Skip to content

Jak krok po kroku korzystać z funkcji sinus, cosinus i styczna w programie Excel

30 de styczeń de 2021

Programy biurowe są bardzo przydatne oprogramowanie których wszyscy używamy na co dzień, czy to w pracy, czy w domu, ze względu na posiadane narzędzia. Wiele osób używa programu Excel do tworzenia budżetów, rozliczania zakupów lub śledzenia swojej działalności biznesowej.

Wiele osób używa Excel do obliczania funkcji trygonometrycznych ze względu na to, jak łatwo jest wykonać te operacje matematyczne w tym arkuszu kalkulacyjnym. Możesz więc mieć pewność, że proces nie jest wcale skomplikowany i nie musisz być ekspertem, aby zrozumieć przewodnik, który pokażemy Ci poniżej.

Powinieneś przeczytać kroki, które zamierzamy ci podać, bardzo uważnie i uważnie, aby nie mieć żadnych problemów i łatwo obliczyć te funkcje. Ponadto, w razie potrzeby, nauczymy Cię liczyć lub dodawać liczbę komórek z kolorem w programie Excel

Co to są funkcje trygonometryczne?

Przed pokazaniem, jak obliczyć te funkcje w arkuszu kalkulacyjnym, należy najpierw porozmawiać o tym, czym jest funkcja trygonometryczna, aby lepiej zrozumieć wyjaśnienie. Dzięki temu możesz mieć szerszy punkt widzenia i odświeżyć starą wiedzę, która może ci bardzo pomóc czas na pracę w Excelu.

W matematyce funkcje trygonometryczne definiuje się jako iloraz między dwoma bokami trójkąta prostokątnego, którego wartości są rozszerzeniem pojęcia stosunek trygonometryczny w trójkącie prostokątnym w obwodzie jednostkowym.

Znaczenie funkcji trygonometrycznych jest bardzo duże w takich gałęziach nauki jak fizyka, astronomia, kartografia, żeglarstwo, telekomunikacja, reprezentacja zjawisk okresowych oraz w wielu innych dziedzinach.

Nic dziwnego, że wiele osób jest zainteresowanych szybką i dokładną metodą obliczania tych funkcji na swoim komputerze, ponieważ ułatwi to wiele procesów i pozwoli zaoszczędzić czas. Jedną z tych metod jest użycie arkusza kalkulacyjnego Excel, ponieważ można to łatwo zrobić, więc jeśli nie wiesz, jak to zrobić, nie martw się.

Ale zanim zaczniesz, zawsze pamiętaj o zaktualizowaniu programu Excel, ponieważ wyjaśnienie, które pokażemy, dotyczy najnowszej dostępnej wersji tego programu, którą możesz pobrać i zainstalować Microsoft Office bezpłatnie na Androida

Jak obliczyć funkcje trygonometryczne w programie Excel?

Excel z arkuszami roboczymi i funkcjami trygonometrycznymi

Procedura, którą musisz wykonać, jest bardzo prosta, więc postępuj zgodnie z instrukcjami, które pokażemy poniżej, aby nie mieć żadnych problemów. Jeśli to zrobisz, możesz użyć Funkcje arkusza sinus, cosinus i styczna bez problemu.

Krok 1

Pierwszym krokiem będzie otwórz plik Excela czy to nowy, czy taki, w którym pracujesz i musisz wykonać tę operację matematyczną. Następnie należy wpisać słowo „stopień” i umieścić je w ckolumna 1 arkusza kalkulacyjnego i naciśnij przycisk wypełnienia, a następnie szeregowo.

W tej sekcji będzie opcja o nazwie zwiększać, tam musisz umieścić wartość początkową 1 i granicę, która wynosi 360, czyli stopnie.

Krok 2

Gdy to zrobisz, następną rzeczą, którą powinieneś zrobić, jest napisanie pliku słowo radiany w skrzydlatym pudełku i umieść go w kolumnie 1 skrzydlaty stopień. Następnie przejdź do górnego paska i poszukaj sekcji formuł, a następnie w funkcji wstawiania i wybierz radiany, a tam, gdzie jest napisane, wstaw kąt A2, czyli pole, w którym jest wartość 1 i powtórz proces ze wszystkimi innymi wartościami.

Krok 3

Znaleźć pierś co powinieneś zrobić, to zlokalizować się w pudełko C2 i zastosuj te same kroki, co poprzednio, ale w funkcjach musisz umieścić Sine. Aby znaleźć cosinus, jest to to samo, co w przypadku sinusa, z tą różnicą, że w radianach umieścisz wartość funkcji, a na końcu, aby znaleźć styczną, jest ona taka sama, ale w funkcjach, które umieścisz styczną.

Gdy wszystko jest gotowe, wszystko, co musisz zrobić, to wybrać sinus, cosinus i tangens oraz wybrać opcję wstaw wykres i voila, gotowe, ale możesz również zrobić wykres w Excelu, łatwo pobierając dane z kilku arkuszy.