideo istnieje sposób na przekonwertowanie notatek głosowych z WhatsApp na MP3. Można to zrobić pobierając aplikację lub bez żadnej aplikacji.

Jak przekonwertować plik MP3 na wideo?

komputer na biurku

Gdy poznasz już niektóre z największych korzyści płynących z konwersji pliku MP3 na plik wideo, nadszedł czas, aby się tego dowiedzieć jak odbywa się transformacja tych plików. Kolejne dwa podtematy pokażą, w jaki sposób te nagrania audio są przekształcane w wideo ze strony internetowej Freemake i Zamzar.

Korzystanie ze strony Zamzar

Zamzar jest rodzaj cyfrowego konwertera które można wykorzystać do konwersji wszystkich typów plików za pomocą dowolnego urządzenia z dostępem do Internetu. Najlepszą rzeczą w korzystaniu ze stron tego typu jest to, że nie musisz się martwić o kompatybilność ani nic w tym stylu, cała praca jest wykonywana przez stronę internetową. Teraz na tej stronie pliki są przekształcane w następujący sposób:

 1. Uruchom urządzenie, które masz pod ręką
 2. Otwórz przeglądarkę internetową
 3. Wejdź na stronę Zamzar
 4. Następnie przejdź do dodania pliku, który chcesz przekształcić w sieci
 5. W polu „Konwertuj na” wybierz format „MP4”
 6. Aby zakończyć, kliknij opcję „Konwertuj teraz”, poczekaj na zakończenie konwersji, a następnie pobierz plik.

To wszystko, co musisz zrobić, aby przekonwertuj dźwięk na plik wideo. Teraz, przed przekonwertowaniem tego dźwięku na wideo, byłoby miło, jeśli użyjesz Audacity do wzmocnienia dźwięku dźwięku.

logo zamzara

Ze strony Freemake

Freemake to kolejne narzędzie do konwersji plików, ale to nie jest strona internetowa, ale okazuje się, że jest to program, który ja wiem można pobrać na komputery. Jeśli chcesz przekonwertować dźwięk MP3 na wideo za pomocą tego programu, musisz wykonać następujące czynności:

 1. Włącz komputer
 2. Otwórz przeglądarkę internetową
 3. Przejdź do strony Freemake
 4. Pobierz i zainstaluj program
 5. Następnie uruchom program
 6. Dodaj obraz do programu
 7. Umieść dźwięk
 8. Wybierz format „MP4”, aby go wyeksportować
 9. Aby zakończyć, przekształć plik i idź

Dlaczego nie możesz odtworzyć wideo powstałego w wyniku konwersji pliku MP3?

Czasami ludzie, którzy konwertują plik MP3 na plik wideo, stwierdzają, że wideo nie jest odtwarzane. To jest spowodowane z powodu złej konwersji, co może się zdarzyć w przypadku niektórych konfiguracji, które nie zostały dostosowane. Jedynym sposobem, aby to naprawić, jest ponowna konwersja pliku MP3 i dostosowanie brakujących szczegółów.

dołącz do naszego kanału telegram