Skip to content

Jak łatwo odczytać lub zeskanować kod QR na komputerze z systemem Windows 10

14 de styczeń de 2023

Kilka lat temu tzw. kody QR były praktycznie nieznane, dziś jednak często się o nich mówi i stały się one bardzo popularne w ostatnich miesiącach, wynikające z nieprzewidzianych okoliczności związanych z pandemią i wieloma placówkami. Ponadto każdemu z nas zdarzyło się podczas ostatniej ogromnej aktualizacji 2019 do systemu Windows 10, że straciliśmy gadżety systemu Windows 8, które wszyscy chcieliśmy odzyskać

Sekretarz Zdrowia powiązał to jako nowy środek prewencja i łatwy dostęp do informacji, do miejsc takich jak restauracje, sklepy czy punkty usługowe, gdzie obsługiwane są przedmioty bardzo powszechnego użytku, ale w gronie kilku osób

W rzeczywistości, w większości środków transportu publicznego To normalne, że można je zobaczyć, podobnie jak w różnego rodzaju sklepach i wielu innych miejscach.

Jego użycie jest normalne i powszechne. Ze względu na to, jak stały się one codzienne, w tym artykule porozmawiamy o tym, jak to zrobić czytać kody QR w systemie Windows. Jest to dość proste, jeśli postępujesz zgodnie z tym krok po kroku.

Kody QR Czym są i do czego służą?

Zanim przejdziemy do tematu Jak czytać kody QR w systemie Windows, musimy zrozumieć, czym one są. Kod QR jest definiowany jako dwuwymiarowy kod kreskowy, a jego kształt jest kwadratowy.

Twoim celem jest zaszyfrowane przechowywanie danych. Dane te są przechowywane na stronie internetowej (URL).

Jej początki i personalizacja kodu QR

Fakt posiadania możliwości odczytywać kody QR za pomocą systemu Windows lub dowolnego innego programu, pozwala wyjść poza to, co widzimy gołym okiem. Pozwala na interakcję z resztą świata i robi to bezpośrednio. Czytając kod uzyskujesz dostęp do zawartości produktu. Odczytanie kodu przekierowuje Cię na stronę internetową, na której możesz zobaczyć informacje o skanowanym produkcie.

Jej powstanie datuje się na 1994 rok, przez firmę Denso Wave, która jest spółką zależną firmy Toyota.. Dziś korzystanie z tego typu kodowania jest bezpłatne, może być używany przez każdego ze względu na ewolucję, jaką przeszedł QR, nawet mieć bezpośrednią stronę internetową, która mówi o Twoim produkcie.

Mimo że nie jest to jedyny dwuwymiarowy kod, jaki istniejejest najbardziej znanym i uważanym za standard. Po tym, jak był używany codziennie w Japonii i odniósł sukces, jego użycie rozszerzyło się na Stany Zjednoczone. A później Europa rozszerzyła użycie tego kodowania, a jego użycie jest obecnie ujednolicone w dowolnym miejscu na świecie.

Ponadto, Kody QR można personalizować. Powoduje to wprowadzenie swego rodzaju oryginalnej pieczęci, która odróżnia kod jednej marki od drugiej. Wszystko to jest możliwe dzięki przestrzeganiu pewnych zasad, które regulują strukturę samego kodu QR, tak aby były czytelne.

W rzeczywistości możesz teraz utworzyć własny kod QR, kierując się pewnymi względami. Musisz tylko zbadać i stworzyć. Ta kodyfikacja będzie się coraz bardziej rozszerzać, a jej stosowanie będzie niezbędne. Z tego powodu nie możesz przegapić krok po kroku, który przedstawiamy, abyś wiedział, jak to zrobić czytać kody QR w systemie Windows.

Jak czytać kody QR w systemie Windows krok po kroku

Aby odczytać kody QR, nasz zespół oferuje nam szereg skrótów, których możemy używać z klawiaturą systemu Windows, ale będziesz potrzebować urządzenie, które ma dostęp do Internetu.

1.- Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to pobrać CodeTwo QR Code Desktop Reader. Kiedy

jak czytać lub skanować kod qr na komputerze z systemem Windows 10

pobieranie zostało zakończone, musisz wybrać Pobierz i używaj za darmo.

2.- Gdy program zostanie pobrany w całości, musisz go otworzyć, uruchomić i zainstalować na swoim komputerze, aż zostanie całkowicie pobrany.

3.- Musisz pobrać przez internetkod, który chcesz przeczytać.

5.- Wróć ponownie do programu i przejdź do górnego menu. Musisz wybrać fazę, która brzmi następująco: „Z kartoteki”. To ma na celu otwórz obraz, który chcesz przeczytać lub zdekodować.

6.- Gdy kod QR jest otwarty, zdekodowany tekst pokaże link znajdujący się wewnątrz dwuwymiarowego obrazu. Jeśli dotarłeś do tego kroku, możesz wprowadzić link i znać informacje zawarte w kodziektóry jest przechowywany w adresie URL przekierowującym do danej witryny.

Widziałeś, jak łatwo jest odczytywanie kodów QR w systemie Windows? Śmiało i postępuj krok po kroku z tego przewodnika. Udostępnij ten link swoim znajomym, aby mogli przeczytać zaszyfrowaną wiadomość w tych słynnych i bardzo przydatnych szyfrach z dowolnego urządzenia, z którym jesteś połączony, i napisz nam w komentarzach, jakie były Twoje doświadczenia z tym związane.

dołącz do naszego kanału telegram