Skip to content

Jak krok po kroku usunąć wirusa Malware z Androida lub iPhone’a?

15 de grudzień de 2021

Wyeliminowanie wirusa Malware nie jest aktualnym problemem, to codzienna troska. Prawdą jest, że systemy twórców aplikacji, z których korzystamy na co dzień, są wysoce zdolne do wykrywania i eliminowania wirusów, które narażają nasze urządzenia na ryzyko. Chociaż pod pewnymi względami mogą wymknąć się spod kontroli.

Nie byłoby skandalem, gdybyśmy dowiedzieli się, że Android jest atakowany przez złośliwe oprogramowanie i nie wchodząc dalej, nawet niektóre aplikacje nadal dostępne w Sklepie Play są zainfekowane złośliwym oprogramowaniem. Ten rodzaj wirusa atakuje system naszych telefonów komórkowych i komputerów. Na szczęście jest ich niewiele i na ogół są one odnajdywane i eliminowane niemal natychmiast.

Zjawisko to jest czasami tak silne, że trwa trochę dłużej, a integralność naszego urządzenia jest zagrożona. Pomijając to, bezpieczeństwo jest ważną kwestią w każdym urządzeniu, które łączy się z Internetem, z tego powodu w tym artykule omówimy jak usunąć wirusa Malware na Androida lub iPhone’a. Również o tym, jak wzmocnić zabezpieczenia na Androidzie lub iPhonie oraz jak zapobiegać wirusom na naszych telefonach komórkowych.

Jak uniemożliwić komputerowi zarażenie się wirusem Malware

Niezbędne jest, abyśmy wiedzieli, jak zapobiegać zainfekowaniu złośliwym oprogramowaniem. Uwaga, nie jest możliwe, aby podążanie za jakąkolwiek radą, lub aby działania, które wykonasz lub których nie wykonasz, były ostateczne i nieomylne. Nigdy nie powinieneś przestać być czujnym i zachowywać się tak, jakbyś nigdy nie był podatny na zarażenie wirusem Malware, ponieważ zawsze można się uzależnić od złośliwego oprogramowania.

Musisz jasno powiedzieć, że żaden program antywirusowy nie może Cię obronić w 100% tego problemu, musi istnieć połączenie programu antywirusowego z tobą. Możesz robić małe, ale zdecydowane działania. Staraj się nie pobierać plików APK z niewiarygodnych witryn, tak jak wtedy, gdy zamierzamy pobrać coś ze Sklepu Play, najpierw dobrze jest spojrzeć na wyniki i dobrze przeczytać komentarze. Ma to na celu sprawdzenie, czy ktoś miał jakiś problem z wirusami w odniesieniu do aplikacji, którą chcesz pobrać.

ten aktualizacje systemu operacyjnego są niezbędne. Idealny, aby zawsze mieć załatane wszelkiego rodzaju luki, co najmniej, niezależnie od używanej wersji Androida lub iPhone’a. W ten sposób wyczyścisz również każdą aplikację i cały telefon komórkowy, wyczyścisz ją i uwolnisz od zewnętrznych zagrożeń. Staraj się również nie łączyć z publicznymi sieciami Wi-Fi bez hasła, ponieważ mogą one zawierać wiele wirusów lub zagrażać Twoim informacjom, lepiej korzystaj z danych mobilnych.

usuwaj złośliwe oprogramowanie krok po kroku

Jak usunąć wirusy Malware z urządzeń z systemem Android i iPhone?

Przede wszystkim musisz najpierw przejść przez program antywirusowy, aby wykluczyć. Ta metoda nie jest w 100% skuteczna, ale bardzo pomaga w wykryciu i wyeliminowaniu jakieś złośliwe oprogramowanie.

Kolejną rzeczą, którą musisz zrobić, to zrobić trochę pamięci i zabić każdą podejrzaną aplikację. Spróbuj datować awarię. Pamiętaj, że odkąd zainstalowałeś aplikację X, zaczęły się problemy, powinieneś sprawdzić, czy ta aplikacja robi coś, czego nie powinna. Możesz jednak przypisać go do aplikacji, z której Twoim zdaniem występuje problem, a następnie ponownie uruchomić telefon, aby zobaczyć, jak to działa. Później możesz przeprowadzić końcowe czyszczenie lub sprawdzić za pomocą programu antywirusowego, aby zapewnić sobie znacznie większe bezpieczeństwo.

Jeśli nie możesz go odinstalować, mamy do czynienia ze złośliwym oprogramowaniem, które nie chce opuścić, po prostu zrootuj telefon komórkowy, na blogu jest kilka samouczków. Następnie zainstalujemy aplikację o nazwie root unistaller, która może w zasadzie odinstalować absolutnie wszystko, co chcesz, bez żadnych ale, co oznacza, że ​​nie będziesz mieć żadnych problemów ani ograniczeń podczas robienia tego.

Pamiętaj, że w wielu przypadkach twardy reset może zadziałać, byłby to pełny format, jednak nie zawsze jest to dobre rozwiązanie, więc weź pod uwagę wszystkie te kroki, a przede wszystkim środki zapobiegawcze. W ten sposób nie będziemy się tak bardzo martwić takimi zagrożeniami.

Czy udało Ci się wyeliminować wirusa? Jeśli masz jakieś pytania lub sugestie, zostaw je w komentarzach, chętnie je przeczytamy!