Skip to content

Jak łatwo korzystać z funkcji GRADES i FIND w programie Excel (przykład)

30 de styczeń de 2021

Funkcje w programie Excel to zestaw narzędzi, których użytkownicy mogą używać do ułatwienia swoich zadań lub realizacji zamówień w arkuszu kalkulacyjnym.

Liczba dostępnych funkcji jest naprawdę szeroka, a nawet są zdolne do bycia zawarte w zadaniach różnych gałęzi analitycznych które są bezpośrednio związane z obliczeniami. Wyraźnym tego przykładem jest formuła „DELTA”.

W ramach tego szerokiego repertuaru istnieją dwa zamówienia zwane „GRADES” i „FIND”, których funkcje można zintegrować z różnymi zadaniami w arkuszach Excel.

W ten sposób może zaistnieć potrzeba zastosowania niektórych z nich w całym zarządzanie danymi wewnątrz arkusza kalkulacyjnego, warto więc dowiedzieć się więcej o możliwościach tego osobliwego programu.

„GRADES”, jedna z najczęściej używanych funkcji programu Excel w arkuszach kalkulacyjnych

Jedną z największych zalet programu Excel jest możliwość wykonywania w nim operacji matematycznych, ponieważ ma różne funkcje, które mają na celu pomóc użytkownikowi przez cały czas.

Formuła „GRADES” jest dobrze znana w świecie Excela i czasami jest nawet mylona z „RADIANS”, ponieważ oba mają pewien stopień podobieństwa.

Obecnie stopnie to te, które określają poziom wzniesienia lub depresji, jaką posiada figura, której wartość w konsekwencji mogą być stosowane w różnych typach obliczalnych operacji.

Z tego powodu zadaniem tej funkcji jest działanie jako kalkulator i przekształcić wartość kąta w radiany, aby zostało to zamienione na liczby dziesiętne, które mogą być później częścią innych obliczeń

Składnia formuły GRADES

Jest to jedna z funkcji programu Excel, której składnia jest stosunkowo prosta, ponieważ wystarczy, że użytkownik wpisze:= STOPNIE (Kąt)”W komórce w arkuszu kalkulacyjnym.

Wcześniej wspominano, że funkcja ta jest podobna do wzoru na radian, ponieważ oprócz posiadania tej samej składni (gdzie zmienia się tylko nazwa funkcji), spełniają one to samo zadanie. A zatem, możesz zastąpić formułę, jeśli chcesz jej użyć.

„SZUKAJ”, jedna z najbardziej przydatnych funkcji programu Excel do wyszukiwania informacji w tabeli

Podczas lokalizowania określonej wartości «ZNAJDŹ »jest opcją główną użytkowników programu Excel do pracy. Jest zgodny w taki sam sposób, jak wskazuje jego czasownik w języku hiszpańskim, ponieważ jest to formuła odpowiedzialna za porządkowanie i znajdowanie określonej treści w arkuszu.

znajdź funkcję programu Excel znajdź informacje

Służy jako doskonała alternatywa w przypadku, gdy funkcja «KONSULTACJA» nie spełnia zadania wymaganego przez użytkownika od programu, a nawet można łączyć z innymi funkcjami, aby zaspokoić potrzeby każdego.

Składnia formuły WYSZUKIWANIE

Formuła składa się z trzech elementów, które mają na celu ułatwienie przeszukiwania systemu Excel, dzięki czemu użytkownik może uzyskać wyniki z całkowitą szybkością i wydajnością.

Jeśli chcesz go zastosować, musisz wpisać w komórce „ZNAJDŹ (słowo lub zdanie, lokalizacja, numer początkowy)”, Dzięki czemu po naciśnięciu„ Enter ”żądanie pojawi się automatycznie na ekranie.

Co należy wziąć pod uwagę?

SZUKAJ jest jedną z funkcji programu Excel, w której należy wziąć pod uwagę różne aspekty, zanim żądany znak zostanie wprowadzony do składni.

Wyraźnym tego przykładem jest wspomniana formuła nie ma możliwości rozróżnienia wielkich i małych liter; Jeśli nie otrzyma żądanej wartości, zgłosi błąd, a jeśli początkowa liczba nie zostanie zdefiniowana, zostanie automatycznie zinterpretowana jako jeden.

Podobnie, w ramach szerokiego zakresu funkcji Excela istnieje również możliwość zaprojektowania reguł wyszukiwania lub kolejności tak, aby treść była rozgraniczona i aby ułatwić lokalizację znaków w arkuszu.

dołącz do naszego kanału telegram