Skip to content

Jak krok po kroku pobrać, zainstalować i skonfigurować FLASK w systemie Windows 10 lub MAC

6 de lipiec de 2023

Powitanie! w tym poście Pokażemy Ci najszybszy i najłatwiejszy sposób, jaki istnieje zainstaluj i skonfiguruj Flaska w ciągu kilku minut. Aby stworzyć podstawową aplikację lub którą chcesz rozwijać w zwinny i szybki sposób, Flask może być bardzo wygodny, dla niektórych aplikacji wiele rozszerzeń nie jest potrzebnych i wystarczy. Oprócz wszystkiego zawiera deweloperski serwer WWW.

Zainteresowanych zapraszamy Czytaj dalej bardzo ostrożnie.

Jeśli chodzi o tworzenie aplikacji, to koniecznie trzeba wspomnieć o mikroframeworkach. Te ekosystemy zawierać niezbędne narzędzia do tworzenia aplikacji bez konieczności rozpoczynania pracy od zera. W przeciwieństwie do frameworków, które są znacznie bardziej kompletne i większe, mikroframeworki są bardziej praktyczne.

Dlatego dzięki mikroframeworkowi możemy zaoszczędzić dużo czasu, jeśli chcemy opracować aplikację bez konieczności tak długiego męczenia się. W tym sensie, w Pythonie znajdziemy ogromną różnorodność mikroframeworków, aby mogły działać, z których jednym z najbardziej polecanych jest Flask. Ma doskonałe komponenty, aby poprawnie rozpocząć tworzenie aplikacji.

Jak zainstalować Flask w systemie Windows i Mac

Zanim będziemy mogli przeprowadzić proces instalacji i konfiguracji Flaska, musimy opracować optymalne środowisko pracy. W ten sposób możemy wykorzystać go w najlepszy możliwy sposób. Pierwszą rzeczą, którą musimy zrobić, jest zainstaluj Virtualenv i w tym celu musimy wykonać następujące czynności:

  • Aby zacząć, musisz zainstaluj Wersja Pythona 2.7 Jako minimum. Jeśli masz zainstalowany system Windows na swoim komputerze, po prostu przejdź do oficjalnej strony Pythona. Z drugiej strony, jeśli twoim systemem operacyjnym jest Linux, najprawdopodobniej masz go już domyślnie włączonego.
  • Więc musisz przejdź do instalacji PIP. Które jest niezbędnym narzędziem do przeprowadzenia instalacji za pomocą wiersza poleceń pakietów dla Pythona. Jeśli masz Ubuntu, wystarczy umieścić następujące polecenie w konsoli

apt-get install python-setuptools

  • Teraz wykonaj następujące czynności:

easy_install pip

  • Wręcz przeciwnie, jeśli masz system Windows, musisz zlokalizować pliki do pobrania py I getpip.py. pamiętaj o bieganiu oba pliki z pyhtonem z konsoli.
  • Wreszcie możesz teraz zainstalować virtualenv. Wystarczy wpisać w konsoli następującą komendę:

Pipi zainstaluj virtualenv

Jak skonfigurować Flask i zbudować środowisko wirtualne?

Jesteśmy blisko rozpoczęcia procedury dot zainstaluj i skonfiguruj Flaska w satysfakcjonujący sposób. Pozostaje tylko stworzyć środowisko wirtualne za pomocą virtualenv. Aby to zrobić, musisz bardzo dokładnie postępować zgodnie z poniższymi instrukcjami.

  • Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to tworzymy folder, w którym będzie zapisany nasz projekt. Później musisz wprowadzić następujące polecenie w tym folderze:

mój projekt virtualenv

  • W końcu to tylko kwestia aktywować utworzony projekt. Jeśli używasz Ubuntu, wystarczy wejść do środowiska i wpisać następujące polecenie

źródło bin/aktywuj

  • Ale jeśli używasz systemu Windows, musisz wprowadzić a inne polecenie

Skrypty/aktywacja

kodowanie html czarne tło litery różne kolory

Procedura instalacji kolby

Teraz, gdy spełniliśmy wszystkie niezbędne wymagania, Możemy teraz przystąpić do instalacji Flask w ciągu kilku minut. Pierwszą rzeczą, którą musimy zrobić, aby go zainstalować, jest wprowadzenie następującego polecenia w konsoli

pip zainstalować kolbę

Na końcu ekranu konsoli otrzymamy komunikat mówiący „Pomyślnie zainstalowano Flask..” za które dajemy zakończył proces instalacji. Od tego momentu możesz bez problemu rozpocząć tworzenie aplikacji, które chcesz

W ten sposób kończymy ten mały podstawowy przewodnik, aby dowiedzieć się, jak to zrobić zainstaluj i skonfiguruj Flaska. Dzięki temu słynnemu mikroframeworkowi proces tworzenia aplikacji staje się znacznie prostszy. Zwłaszcza jeśli nie chcesz zaczynać tworzenia go od zera. Ponieważ są chwile, kiedy nie mamy wystarczająco dużo czasu, aby spędzić cały dzień na szukaniu odpowiednich ram.

Jeśli informacje zawarte w tym poście były dla Ciebie przydatne, proszę podziel się nim ze wszystkimi znajomymi. Ponieważ może to pomóc komuś, kto nie ma pojęcia o istnieniu tego mikroframeworku o nazwie Flask.

dołącz do naszego kanału telegram